Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltottatok már szakmát?

Váltottatok már szakmát?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?


Idén fejeztem be a tanulmányaimat, elhelyezkedtem a szakmában, de valamivel nem vagyok elégedett. Egyrészt maga a munkahely sem szimpatikus már annyira, mint az elején volt, valamint maga a szakma is olyan idegennek tűnik, pedig sokat tanultam, hogy ide jussak.


Szerintetek hülyeség lenne több évnyi tanulmányt és egy jól fizető munkát "kidobni az ablakon", hogy valami olyannal foglalkozzak, ami kevesebbet fizet, de szívesen csinálnék?


2019. júl. 13. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
nem
2019. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha a mostani munkád mellett a időd, akkor próbálkozz meg olyasmivel foglalkozni, ami érdekel, vagy amiatt felemrult a szakmavaltas gondolata. Így meglathatod, hogy a másikban van e lehetőség, ha igen akkor hogy lehet úgy űzni hogy még is érje..
2019. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,jónéhányszor.Autószerelőnek tanultam,az iskola elvégzése után kb 1 hónapot dolgoztam benne,rájöttem hogy utálom,nem nekem való.Csináltam 2 hegesztési eljárásból minősítést,hegesztőként dolgoztam 3-4 évet.Ezután leraktam a nehézgépkezelő vizsgát abvan dolgoztam szintén 4-5 évet,utána rendszerkezelőként egy vegyi gyárban 2 évet,aztkövetően targoncavezetőként 3 évet,utána 2 évet egy betonüzemben keverősként,azt követően szerkezetlakatosként 4 évig,most roncsolásmentes anyagvizsgáló vagyok,nem tudom meddig.Nem bírok sokáig egy helyen lenni,nem tudom túl sokáig ugyanazt a dolgot csinálni,beleunok,nem érdekel,megutálom.Így váltanom kell.Apám 37évet húzott le egy munkahelyen,én valószínűleg beleőrültem volna.
2019. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És van már konkrétan vaéamir, ami érdekelne? És ha igen, akkor higyan kivitelezed? Mert ugye általában nem úgy veszik fel az embert, hogy "jaj, de szivesen csinálnám", hanem ahhoz is kell végzettség, sokszor tapasztalat nélkül fel sem vesznek.

A saját szakmádban viszont -pont ez miatt- nagyon jól jön később majd a tapasztalat. Plusz ha jól is fizet, nem hagynám ott a helyedben ilyen gyorsan. Még egy érv a maradás ellett, hogy a mai világban összeteheti a kezét, aki talál viszonylag (mert tökéletes nincs) normális állást. Mivel először dolgozol a szakmádban, úgy gondolom, érdemes lenne időt hagynod magadnak, hiszen minden új munkahelyet és kollégát meg kell szokni először. Amíg ez nincs meg, teljesen természetes ez az idegen-érzet. Legyél türelmes magadhoz, jó lesz ez idővel, hidd el!

2019. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vree ***** válasza:

Persze hogy.

Ez gyávaság, amit most érzel. Azt kérdezném, hogy mi fontos neked: a “biztonság” (direkt nem a pénzt írom), vagy hogy olyat csinálj, ami jót tesz a fejlődésednek, egészségednek, elégedettségednek.


Ki szokott derülni hogy megszokott még nem is fizet olyan jól. Infláció, tehát a tavalyi jó fizu idén már nem is olyan jó (munkahelyek nyilván nem emelik az árfolyammal arányosan, ha tehetik inkább várják, meddig hajlandóak az emberek ugyanannyiért), azonkívül az emberek rendesen alábecsülik, hogy mennyi munkalehetőség van és ők mire képesek és milyen lehetőségeik vannak. (Munkaadó minimálbérező megmondóemberre a világért se hallgass! Csak azert említem, mert felbukkan itt is néha pár....)

A “biztos”ról annyit, hogy ahol esik a kereslet, ott úgyis megválnak tőled. Persze, van presztízs jobb helyen “régi motorosként”, de csak ez nem ad annyit, hogy beáldozd érte a lehetőségeidet. Ha rendesen nyomatod a fejvadász, állás oldalakat, max fél-egy évente automatikusan kapnod kell jobb ajánlatot.


Itt végül is az életedről van szó, tehát fontos, hogy olyat csinálj napi 8 havi 40ben ami ad valamit neked. (Általában ezek játszanak, hogy: pénz úgymint megélhetés ( erre nem kell olyan sok) és lakásmegtakarítás/törlesztés és család megtakarítás kiadás (erre több kell, de évtizedekig tarthat, tehát kalkuláld ki, reális-e a mostani kereseteddel); egészség (rombolja vagy javitja e a munka valamivel); tanulás (fejlődsz-e vagy ugyanazt végzed, mint tavaly, olyan téma-e, amit hasznosnak érzed tanulnod, ad e a hely fizetett tréningeket vagy coaching betanítást, hands-on tapasztalatot).


Van aki folyamatosan váltogatja, van aki évtizedenként, Nyilván szerencsés az, aki rögtön rátalál az élethivatására, de az is azon a szakmán belül keresi a kihívásokat (egy nagynéném orvos, de azon belül is volt már ügyeletes orvos, tanár, tanácsadó pszichológus, sport allapotfelmérő, radiológus - ahogy egyik másik témából elege lett).

2019. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, váltottam, mert szerettem volna váltani.
2019. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Írok egy kicsit még, hogy világosabb legyen a történetem.


Szoftverfejlesztőként dolgozok, viszont a programozási nyelv, ami érdekel és amiben jelenleg fejlesztek és a jövőben is fejleszteni szeretnék, az nem a legnépszerűbbek közé tartozik, ezért 10 álláshírdetésből kb. 2-3 az, ami ezt célozza meg és 10 meghírdetett pozícióból kb. 9-re senior kollégákat keresnek.


Én ugyebár pályakezdő/frissdiplomás vagyok, nem volt könnyű megtalálni az első munkahelyemet, de sikerült, itt vagyok már lassan fél éve, viszont nem elégedettek velem, ők sem gondolták át alaposan, hogy mivel fog járni, hogyha egy pályakezdőt alkalmaznak, nem is voltak rá felkészülve (mentorálás terén) illetve én sem voltam felkészülve rá, hogy mi is fogom engem itt várni. Szóval jelenleg úgy néz ki, hogy valószínűleg új munkahelyt kell majd keresnem.


Magával a programozással nincsen bajom, de felháborítónak tartom, hogy mindenhova csak a 2-3 szakmai tapasztalattal rendelkező embereket keresik és aztán panaszkodnak, hogy nagy a munkaerő hiány. Talán ha alkalmaznának pályakezdőket olyan körülmények között, ami mindkét félnek (munkáltató-alkalmazott) megfelel, akkor 2-3 év után nem lépnének le és nem lenne ilyen probléma.


Nem tartom magamat hülyének, igaz a rutinom még nincsen meg, de így sok-sok tapasztalat nélkül rohadt nehéz elhelyezkednem ebben a szakmában. Ezért gondolkodtam azon, hogy váltanék valami olyanra, ami jobban érdekel, mert én erre csak munkaként tekintek, nem pedig hivatásként. Bemegyek reggel 7:30-8:00-ra, délután hazamegyek és nem foglalkozok vele, nem álltam neki már 10-12 évesen programozni hobbiból és annyira nem vonz, hogy munka után itthon is ezzel foglalkozzak hobbiból.


Persze még friss az élmény, de az első munkahelyen és az álláskeresés közben szerzett tapasztalataim alapján a fizetésen kívül nem tudok felsorolni olyan okot, ami miatt tetszene a szakma.


Sokkal inkább valami IT tanácsadó/helpdesk, illetve hardver kereskedelemmel foglalkozó vállalkozásban tudnám elképzelni magamat.

2019. júl. 13. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen valtottam.

Gépészlakatosként fel évet dolgoztam egy gyárban.

Fél év utan lejárt az adótámogatás, ki is rúgták kb az összes palyakezdot. Es ez volt a szerencsém.

Később elmentem szerződéses katonanak, sokkal jobb munkakörülmény, jobb fizu, rengeteg velem egykorú fiatal, es korai nyugdíjazás.

2019. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már többször váltottam szakmát. Volt amikor fejlődés céljából, volt, hogy anyagi kényszerből.
2019. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!