Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A netto fizu lehet tobb a...

A netto fizu lehet tobb a delutani/ejszakai/hetvegi potlekoknak koszonhetoen tobb mint a brutto ber?

Figyelt kérdés

2019. jún. 25. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Hat nem vagy magasan kvalifikalt. Es akkor nagyon finom voltam.


Próbáld meg a nettó es a bruttó szó jelentéset megerteni.



Hogy valaszoljak is. NEM



Bár az en nettom tobb nehany ember bruttojanal

2019. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyit segitek meg, a pótlékodbol is vonnak mindent. Hiszen hozzaadjak a brutto beredhez es azt nettositjak.
2019. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: Nagyon a témához tartozott, hogy neked mennyi a fizetésed. Jézusooom :D
2019. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük, hogy nálatok milyen pótlékok vannak, de elképzelhető, igen, főleg ha túlóra is van benne.


Pl 300.000 Ft a havi bruttó béred, akkor az nettó 200.000 Ft durván. Ha azt akarod, hogy a nettó bér legyen 300.000 Ft, (természetesen ekkor a bruttó is emelkedik), akkor az 450.000 Ft bruttó lesz, vagyis másfélszeres lesz, tehát olyan, mintha minden órára járna 50% pótlék. (A túlórákra járó bért vissza kell osztani a havi normával, így kijöhet ilyen magas százalék)

2019. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az oke de elozo honapban 6 napert kaptam 63 ezret. Most 19 napot dolgoztam, egyszer ejszaka is. Ha kiszamolod tobb mint 207 ezer. Ezert kerdeztem 😅
2019. jún. 25. 10:03
 6/10 A kérdező kommentje:
4es koszi☺️
2019. jún. 25. 10:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Akarom mondani *21 napot dolgoztam
2019. jún. 25. 10:06
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#3


Azt csakis azert irtam hogy viszonyitas kérdése hogy lehete tobb a netto mint a bruttó.


2embert osszehasonlitva igen, lehet tobb. Egy senior programozonak valoszinuleg tobb a nettoja mint az en bruttom. Azonban sem nekem sem a peldamban emlitettnek nem lehet tobb a nettoja mint a bruttoja.


Egyeb problema?

2019. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A bruttó bérednél többet nem fogsz kapni, sőt, a bruttódat sem kapod meg soha nettóként.

A bruttó ALAPbérednél viszont kaphatsz többet nettóban a műszakpótlékokkal. Ha havibéres elszámolásban vagy, az alapbért mindig műszakpótlék nélkül számolják, így annak a bruttó értékét elérheti vagy meg is haladhatja a műszakpótlékokkal elért nettód.

2019. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

0 szazalekra lepontozva, pedig a kerdező a buta.


Meg jo hogy lehet tobb a nettoja bárkinek,mint a brutto alapbere. Az egesz attol fugg mennyit tulorazik illetve a mennyi potlek jar neki. Ha az alapberehez viszonyitva kijon hogy tobb mint 33,5% a potlek es a tulora akkor a netto fizetese eleri az alap bruttót

2019. jún. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!