Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Msc képzés 6 hetes szakmai...

Msc képzés 6 hetes szakmai gyakorlata de akkor ugrott a munkahely, vagy munkahely de akkor nincs diplomázás-hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Dilemma-ki hogyan döntene?


Vége felé járó levelező egyetemi mesterképzés, az államvizsgához és a diplomához kell egy 6 hetes szakmai gyakorlat.

Mivel van munkahely is, így a 6 hét csak az ő hozzájárulásukkal lenne megoldható. Ennyi szabi 6 hét a világon nincs, fizetetlen szabi lehetne de azt ők döntik el kiadják-e-és nem adják ki.


De ha nincs meg a gyak akkor nincs államvizsga és nincs diploma se.

Úgyhogy egy választás van: felmondás és elmenni a gyakra.


De azért ez is nagyon meredek: van az évek óta meglevő stabil munkahely amit az ember adjon fel hogy elmehessen 6 hétre gyakszizni valahova lényegében ingyen (gyakos ktg térítés vmi 50.000 ft...)

És ha egyszer a felmondás megvolt ide többet út vissza nem vezet.


Tessék ez a dilemma.


2019. jún. 25. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem többet ér egy mesterdiploma, mint egy ilyen rugalmatlan munkahely.

Ha olyan jó hely, akkor visszavennének 6 hét után.

Annyi jutott eszembe, hogy esetleg más műszakban nem tudod megcsinálni? Én pl msc gyakorlat alatt gyàrban voltam, volt délutáni és éjszakai műszak is.

Necces 6 héten keresztül persze 2 munkahely, de megoldható

2019. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

gyak ha lesz akkor a szokásos 8-16h, a munkahely meg 8-17h-s


a munkahelyben semmi rugalmasság nincs azt mondták nem és kész ezzel téma zárva ha felmondok az se nagyon fog érdekelni senkit, ezzel se zsarolhatom őket. mondhatom azt hogy ha nem engedtek el felmondok, de és kit érdekel

2019. jún. 25. 16:26
 3/13 anonim ***** válasza:
Tedd is meg. Ilyen helyen ne maradj. A tanulás elég indok szokott lenni a fizetés nélkülire.
2019. jún. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Szerintem többet ér egy mesterdiploma,"


Ez meg a másik hogy egyelőre lövésem sincs hiogy ha meglesz a diploma azzal hova. Lövésem sincs. Jelen állás szerint kb sehova se kellek vele.

2019. jún. 25. 16:28
 5/13 anonim ***** válasza:

2 évet beleöltél, van értelme befejezni. A munkahely úgysem tart örökké, de addigra már lehet az allamvizsga nem fog menni, mert annyira elfelejted a tanultakat. Én túlesnék rajta..

Ennyi erővel akkor bármikor elvesztheted ezt a munkahelyet, legyen az egészségügyi ok, gyerek vagy bármi más. Nem kár érte sztem, ahol megbecsülnek visszavennének.

Másik mod, hogy fű alatt leigazolja neked egy cég, hogy megvolt a gyakorlat. Van ilyen is, kérdezz utána a varosodban hol. Nálunk sokan így csinálták a gyakorlatot, be se jártak, de igazolás megvolt

2019. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Másik mod, hogy fű alatt leigazolja neked egy cég, hogy megvolt a gyakorlat"


Ez már tég nem így megy, régebben magam választottam helyet most az egyetem jelöl ki helyet. Ami jó is egyfelől mert nem kell rohangálni a hely után másfelől a kamu itt nem megy.

2019. jún. 25. 16:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy meg lehetett volna oldani, hogy a munkahelyed igazolja le a gyakorlatot.

Illetve pl az nke-n, a Corvinuson, a BME-n és az óe-n biztosan tudom, hogy van lehetőség korábbi munkaviszonnyal kiváltani a gyakorlatot. Gondolom más helyen is van erre lehetőség.

Ha kell segítség, írj privit.

2019. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
BGE-n is ismerősöm leigazoltatta egy rokonaval aki céget vezet. Siman meg lehet oldani...Ilyen nem létezik, hogy a suli jelöli ki, max akkor ha te magad nem talalsz. Főleg levelezon ne mondja meg...ennyi erovel ha győri vagy ők meg azt mondjak Pesten mehetsz csak X ceghez, akkor ki fizeti a szallast stb? Fix,hogy nálatok is oda mesz gyakorlatra ahova akarsz, felteve hogy illik a szakodhoz...Tehat ha kozgazdasz vagy akkor nem mehetsz egy gyárba rakodomunkasnak.
2019. jún. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Évente 150-200 szakmai gyakorlatot intézek diákoknak, keress meg. Nincs olyan megoldás, amiről nem tudok.
2019. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A jelenlegi munkahelyeddel nem lehet letudni a gyakorlatot? Gondolom olyan helyen dolgozol, ahova kellett a BSc. (ha meg nem, akkor keress olyat)
2019. jún. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!