Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek melyik munkaidő a...

Nektek melyik munkaidő a szimpatikusabb?

Figyelt kérdés
A klasszikus hétfőtől péntekig 8 óra, vagy a teljes napozás, viszont csak heti 3,4 nap?

2019. júl. 1. 22:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire fárasztó maga a munka, illetve mit értesz egésznapozás alatt.
2019. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az a 3,4 nap szét van szórva, vagy azok is tömbösítve vannak? Hétvégére is esik?

Egyébként mikor egyedülálló, családdal nem rendelkező valaki voltam, nagyon bejött a heti 3x12 óra munka.

2019. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 11-12 ora/nap, és átlagos melóra gondolok mint pl egy bolti munka, átlagos forgalommal.

#2 szét van szorva, bármelyik napra eshet az adott héten, de pl havi 2 fix szabad hétvége.

2019. júl. 1. 23:06
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor továbbra is a 3,4 napozást választanám, ha megengednék a körülményeim. Nyílván, ha nincs aki vigyázzon az esti órákra a gyerekekre, vagy esti egyetemre/képzésre járok, vagy van egy hobbim, amihez nagyon ragaszkodom és heti egyszer van rá lehetőségem egy adott napon, akkor ez nem opció.
2019. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3: Nem jellemző, hogy havi 2 szabad hétvégét garantáljanak, inkább csak egyet szoktak. Ha garantálnak egyáltalán.
2019. júl. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A nyolc ora, hetkoznapokon. Szinte minden ismerosom, baratom, rokonom igy dolgozik, lehet tervezni programokat es pihenest is normalisan, nem az van, hogy ket honapig nem jo egyszerre senkinek. Meg dolgozzon a banat annyi orat egyszerre egy nap :D Neha tulorazom, ha olyan kedvem van, onszantambol, annyi eleg.
2019. júl. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12 órázom úgy, hogy egyik héten 5 napot megyek, a következőn csak kettőt. Így minden mádodik hétvége szabad, mármint elvileg, mert gyakorlatilag van kötelező túlóra. Ennek köszönhetően van, hogy a hosszű héten 7 napból 6ot dolgozom, 12 órában rettentően fárasztó. Viszont szeretem, hogy hétköznap is van szabadnapom, illetve az is jó, hogy szerencsés esetben 15 napot dolgozom csak. Igaz abból a munkanapok után nem ritka, hogy egésznap alszok. Dolgoztam már hétfőtől péntekig is, de azt jobban nem szerettem viszont egyértelműen emberibb volt ennél.
2019. júl. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az első verzió. A második akkor lenne jó, ha kitudnám használni a fennmaradó szabadidőt.
2019. júl. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mindkettőben voltam már; a klasszikus mellett maradok.


Fix. Tudom hosszútávon, hogy leszek. Nem merít ki. Se fizikailag, se lelkileg.


Illetve ezek a napok a 12 órás műszakok közé úgy vannak beszorva, hogy nem jó semmire. Hétfő meló, kedd semmi, szerda meló - kedden alig tudtál csinálni valamit. Erre sok kollégáim panaszkodott (gyorsétterem).

2019. júl. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hétfőtől péntekig 8 óra. Ha lehet, nappal és rugalmas beosztásban, ha nem, akkor túlélem a 2 vagy 3 műszakot is.

12 órázni utálok, nekem egyszerűen túl sok egy nap annyit dolgozni. Pontosabban: napi 12 órát dolgozni még hagyján is lenne egyszer-egyszer. De mikor mondjuk reggel 6-tól este 6-ig lenyomsz egy 12-est és utána a másik 12-be bele kellene férnie annak, hogy hazaérsz, megmosakodsz, vacsorázol, a családdal is foglalkozol, lefekszel, kialszod magadat, felkelsz és visszaérsz dolgozni - nos, ez az, ami nem megy. Ellenben 8 órás munkanap mellett van időd és energiád másra is: délután elmenni könyvtárba, postára, boltba, fodrászhoz, sportolni vagy amit akarsz. Esetleg tudod végezni a házimunkát, ha a te feladatod: mosol, takarítasz, mosogatsz.

Most épp folyamatos 12 órában nyomom, tömbösítve van 4 szabadnapom, a kollégáim nagy része pedig áradozik róla, hogy millyen, de millyen nagyon jaó, mer' lehet betonolni, kertet rotálni, velneszbe menni, a heti két pihenő meg laóf***, nem vót ottan idő semmire se, csak rohant az embör. Ám nekem jobban tetszett a három műszakos munkarend: ha hét közben ügyes voltam, minden feladatot megoldottam munka előtt vagy után, a hétvége tényleg a pihenésről szólt, most meg a négy pihenőből van, hogy az első kettő elmegy a házimunkára és egyebekre, amire munkanapokon semmi időm nincs. Ugyanott járok két pihenőnappal, csak éppen a munkanapok közben és után úgy nézek ki, mint a mosott sz*r és úgy is érzem magamat.

2019. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!