Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szoftverfejlesztőként...

Milyen szoftverfejlesztőként dolgozni Magyarországon?

Figyelt kérdés
18 vagyok, továbbtanulni szeretnék és szoftverfejlesztőin gondolkodtam, mert alapvetően szeretek foglalkozni a gépekkel (mind hardvert, mind szoftvert tekintve) így gondoltam miért ne próbálhatnék meg a hobbimmal pénzt keresni? Szóval kíváncsivá tett a dolog, hogy az országban mégis milyen lehet szoftverfejlesztőként dolgozni, mit csinál egy szoftverfejlesztő mint úgy, milyen a fizetése, kb milyen munkákat szokott elvégezni és hogyan, stb (persze nem konkrétan elmondani hogy mit hogyan, hanem csak körül írva).
2019. júl. 13. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A fizetés jó, de tapasztalatból mondom, hogyha nincsen konkrét szakmai tapasztalatod, akkor pályakezdőként/friss diplomásként nehéz elhelyezkedni, ráadásul (én munkahelyemen) komolyan sem vesznek.
2019. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha már "szoftverfejlesztőit" írtál, akkor gondolom OKJ. Az OKJ arra jó, hogy "el lehessen indulni az úton". Magyarul nem sokra. Próbálkozz egyetemmel, programtervező, vagy mérnökinfó szakokkal, hogy komolyabban vegyenek, és szabadidőben sem árt hobbiprojekteket nyomatni, referencia gyanánt.


Érdemes állásportálokat nézegetni, milyen tudásra van igény a szakmában.

2019. júl. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 hogy legyen szakmai tapasztalata az embernek hogyha frissen végzett? :O

#2 nem hinném hogy OKJ :D legalábbis én nem arról beszélek.

2019. júl. 14. 10:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Én most a Miskolci egyetemen a programtervezőire meg a Sirius oldalán is hirdetett 1 éves szoftverfejlesztőire szeretnék menni, nem feltétlen csak az egyikre. Most még úgyis maradok suliban ötödéven, és addig szeretnék tanulni, fejlődni amíg lehet.
2019. júl. 14. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Epp ez az, hogy frissen vegzettnel evidens, hogy nincsen munkatapasztalata, de hiaba az allami tamogatast, a legtobb ceg szerintem nincsen rendesen felkeszulve arra, hogy palyakezdoket alkalmazzanak.


Lehet, hogy csak en latom így, de ebben az orszagban rengeteg teruleten nagyon rosszul mukodnek a dolgok.

2019. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval hogyha ilyen területen akarok dolgozni, akkor külföldre kellene mennem tapasztalatot gyűjteni, vagy akár ott dolgozni teljes munkaidőben?
2019. júl. 14. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, csak pályakezdőként nagy szívás elhelyezkedni.
2019. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. És úgy nagyjából mit csinál egy szoftverfejlesztő munkában?
2019. júl. 14. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!