Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetrk miért őt vették...

Szerintetrk miért őt vették fel, ahelyett, hogy engem neveztek volna ki a pozícióra?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom egy kisebb gyárban. A technológus az nyúgdíjba vonult, a profession-re tettek fel egy állást az úraság helyére. Az álláshirdetésben taglalták, hogy középfokú műszaki végzettség minimum. Nekem az van (gépgyártástechnológiai technikus). Ez alatt a kicsiv több, mint 2 év alatt megtanultam programot írni a CNC gépre (1 CNC gép van), nagyjából megtanultam az anyagokat, nagyon sok féle van. Ránézek egy késztermékre, magam előtt látom, hogy milyen alkatrészekből állnak, hogy az egyes alkatrészeket hol és milyen módon munkálják meg. Elég sok mindenbe betanultam még a CNC mellett, sok mindenhez értek. Felismerem a hibákat, ha tapasztalok ilyet, szólok. A végzettségemből kiindulva tudok műszaki rajzot rajzolni, minden szükséges ismerettel rendelkezem ehhez, anyagvizsgálati eljárásokat ismerem, a lean és kaizen rendszert ismerem és még sem engem vesznek fel technológusnak. Inkább feltesznek a profession-re egy allást és felvesznek egy vad idegen srácot, akinek ugyan az a végzettsége, mint nekem, 1 évvel idősebb, mint én. Beszéltem vele, előtte 1 évig dolgozott műszaki rajzolóként. Ennyi.

Most akkor miért őt vették fel? Miért jobb egy vadidegen, aki kb 1 év után fogja valamilyen szinten, egy kicsit átlátni a rendszert? Nem jobb egy olyan ember, aki már folgozik a cégnél, van megfelelő elméleti tudása, és átlátja a helyzetet? Ismeri a többi kollegát, stb?

Persze lehet, hogy a srác xy-nak az ismerőse, azért vették fel. A gond csak az, hogy már fél éve is feltették ugyan ezt az állást, akkor felvettek valakit, aki fel is mondott fél év után. Tehát ha xy-nak az ismerőse, akkor egyből, már az első alkalommal őt veszik fel.

Szóval akkor mi a gond szerintetek, miért nem engem vettek fel? A szabályokat, házirendet mindig betartom, egyetlen egyszer késtem el, akkor is egy váratlan jégeső miatt.



2019. júl. 3. 14:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Első kérdés; megpályáztad egyáltalán a pozíciót? Miért utasították el a jelentkezésedet?
2019. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Hogy miért őt vették fel, azt nem tudom. De ha humánus akarsz lenni, akkor nem kezded el őt csesztetni, meg nem nézel rá úgy, mint a véres rongyra az első napjától kezdve, ahogy az sajna szokás a magyar munkahelyek többségében. Ő teljesen ártatlan az egészben.
2019. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

"Inkább feltesznek a profession-re egy allást"


Jelentkeztél rá?

2019. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Persze, hogy jelentkeztem. Az oldalon is, meg szóban is. Mind a két alkalommal. És egyszer nem indokolták meg, hogy miért nem rngem választottak. Mindig csak annyit mondtak, hogy "értesítünk". Aztán se értesítés, se indoklás, csak felvettek valakit.
2019. júl. 3. 14:58
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert külsőst akartak felvenni. Pont.
2019. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Látom, már pontozódik lefele a 2-esem. Vajon miért nem vagyok meglepve? :(
2019. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem ér ennyit az egész. Ez egy tróger banda. Fel fogok mondani aztán elmegyek egy olyan helyre, ahol értékelik a szorgalmas hozzáállást és nem egy idegent vesznek fel. Nem ér ez ennyit. Ideges vagyok, mérges vagyok, szokorú vagyok, csalódott vagyok. Múlt éjjel is 2,5 órát aludtam. Nem bírtam többet. Az se alvás volt, inkább egy kis szunyóka némi emlék (vagy álom) képekkel.

Mocskos tróger banda én rájöttem nem éri meg foglalkozni velük.

Szerintetek jól teszem, hogy felmondok?

2019. júl. 3. 22:00
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Meg is válaszoltad, ez a hozzáállás nyilván látszott eddig is a munkádon, morálodon, viselkedéseden a munkahelyeden is.
2019. júl. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
7: Tehát van egy amúgy jó munkahelyed, ahol normálisan bánnad veled, nem zsákmányolnak ki, és semmi ilyesmi. De te képes vagy otthagyni csak ezért, mert hogy nem téged neveztek ki egy posztra? Ha gondolod, tedd! Kívánom, hogy utána fogj ki egy olyan helyet, ahol robotként, állatként kezelnek, heti, ha nem napi rendszerességgel leüvöltik a fejedet, agyondolgoztatnak éhbérért, ingyen túlóráztatnak, és miegyebek. Majd visszasírod a jelenlegi helyet.
2019. júl. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Emlékszem, 1-2 hónapja volt itt egy kérdés, amiben a kérdező arról panaszkodott, hogy az új munkahelyen, ahova felvették, egy dolgozó az ismerősének adta ki magát, és ezért toborzási pénzt fizettek neki, és ez őt idegesíti, és végül úgy döntött, hogy otthagyja őket a próbaidő alatt, mert így az illető nem fogja megkapni a pénzt. Az is hasonló színvonal volt. Hacsak nem arról van szó, hogy egy a kérdező, és mindkét kérdés kamu.
2019. júl. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!