Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen lehetőségeim vannak?

Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Leérettségiztem, szeptemberben egy szakmát szeretnék tanulni estin, ha minden igaz és összejön akkor 2 év múlva lesz egy szakmám. Addig viszont itt van még ez a nyár illetve mivel estin lennék ezért tudnék mellete dolgozni is. Milyen lehetőségeim vannak így munkát találni? Egyáltalán hol próbálkozzak. Ismerősöm hozott egy jelentkezési lapot az egyik közeli gyárból ahová valószínűleg be fognak hívni, mert mindig keresnek embereket de úgy tudom, hogy vannak kötelező túlórák stb. szóval elég kimerítő lenne/lesz és nem tudom, hogyha be tudok kerülni akkor a suli mellete, hogy fog menni. Őszintén, nem igazán szertnék ebben a gyárban dolgozni, mert akik dolgoztak ott és eljöttek azok kifejezetten kijelentették, hogy nagyon rossz de úgy néz ki nincs más alternatíva szóval ha behívnak akkor marad ez. Gondolkoztam, hogy bemegyek a munkanélkülire, mert egy évvel ezelőtt diákmunkát sikerült szereznem vele a nyárra, de nem tudom, hogy egy érettségivel főállásba tudnának e mondani egyáltalán valamit. Valami ötlet, hogy mit kellene csinálnom? Kellene a pénz, mert a jogsit le szeretném tenni, már alig van belőle és nem akarok egész nyáron itthon maradni munka nélkül. Ja igen, a gyárba 3 hónap a próbaidő és 2 műszakba vannak ott az emberek, és ha du 2től este 10ig tesznek be akkor bojkottálnom kellene a sulit, szóval ezt megint nem tudom, hogy hogy tudnám majd megoldani. Nem hiszem, hogy olyan van, hogy csak egy műszakban dolgozok. (Bocsánat a helyesírási, fogalmazási hibákért, siettem)

2019. jún. 27. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogadd el ezt a melót, aztán ha kezdődik a suli és nem tudod összeegyeztetni, nem tudnak átrakni egy műszakba vagy más munkakörbe, akkor otthagyod. Ennyi. Nincs ezzel semmi gond. Ha viszont addig jól helytállsz, akkor lehet, hogy meg tudod beszélni, hogy más munkakörbe kerülhess, ami jobban összeegyeztethető a suliddal. Közben hátha jön más lehetőség is. Ne parázz előre, csak a jelenre gondolj mindig, úgy egyszerűbb elkezdeni.
2019. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


elhiszem, h kell a pénz a nyárra, a jogsira stb, de jóval fontosabb szempont az, hogy valami olyasmit dolgozz a nyáron, ami az ősszel elkezdődő OKJ-s tanfolyam elvégzését segíti.

2019. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nincs más alternatíva. Semmi lehetőség nincs, itt vagyok végzettség nélkül egy Szolnokhoz közeli faluban. Munkaügyiben esetleg tudnának segíteni ebben? Attól félek, hogy ott meg nagyon sokára tudnának mondani, ajánlani bármit is, az idő meg telik folyamatosan, nekem meg már nagyon kellene a pénz, mert valószínüleg lassan el is kell költöznöm itthonról és alig van félretett pénzem. Már másfél hét eltelt az érettségi után és csak itthon fekszek, filmezek, meg házimunkát megcsinálom ha már itthon vagyok. Nem akarom ezt csinálni tovább, muszáj dolgoznom.
2019. jún. 27. 22:03
 4/4 anonim ***** válasza:

"Bocsánat a helyesírási, fogalmazási hibákért, siettem"


Kezdésnek a felelősség alól kibújásról szokjál le nagyon gyorsan. Aztán kezdj el hallgatni magadra, amit érzel, hogy csinálni szeretnéd. De igen, meg lehet belőle élni, az egyetlen kérdés, hogy hogyan.

2019. jún. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!