Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mióta lett ennyire telített...

Mióta lett ennyire telített szakma az Informatika?

Figyelt kérdés

"Informatika", elég tág fogalom. Elsősorban a fejlesztésen kívülre gondolok. Tehát információbiztonság, üzemeltetés, helpdesk, rendszergazda, szervíz, stb.


Én jelenleg egy gazdinfos végzettséggel és 2 év rendszergazdai tapasztalattal, német és angol nyelvtudással 1 hónapja nem találok munkát(jelenleg alkalmazott vagyok, de szeretnék váltani)


A pályázataim felét csak egy sablon szöveggel visszadobják, hogy most sajnos nem én kerültem kiválasztásra, mindenféle akár egy telefonos interjú nélkül.


A másik eset, hogy behívnak több 2 de van hogy 3-4 körös???(ennyire lehet válogatni, hogy szűrni kell?) interjúra is és utána közlik, hogy volt nálam jobb jelölt.


Eddig 2 ajánlatot kaptam összesen 44 jelentkezésből, fizetésben egyik sem jobb a jelenleginél(bruttó 270 budapesten) és azért 2 év után már vágynék egy picit több pénzre is, amit a jelenlegi munkahelyemen nem tudnak emelni.


Mióta lett ennyire telített az IT piac ezen része? A csapból is az folyik, hogy milyen jól keres az informatikus és mennyire hiányszakma, erre pedig villamosvezető / bolti eladó fizetéssel vetekszik, amit nem lealacsonyításból mondok, de itt azért egy sokkal nagyobb tudás szükséges, szakmai ismeretek, előképzettség.



2019. júl. 8. 21:20
 1/4 anonim válasza:
Rendszergazda a végzettségem, eddig se én , se a munkaügy nem tudott nekem a szakmámban állást találni. Egyik helyről emailben utasítottak vissza, a másik helyről nem is kerestek pedig már egy hónapja jelentkeztem. És lényegében ennyi, az ország olyan részében élek, hogy lehetetlen bármit is kezdenem magammal. 12 órás 4 műszakos gyári melók vannak bőven. Megbántam, hogy 14 évesen ezt a szakmát választottam, ennyi erővel 8 általánosom is lehetne.
2019. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, unokatesóm hálózatépítéshez ért elég komolyan, ő sorra kapja az ajánlatokat. Mondjuk a cég ahol van meg is fizeti rendesen.


Van egy haverom aki vidéken dolgozik Level 3-as supportos már, neki soha nem volt gondja a munkakereséssel, még pályakezdőként sem, mondjuk nála a technológia és elektronika ismeret elég erősen közrejátszott.


Sok helyre keresnek szakembert, csak nem 0-ról startoló pályakezdőket, hanem inkább tapasztaltabb senior szintűt legalább.

Junioroknak is vannak jó helyek, csak sokan nem mennek el havi 200-ért sem dolgozni, mert hát "máshol megkapom a 400-at", csak oda a másik helyre sem mennek, mert nem találják.


Én amikor elkezdtem dolgozni volt 300-as start helyem is, de elég komoly elvárásokkal és 8 óra helyett 10-12 óra lett volna kb, ha akartam volna hozni a szintet.

Elmentem máshova, ahol 1.5 évig kb 80 körül kaptam csak, de cserébe, elég sokat tanultam. Ma már ennek a 8x-osát keresem és rengeteg lehetőségem van, 3 otthonról végezhető kényelmes munkával megtudnám keresni az 1 milkát is, DE sokan azt hiszik, hogy kezdőként így fognak nyitni suli után. Szóval vannak dolgok amik részben igazak pl, hogy java fejlesztő megkeresheti a 400-at kezdőként, meg hogy sok lehetőség van, csak 1-1 mondat kiragadva az adott kontextusból még kevés. Ott a többi része is a szövegnek.


Nem a piac telített, csak megfelelő szakember nincs. Azok meg akik azt gondolják, hogy ők azok, mert elvégeztek 1 egyetemet még nagyon messze állnak attól amit majd élesben produkálniuk kell. Aztán persze a teszt volt szemét velük :)


Az önéletrajzból meg legtöbb esetben látszik, hogy az ember milyen. Ha nem tudsz megfelelő referenciákat felmutatni, akkor nem fogod felkelteni az érdeklődést, mert 100 önéletrajzot kapnak, abból mondjuk 10-ben van jó referencia, a többi kuka, minek foglalkozzanak velük, amikor tapasztaltabb embereket is felvehetnek? És ez jogos a részükről! Tehát ha van olyan hobbi projekted amit összeraktál az évek alatt, esetleg technológia amit használtál, akkor írd bele az önéletrajzodba. Ha csak iskolát végeztél az édes kevés.


Engem komoly iskola nélkül keresnek meg sokszor, mert én 14 évesen magamtól kezdtem programozni és már ez önmagában sokaknak megfelelő motivációt mutat. Ha csak papírod van és nincs meg az amit keres a cég, a tudás, a motiváció, a lelkesedés, akkor nem téged fognak felvenni. Ha csak a pénzért dolgozol, akkor nem leszel jó szakember. Hol az önfejlesztés? ami ebben a szakmában elengedhetetlen!

2019. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem az olyan informatikusokat keresik, akik sok mindenhez értenek. Olyanokat keresnek, akiknek megfelel a közalkalmazotti jogviszony és bértábla. Egy sima infornatikusnak ajánlanak nettó 200-250.000 forintot és örül mint majom a farkának.


Ellenben az én bérigényem ennél jóval magasabb és gyanítom, hogy a tiéd is.


Tapasztalataim szerint a legtöbb cég (irodák pl) annyit kér, hogy érts a Windows-hoz, telepítsd újra a gépeket, tudd használni a kamerákat és néha kezelgesd az asztalok alatt kilógó kábeleket. Erre annyi pénzt szánnak, amennyit fentebb írtam.


Csak ugye akinek több tudása és tapasztalata van, az nem vállal el ilyen melót ennyi pénzért, ők meg nem fizentnek többet. Én ahova legutóbb jelentkeztem (rendszergazdának), ott nettó 250-et akartak adni. Annyiért nem mozdulok el a mostani helyemről. De majd találnak egy pályakezdőt, informatikus végzettséggel, az megcsinálja.

2019. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bruttó 270 informatikában nevetséges. Van pár rendszergazda ismerősöm (0-3 év tapasztalattal) és a kezdők is nettó 300-at visznek haza. Ne hagyd magad.
2019. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!