Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetekunkahelyi "terror"...

Mit tehetekunkahelyi "terror" ellen?

Figyelt kérdés

jelenlegi munkahelyemen, konkrétan utál a csoportvezeton es az alosztályvezetőm is.

Mindeketto nő persze. Ahogy en is.

Huzamosabb ideje kb 2-3 hónapja bele akarnak kényszeríteni a felmondásba. De en nem akarom mert szeretek attól meg itt dolgozni,szeretem a munkám,munkatársaimat.

Igaz én is hibázok.mert miért ne,de hogy már a legkisebb hibáért is az irodába kell ülnöm.

Diszpécser vagyok, es igen. Neha kicsusuik a számot egy tököm ki kivan, mert nem tudom epp intezni a fontosabb e-maileket, es epp kint vannak nalunk a kozpontunkbol. Nem hinnem ekkora baj hogy mindig azt kell közöljék meddig akarom meg nyuzni az idegeiket, Es van millio mas munkahely is stb...



2019. júl. 1. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felettesnek jelenteni,vagy szépen megkérni őket vagy ha végképp nem értenek a szép szóból,akkor kutatni a múltjukban,vagy bármilyen formában eléjük állni és nyugodtan, összeszedetten megfenyegeti őket,hogy ha nem állnak le,akkor bajok lesznek.
2019. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! Sajnos felettesnek nem tudok. Feletesem felettese az alosztályvezeto. Mindketten nem bírnak.

Nem nagyon lehet a multjukban sem kutakodni. De nem tudom mi tévő legyek.

Fel mondani nem fogok! De nem tudom van e erre valami jog,szabályzat vagy valami.

2019. júl. 1. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Keress állást minden nap és ha megvan, lépj szerintem... Vannak emberek, akiknek létszükségletük a szemétkedés, hogy másokat piszkáljanak és - pláne ha ilyen alá-fölé rendeltségben vagytok - nem tudom miként oldódhatna ez meg másképpen... JOgtalanságokról lehet esetleg rejtett hangfelvételt készíteni de mint mondod feletteshez nem tudsz fordulni...
2019. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondd nekik, hogy néha segìtsen be a munkába. :)
2019. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz mit tenni, mert a vezetők úgyis összezárnak ellened, pláne, ha még az eggyel feljebb lévő is pikkel Rád.

Még egyet megpróbálhatsz, ha semmiképp nem akarsz munkahelyet váltani. Javaslom a "rosszat jóval győzd meg" elvet, azaz, bármilyen nehéz, válaszolj a főnököd undokoskodására kedvességgel, legyél vele aranyos, mosolygós, dicsérd meg a ruháját, a frizuráját, (ha nő), a rátermettségét, ha férfi, vigyél süteményt, kínáld meg, és nézz rá nagy szeretettel. Tégy úgy, mintha minden utasításának örömmel tennél eleget, stb. Színészkedj ügyesen.

Én ezt eljátszottam egyszer egy undok főnökömmel, és az lett a vége, hogy azt mondta, nahát, ez egész kedves! És jókat kezdett mondani rólam. És tök jól eldolgoztunk együtt egy évig, amikoris megszűnt a cég.

Ha sikerül megnyerned a közvetlen főnöködet, akkor az meg fogja győzni a fölötte lévő vezetőt is arról, hogy nem is vagy Te olyan rossz munkaerő. Még unaloműzőnek is jó játék, és legalább tanulsz egy kis önuralmat, ami később is jól jöhet még.

2019. júl. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Saját múltam alapján, ha a vezetővel is gondok vannak, ott nem igazán tudsz mit tenni.


Ha az ő feletteséhez (aki Te feletted is áll), odamész szólni, vagy le se xarja vagy beszél vele, de akkor a Te vezetőd mégjobban Rád fog szállni.


Vannak a vezetők, akik a legkissebb hibákat is felnagyítják, vannak akik próbálják segíteni a másikat.


"Igaz én is hibázok"; itt vana kulcs. Más az, hogy konkrétan minden munkádban van hiba, mert nem összpontosítasz vagy, mert hiányos a tudásod. A vezető általában ilyenkor nem letámadja az alkalmazottját, hanem próbálja megérteni, hogy az alkalmazottja szimplán lusta, vagy valami problémája van esetleg a tudása hiányos. ha lusta, figyelmeztetni, ha hiányos a tudása, segíteni pt training-gel.


De az, hogy valakire neheztelnek, mert nem tökélletes, helytelen - még akkor is, ha az illető konkrétan letojja a munkáját.

2019. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Illetve fontolóra kell azt is venni, nincs e szó arról, hogy az adott munka megfelelő e Neked. Egy dolog, hogy jól érzed magad a helyen, de, ha folyamatosan vétesz hibákat az utalhat arra is, hogy nincs meg az elvégezendő feladatokhoz a képességed, nem tudsz fejlődni.


Ebből kiindulva is érdemesebb lenne inkább váltani.

2019. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a munkavegzes hiányos. Mindig kell havonta tesztet irni,ha uj témával bővül a munkakörünk. Legtobb hiba nem is a munkavégzés folyamata, bár abba is belekotnek mindenért,ha tul kedves vagy ha nem vagy utanna tul kedves mert "nem szabad" mindig van valami es ez nem csak engem érint már
2019. júl. 1. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted a munkádat és jó is vagy benne, csak azért se hagyd magad, tarts ki és jobbra fordulnak a dolgok, ha látják, hogy nem tudnak megtörni.
2019. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!