Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen munkaidő igénnyel merre...

Ilyen munkaidő igénnyel merre induljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos úgy alakult az életem, hogy egyedül kell tovább nevelnem a kislányomat. Egy kisvárosban élünk, és nagyon szégyellem a válásomat, pedig nem is az én hibámból történt így.

A lényeg : akár költözni is képes vagyok más, nagyobb városba, de a kislány miatt csak 8-16 órás munkát vállalnék. Fogalmam sincs merre induljak. Már beléptem több baba - mama csoportba is a facen, a környező városokban, hogy információt gyűjtsek. Nyugat Magyarország a cél. Köszönöm, ha valaki segít.


2019. ápr. 1. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Vannak olyan munkáltatók, amelyeknek saját óvodáik vannak. Ez alapján keress (akár célirányos telefonhívással is, ne csak a neten) munkáltatót.


Sok sikert neked és kiegyensúlyozott gyermekséget a lányodnak!

2019. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem ez új információ : saját óvoda? De jó!
2019. ápr. 1. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok.


Annak idején, amikor én az esztergomi Suzukiban dolgoztam, akkoriban létesült a cég óvodája. Gondolom, más, nagy munkáltatóknak is lehet, ha e cégnek van. Más példát nem tudok mondani most. A bababarát munkahely keresőszót javaslom a gugliban.

2019. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Kecskeméti Mercedes gyárban is van óvoda tudtommal.
2019. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Richter, Bosch, Egis szintén. De nyilván attól is függ, milyen területen szeretnél elhelyezkedni. Közalkalmazotti szférában, óvodában ped.asszisztens, dajka, iskolai ped.asszisztens, tanár, ugyanitt takarítás. Ez azért jó mert ugye iskolai szünetekben neked is szünet van.

Takarítás cégnél v. vállalkozóként. Eladói állás (tudom, h műszakos, de sok helyen meg lehet egyezni gyermektelen kollégákkal). Mc`donalds.

Ennyi jut most eszembe.

2019. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, eddig mit dolgoztál, milyen tapasztalatod van, mi a végzettséged?

Vannak azért munkahelyek, ahol működik a 8-16-os munkaidő, például sok hivatalban. Persze ez is munkahely- és főnökfüggő, én egy járási hivatalban dolgozom, és nem kell ledolgoznunk az ebédidőt, így ténylegesen működik a 8-16.

Ha plusz fél óra belefér, hogy esetleg fél 8-ra érj oda (a legtöbb oviba, bölcsibe lehet vinni a gyerkőcöt 7-re), akkor a 7.30-16.00 munkaidő szerintem még több helyen működhet, abban benne van a (ledolgozott) fél óra ebédszünet is. Vagy 8.00-16.30, ha így a kényelmesebb. Ez irodában is simán működhet, férjem egy utazási irodában dolgozik így, soha nem kell túlóráznia.


Szerintem elsősorban ne a munkaidő szerint keress munkahelyet, hanem jelentkezz szimpatikus állásokra, ami megfelel az eddigi tapasztalatodnak, képességeidnek. Ha behívnak interjúra, akkor pedig ott említsd meg, hogy neked ez lenne az igényed, meg tudjátok-e így oldani. Sok rosszat hallani a munkáltatókról, de azért vannak rugalmasak és emberségesek is - ha látják, hogy becsületesen elvégzed a munkádat, akkor figyelembe vehetik simán ezt az igényedet.

2019. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!