Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti a nyaralási szabadságról...

Ti a nyaralási szabadságról való hazaérkezés és az első munkanap között szoktatok hagyni egy vagy több plusz szabadnapot vagy már rögtön másnap újra munkába álltok?

Figyelt kérdés
Én eleinte hol így, hol úgy csináltam, 3 éve viszont belőttem, hogy még minimum a rákövetkező nap ne dolgozzak, egy kicsit rázódjak vissza magamban, emésszem meg, hogy ismét jönnek a hétköznapok. A legjobb pénteki nap visszaérkezni, és utána még a hétvége szabad. Korábban volt rá példa, hogy este 8-kor érkeztem vissza szabiról, és másnap 11-re már menni kellett, nem volt a legjobb.
2019. júl. 10. 17:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, természetesen a munkahellyel mindig úgy tudatom, hogy a munkába állás előtti nap jövök vissza. Tehát ha mondjuk hétfőn jövök vissza, és szerdától megyek ismét, ők akkor is úgy tudják, hogy kedden érkezem. Isten mentsen, hogy elszóljam magam, és utána esetleg felhívjanak, hogy nem tudnék-e 1 nappal korábban újra kezdeni, mert xy megbetegedett, megnőtt a forgalom, vagy ilyesmi. :)
2019. júl. 10. 17:53
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnálom arra használni a szabadságom, hogy otthon legyek, szóval nem szoktam extra napot kivenni, de az esetek 95%-ban a nyaralás utáni első napon otthonról dolgozom. Bár ha mondjuk hajnalban érkezem haza, olyankor egy fél napot kiveszek reggel, délután pedig dolgozom, de csak otthonról.
2019. júl. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2: Ahol meg lehet tenni, hogy otthonról nyomod, az más. De az otthonról dolgozás rendes munkanapnak számít?
2019. júl. 10. 17:58
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Igen, rendes munkanap. Rugalmas a cég ahol dolgozom, bármikor dolgozhatok otthonról, vagy ha el akarok utazni hosszabb időre, és egy darabig onnan dolgozni, hogy ne menjen el rá sok szabadságom, azt is megtehetem. Viszont amíg nem volt lehetőségem otthonról dolgozni, addig inkább bejártam az irodába ilyenkor is, sosem vitt rá a lélek arra, hogy arra használjam a szabim, hogy pihenjek, nekem az mindig elvesztegetett időnek számított. Túl sok helyre akarok elutazni ahhoz, hogy ne utazásra használjam a szabadságom, akkor már inkább lenyomok egy napot zombi-üzemmódban :) Volt, hogy 36 óra ébrenlét után (éjszakai átszállás) lenyomtam egy egész munkanapot, nem volt a kedvenc napom, de most se csinálnám másképp :D
2019. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez más, nyilván mindenki álma lenne egy ilyen munkamenet. :)

De én fizikai munkát végzek, feltételezem, hogy ebben mások is azt favorizálják, hogy másnap még ne legyen munka.

2019. júl. 10. 18:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Irodai munkát dolgoztam, de mindig hagytam 1-2 napot a hazaérkezés és a szabi utáni első munkanap között. Különben nekem túl hirtelen lett volna a váltás. (De már nem számít, 15 éve szabadúszó vagyok, mondjuk ügyfelet akkor sem fogadok még 1-2 napig, annyi kell a visszaállásra.)
2019. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem is a hirtelen váltás a baj, hanem a ruhák nem mossák ki magukat, a lakás nem takarítja ki magát, az élelmiszerek nem masíroznak be önként a konyhámba és a hűtőmbe, stb...

Igen, mindig úgy intézem, hogy 1 napom legyen ilyen tennivalókra. Szabit emiatt nem igazán szeretek kivenni, inkább szombati vagy vasárnap reggeli hazaérkezés, vagy az az 1 nap otthoni munkavégzés.

2019. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugy oldom meg hogy péntek vagy szombat az érkezés napja, kipakolàs, mosàs fözés, visszaràzodàs, az ut kipihenése stb miatt

De amugy en a nyaralàst sem élem meg pihenésnek. Nem az a strandon könyvmoly, vagy làblogatos tipus vagyok, hanem aki rohangàl mint pok a falon es benne van mindenben tipus.


A pihenes nekem a munka es nyaralàs közt van csak joformàn

2019. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8 Akkor nem vagyok vele egyedül :D Én kifejezetten utálok pihenni, nyaraláskor is csak megyek, mászok, általában napi 40-50 kilométereket talpalok, de a 30 a minimum.
2019. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen hasonlo. Kb mintha - egy hetet kaptàl volna csak az egész eletböl - érzés nekem :) Nem tudnàm àtaludni/punnyadni az biztos.

Kb öregen is valoszinü olyan leszek mint a Pirosszka c anim filmben a joformàn "bungi jumpingozo" nagyi :)


Nekem olyan érzés lenne közvetlenül az elsö munkanap mintha kb tandemugrasbol erkeztem volna vissza a melohelyiszékbe fejjel :D

Kicsit vissza kell lassitani a szürke Valo Vilagba hogy vissza felvegyem a lassu "kérözö" munkahelyi effektet :D ahol a tej is megalszik a szàjban :)

2019. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!