Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak engem riaszt annak a...

Csak engem riaszt annak a tudata, hogy lassan bekerülök a munka világába?

Figyelt kérdés

Túlvagyok az egyetemi tanulmányaim felén, és bár eddig szerettem a szakot, amit választottam, mostanra kezdek elbizonytalanodni. Úgy érzem, hogy nem biztos, hogy kellőképpen alkalmas vagyok a jövőbeli hivatásomra, és kezdek veszteni a kezdeti lelkesedésemből, nem tudom magam elképzelni, hogy egész életemben ezzel foglalkozzak, sőt egyáltalán nem vágyom klasszikus értelemben vett munkákra, mind szűrke és unalmas robotnak tűnik. Nem vonz, hogy bekerüljek a mókuskerékbe, végig robotoljam az életem, és nem a kemény munka zavar, nem az, hogy dolgoznom kell, hanem maga a tudat, hogy még ne sem fejeztem a szakot, de már most elvesztettem a lelkesedésem jelentős részét (persze még sok terület van ezen belül ami érdekel, de már nem érzem azt, mint amikor elkezdtem).


Leginkább alkotó tevékenységet végeznék, azt is olyan módon, hogy abba senki ne szóljon bele, elkezdtem újra rajzolni, amit élvezek, és szerintem tudok fejlődni, ha sokat gyakorlok, imádok történeteket kitalálni, illetve különböző koncepciókat, érdekel a játékfejlesztés és az animalás is, ezekkel is próbálok ismerkedni, de a szakom mellett nem sok időm marad, így utóbbi kettőbe még nem igazán tudtam elmerülni, de egyre többet olvasok mindkét témában, és ez az, ami lázba hoz, de egyelőre ezekhez sem vagyok elég jó. Ugyanakkor több örömöt érzek egy történet kitalálása, egy világ elképzelése, egy rajz készítése közben, mint bármi mással foglalkozva, mondhatni csak kreatív tevékenységet végezve érzem magam boldognak, amikor szabadjára engedhetem a képzelő erőmet.


Más is érzett már hasonlót? Szerintetek mit kéne tennem? Nem akarok hiú ábrándokat üldözni, de így érzek, tudom mit csinálnék szívesen, de rettegek, hogy abban soha nem leszek olyan jó, hogy abból megéljek, és félek, mert nem tudom, miként tudok majd érvényesülni egy olyan szakterületen, amivel kapcsolatba nem vagyok kellően lelkes, és legfeljebb középszerű vagyok benne. A szakot egyébként nem akarom ott hagyni, mert sok időt és pénzt áldoztam rá, és bizonyos területeit élvezem, továbbá más konkrét elképzelésem sincs, ami jobban érdekelne, és egyből bele tudnék vágni.


2019. júl. 15. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Mi a szakod? Hogy megy? Melyik részét élvezed? Dolgoztál már (szakmai gyak vagy ilyesmi)?
2019. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Ezen a többség átesik, ha ez megnyugtat.

Elvileg manapság az emberek jóval nehezebben és később találják meg azt, amit csinálni akarnak, aki meg fiatal korától tudja, az rendkívül szerencsés.


Én 25 évesen vagyok úgy, hogy kilátástalannak érzem amit csinálok, és fontolgatom hogy visszamegyek az egyetemre elvegezni valami levelező szakot, vagy pedig kitanulok valami olyan szakmát, amivel a természet közelében lehetek, mert úgy érzem, hogy lassan kezdek depressziós lenni.


Nem nagyon lehet tanácsot adni, hiszen mindenkinek saját életútja van, de annyit mondanék, hogy bármibe is kezdesz, ne hagyd félbe. Az remek, hogy nem akarod otthagyni a szakodat, de próbálj is meg kitartani mellette, és próbálj elhelyezkedni benne, mert csak akkor latod, hogy menni fog-e vagy sem.

Közben gondolkozhatsz máson, és kepezheted magad emellett (pl van egy rakat rajztanfolyam amikre mehetnél) de ha már valami félig a zsebedben van, azt ne dobd el könnyen.

2019. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Privátba szívesen leírom, ha érdekel úgy is , de itt nem szeretném.


#2 Köszönöm, hogy megosztottad a személyes tapasztalataidat is, és a tanácsokért is hálás vagyok. rajztanfolyamon gondolkodom, de előbb még nyelviskolát keresek, mert a nyelvtudásomon is szeretnék javítani, addig is önmagamat igyekszem képezni ezen a téren.


Egyébként elhelyezkedni is tervezek, hátha megszeretem, közben pedig igyekszem fejleszteni más képességeimet is, amelyek ahhoz kellenek, hogy elérjem az álmaimat, igyekszem, de ez is feszültté tesz, mert nem érzem azt, hogy ezzel megfelelő ütemben haladnék.

2019. júl. 15. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Igaz én nem jártam egyetemre de ugyan így érzem, érettségi és egy szakma után úgy döntöttem le rakok még egy szakmát aztán ezt félben is hagytam 2 év után, mivel arra jöttem rá hogy én ezt soha sem fogom csinálni mert nagyon meg utáltam, na meg persze nem is tudom el képzelni hogy az egész életemben ugyan oda menjek nap mint nap, például amikor gyakorlatra jártam egy idő után olyan monotonná vált hogy alig bírtam már, most úgy döntöttem így 21 évesen hogy ezt akkor most fejezzük be,szóval most úgy mond az utolsó nyári szünetemet töltöm, aztán szeptembertől munkát kell találnom, szívesen mennék egyetemre is, tanuláson kívül jó buli lehet ahogy halottam :-D bár ez szerencsétől is függ, mert ha nincs társaság akkor nem minden esetben az, tanulni na azt amiket ott el várnak, köszi de inkább ki hagyom, sok butaság van és száraz anyagok, na de ezt csak tudod, igaz én csak olyan embereket ismerek akik ügyvéd és nyomozók akarnak lenni,szóval én ebből nem kérek :-D bár mondjuk 1 évet szívesen ki próbálnék belőle, nem vagyok az a bulizós de úgy gondolom hogy egyszer legalább ki kell próbálni mindent, ha lehet akkor többször is :-D

Bocsi kicsit el kalandoztam, én is ebbe a gondba estem bele, régebben sok minden szerettem volna lenni de most elég nagy kérdőív, most úgy vagyok vele hogy élvezzük ki a nyarat, bár egyedül nem a legjobb, az a minimális ismerős már lassan le költözik abba a városba ahol egyetemre járnak szóval max 2 nap vagy hét ha itthon vannak, szóval ki próbálok különböző munkákat, gyárat is hogy adjon egy löketet hogy soha többé ne menjek oda 3 műszak elég rossz lehet, de lehet ki sem próbálom, inkább el megyek egy csomag küldő szolgálathoz sofőrnek közben angolul is meg tanulok, aztán tapasztalat szerzés után irány nemzetközi furgozozás, utazok sok -sok helyre ezekután teherautó és kamion jogsi, bár a hugyos parkolóba hétvégézés és éjszakázás nem a legjobb,mondjuk már ki tudtam próbálni milyen is? ismerős el vitt egy párszor, volt benne rossz és jó is, például nem a hugyos parkolóba néztük egymást hétvégén ha nem el gyalogoltunk Ausztriába szép tiszta tóhoz, vagy be a városba Róma, Innsbruck vagy a Bosnyák tengerparthoz szóval jó volt,de ha ezt csinálnám amit max azért csinálnám hogy utazhassam, jól érezzem magamat természetesen egy hölgy társaságában lenne a legjobb megélni a pillanatokat és ugye azért hogy egy bizonyos összeget össze gyűjtsek,aztán bele kezdenék másba, valami egyszerű dologba is akár bár nem tudom, régebben a pénz számított most már az hogy boldog legyek,pozitív és hogy ezt másoknak is átt tudjam adni, nagyon jó lenne találni egy nőt is akivel ezeket meg oszthatnám és ő is velem :-)

Remélem nem haragszol hogy ezeket le írtam?

De ezzel csak azt szeretném tudatni hogy nem vagy egyedül.

Miket javasolnák én?

Önismeretet végezz magadon, nagyon fontos!!!

Sokan nincsenek tisztába magukkal, én most ezzel próbálkozom.

Tarts ki.

Csináld azt amihez kedved van,nem a pénz számít minden esetben ha nem az hogy boldog légy jól érezd magad, minél több élményt élj meg, akár mi is az csak örömmel töltsön el téged.

Akármi lehetsz, próbálj ki minél több dolgot, amit szeretnél, lehet ez egyszerű és nehéz munka is, most még fiatal vagy szóval azt javaslom hogy legalább egyszer próbálj ki mindent, az ember bármire képes csak akarat kérdése, sokan lusták vagyunk :-D így mondjuk azt hogy az emberek 95% -át a maradék 5% irényítsa, akárki akármit mond ez sajnos igaz,szóval lehetsz pilóta, szálloda igazgató, ügyvéd, állatorvos, vállalkozás stb.. csak akarat kérdése :-)

Sok sikert hozzá :-)

2019. júl. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan így vagyok. Bárcsak rajz szakra mentem volna! :D
2019. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát már megint tücsközek? Aggyunk a hángyákák!
2019. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen meghallgatom a részleteket privátban.
2019. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!