Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a jelenlegi munkahelyem fűt fát elhord rólam?

Figyelt kérdés

Szóval. El akarok menni innen. A fizetés is pofátlanul alacsony, rosszak a munkakörülmémyek, idióta a vezetőség, semmibe veszik a munkavállalókat. Be is adtam az önéletrajzomat 9 helyre. De sehonnan nem hívtak még vissza. Ez volt 2 hete.

Ha esetleg felhívják a jelenlegi munkahelyem, hogy mondjanak valami referenciát rólam, akkor lehetséges, hogy a jelenlegi munkahelsem fűt fát elhord rólam, lehazudja a csillagokat is, hogy "xy rossz munkavállaló, ne hogy felvegyék, stb." (ami persze nem igaz) csak azért, hogy véletlenül se vegyenek fel, így véletlenül se mondjak fel, mert tudják, hogy más ennyi pénzért nem vállalná, főleg meg nem elviselni ezt a sok hülyeséget.



2019. júl. 14. 08:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

#9 ez nem igaz. Vannak nagyon gerinctelen cégek, akik a jó munkaerővel is csúnyán bánnak, és utána befeketítik ha felhívják őket.

Sőt én sajnos már láttam olyat is, hogy ismeretségi, vagy (vélt) etnikumi hovatartozás alapján szivattak embereket.

Csináljátok csak tovább az előző munkahelyek hívogatását, de nagyon megszívjátok majd, főleg ha esetleg annyi eszetek van hogy konkurens céget hívtok fel, akinek érdeke hogy nektek keresztbetegyen.

2019. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%
Köszönjük a jókívánságot! :-)
2019. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

11: Meg ugye ott van az én fentebb említett esetem. Ha a munkahely az elküldéssel egyetemben törvénytelen dolgot is csinál, a dolgozó perel és nyer, akkor evidens, hogy nem fognak róla jó referenciát adni.


De én amúgy magát a referenciát is hülyeségnek tartom. Ott van a próbaidő, kiderül az első napokban-hetekben, hogy mennyire jó munkaerő az illető. És például egy pályakezdő mit adjon meg referenciának. Az erkölcsi bizonyítvány kérése okés, avval egyetetértek.

2019. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
Minden munkahelyen lehet ilyen. Ha a véleményidomárnak nem vagy szimpatikus másoknak sem leszel. Hibát fognak keresni benned és kiben ne lehetne találni... Nem tudsz ellene mint tenni de ha látják hogy rossz neked és védekezel folytatni fogják. Add önmagad legyél normális és emberi. Aki megismer melléd fog állni minden pletyka ellenére.
2019. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%
Akik lepontozták az 5-ösömet, azoknak üzenném: Attól, hogy külföldön élek, nagyon is reálisan átlátom a magyar helyzetet. 2019-et írunk! Egy kattintással minden infó elérhető, és díjmentesen lehet ismerősökkel akár órákon át beszélgetni. Ez (hogy a külföldre vándorolt magyar nem látja át reálisan a dolgokat) is egy szocializmusból ittragadt gondolkodásmód. 20 éve és annál régebben igaz lehetett, de ma már elég röhejesen hangzik. Haladni kellene a korral és a technikával.
2019. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%
Az "ismerősökkel" elől lemaradt az "otthoni". Tehát: "otthoni ismerősökkel"
2019. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Ki ez a trollocska aki megint lepontozott mindenkit hokizás közben?
2019. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17: Lehet, hogy egyike azoknak, akik a kamukérdéseket teszik fel.
2019. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! (Én felpontoztam mindenkit :) )

Igen, az a helyzet, hogy nem is nagyon ápolok jó viszonyt a vezíregerekkel. Azt nem mondom, hogy utáljuk egymást, de ilyen-olyan okokból simán el tudom képzelni, hogy egy esetleges utána kérdezésnél simán elhordanak mindent. És persze nem adtam meg referenciát az önéletrajzomban. Ott van, hogy mu katapasztalat: xy kft. Aztán a leendő munkahely google--->xy kft---->elérhetőség----> már is ott egy telefonszám. Szóval pikk-pakk utána tudnak nézni.

Ha tényleg elő szokott fordulni, hogy direkt elhordanak mindennek, és nálam is ez a helyzet, akkor így elég nehéz lesz másik állást találni.

2019. júl. 14. 16:32
 20/20 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy ha el is hordanak mindennek, én azt nem nagyon tudom bizonyítani, így hiába perelnék. Ha esetleg felvesznek máshova, ott nem fogják mondani, hogy "hát amúgy felhívtuk a volt cégedet és azt mondták, hogy nem vagy megbízható, nem dolgozol rendesen, stb." Ha ez még is megtörténne, abba már biztos, hogy nem fognak beleegyezni, hogy erről a "vallomásról" írásbeli feljegyzés készüljön, mert akkor már támadhatnám őket, persze csak akkor, ha az ellenkezőjéről vannak bizonyítékaim, illetve egy esetleges perben valószínűleg a leendő ex munkahelynek is bizonyítani kellene.


Minden esetre, ha még is el tudnék helyezkedni máshol, akkor a felmondásomba bele foglaltatom azt, hogy a Mt. 81. § (1) bekezdése alapján, valamint a Mt. 81. § (2) bekezdését figyelembe véve írásbeli értékelést készítsenek. És akkor nem hazudhatnak, és akkor a véleményt be tudom mutatni az új munkahelyemen. Ha akkor is hazudnak, akkor perelhetem, feltéve, ha tudom az ellenkezőjét bizonyítani.

2019. júl. 14. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!