Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illetlenség megkérni újoncként...

Illetlenség megkérni újoncként egy idős hölgy kollégát hogy ne hőbörögjön mindig?

Figyelt kérdés
Akármi kínja van ( melege van, fázik, éhes, kevés a fizu, elszakadt a munkaruhája, kifakult a ruhája, fáj a keze a sok munkától, stb) rögtön elkezd hangosan jajveszékelni, szidni a főnököket, a munkahelyet és ez önmagában nem érdekelne, csak mindig maximum hangerőn teszi. Gyakorlatilag 5 percenként kiabál egyet. 1 hete vagyok még csak ott de nem bírom.
2019. jún. 20. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem illetlenség; mert egy közösségben a fő, hogy figyeljünk a másikra, hogy ne menjünk az agyára.


Ha Téged zavar, akkor pedig jelezd felé nyugodtan.


Igazad is van - eléggé nehéz amúgy is koncentrálni a munkára, ha valaki folyton nyafog a háttérben.


Viszont számíts megjegyzésekre, hogy Te hogy képzeled ezt, meg ő már régebb óta itt van, joga van hőbörögni, meg az anyád lehetne, szóval csak ne szólogass be.

2019. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nyugodtan szólj rá. Az, hogy ő régi, te meg új, nem jelenti azt, hogy feltétlenül el kell viselned a hülyeségeit. Ha kicsit félénkebb vagy és nem mered, akkor az is megoldás, ha figyelmen kívül hagyod. Ne reagáld le sehogyan a rinyáit. Tegyél úgy, mintha süket lennél. Aztán lassan, de észreveszi talán magát.
2019. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Még az jutott eszembe; ha nem szeretnéd a beszólásokat, a vezető felé jelezheted.


Szoktak személyes elbeszélgetések is lenni, de Te is félrehívhatod, hogy "Figyi, szeretnék mondani valamit".


Ott elmondhatod, hogy mivel új vagy és ő régi, nem mersz szólni, mert annyira nem érzed, hogy jogod volna hozzá, de ez nagyon zavaró és megoldható lenne e, hogy beszél vele vagy Téged átültet egy messzibb helyre.

2019. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3: De akkor még, ha megtudja, jóllehet mószerolós spiclinek fogja tartani, és szekálni kezdi. Tehát jobb lenne személyesen megmondani.
2019. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
még=meg
2019. jún. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Meg lehet neki mondani. Ha valami nagy gondja van, menjen inkább doktorhoz.
2019. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor most elmondom, hogy megy ez a valóságban, egy valódi munkahelyen.


Te azt gondolod, hogy egyenjogú felek vagytok, és mivel udvariasan megkéred a kollégádat, hogy legyen halkabb, ezért ő ezt teljesen meg fogja érteni és majd a kedvedért visszafogja magát és minden szupi szuper lesz.


Három okból nem fog ez megvalósulni:

1. Ő régi dolgozó, te még újonc vagy, senkit nem érdekelsz, miközben az ő szava szent

2. Idősebb nálad, tehát duplán neki lesz igaza mindenben, neki fog hinni mindenki, és tiszteletlenség lesz az is, ha csak ferdén nézel rá

3. Idős is, meg nő is, szóval akármennyit is kiabál, fél perc alatt elő tudja adni, hogy ő a meggyötört, munkától roskadozó, szegény idős asszony, akinek otthon is milyen nehéz, és még a munkahelyén is bántják.


Aki ennyit panaszkodik mindenre, az nem fogja eltűrni SENKITŐL, hogy megmondja neki, milyen hangerővel meg mit mondhat, pláne nem egy újonctól. Ha eddig senki nem tudta lecsitítani, akkor te sem fogod tudni.

Ellenben baromira el fogod ásni magad nála, rühellni fog, és azzal lesz elfoglalva minden nap, hogy neked észrevétlenül keresztbe tegyen, és sikerülni is fog neki. Addig fog intézkedni a hátad mögött, amíg teljesen tönkre nem tesz, és sírva fogsz eljönni onnan.


Ha fontos neked ez a munka, akkor szépen maradj csöndben és viseld el a hőbörgést, mert ha most elkezdesz pattogni, abból csak rosszul jöhetsz ki, bármennyire is igazad van. Ez van.

2019. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: Létezik egy kivárló orvoslás arra az esetre, ha elkezdi fúrni. Munka után meg kell várni valahol a közelben, és eléugrani, hogy na most dumáljál. A mai fejemmel én ezt tenném, anno sajna gyáva voltam hozzá. De végülis eddig sem kell elmenni, elég megfenyegetni, hogy ha valami gondja van, munkahelyen kívül megbeszélhetik. Jóllehet már ettől megszeppen, és onnantól bekussol.
2019. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, csak vagy bejön, vagy nem. Azért mondtam, hogy ha fontos ez a munka, akkor inkább húzza meg magát...
2019. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze jó hülye tanácsok ezek. Mi az h félek bárkitől is pláne egy öregasszonytól fiatalként. Civilbe ezeket szoktam elkuldeni a k anyjukba ha bepofáznak! A munkahelyen sem tehetné meg h úgy pofázik nekem akinek pár éve van nyugdijig míg én nekem cirka 30 évem ahogy akar. Tiszteletet meg majd akkor fog kapni ha tiszteli ő is másikat. Azon kivul hidegen hagyna a nyomorult élete a rinyája. Beszólnék h ezt tartsd meg magadnak mert nem azért dolgozok itt h ezt hallgassam. Ha nem ért a szóbol s neki állna feljebb akkor ugyanazzal a hangnemmel leosztanám én is! Munkahelyen nincs életkor! Ugyanannyit ér ő is mint én. Sőt annyit se mert a munkaerejére egyre kevesebb cégnek van szüksége! Míg a fiatal talál ha akar. Ő becsulje meg ahol van s mèlyen kussoljon. Egy adott leepitesnel nem a fiatal munkaerot fogják elkuldeni.
2022. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!