Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan bírnak az emberek...

Hogyan bírnak az emberek korán kelni?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy hogyan lehet azt bírni, ha valaki 6 óra előtt kel fel és indul is munkába. Én világéletemben szerettem sokáig aludni, szerencsére olyan munkám van, ahol 8.30-kor kezdek és elég 7.15-kor kelnem. Hajnalban (főleg télen), amikor még nagyon hideg van, sötét van, hogyan lehet a napot kezdeni?
2019. júl. 17. 10:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Nehezen
2019. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Hogy bírnak az emberek későig fent maradni?


Egyébként én felkelek, összekészítem a dolgokat, locsolok, olykor mosogatok is, vagy leszedem a ruhákat, reggelizek, zuhany és indulok, kb 1,5 óra.

Néha cikkolvasgatásra is hagyok időt pl, amit máskor úgyis megcsinálnék, tehát mindegy, mikor veszi el az időt, de jól esik, ha hagyok magamnak időt reggel magamhoz térni.

2019. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Úgy, hogy muszáj, ha nem akarják, hogy kirúgják őket. De ez nemcsak a munkahelyen van így, sokan a suli miatt is korán kelnek, ha messzebb laknak. Nekem is volt olyan az egyik félévben az egyetemen, hogy fél 6 előtt már fent voltam és este 9 körül értem haza... Másnap kelhettem egy kicsit később, de ha hosszú távon korán kelsz, akkor egy idő után megszokod. Na, meg attól is függ, hogy éjjeli bagoly vagy-e, ha igen, úgy nehezebb. Én 10-11 között mindig elalszok, ha fáradt vagyok egy hosszú nap után, néha 10 előtt is, így könnyebb korán kelni. A hivatásom miatt is muszáj lesz korán kelni, 6-ra fogok járni.
2019. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Én 4:40-kor kelek és általában 22-02 között fekszem

megszokás, jobb szeretem így

persze néha jó egy kis pihenés pluszba

2019. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
2 verzió van. vagy azért mert muszáj, vagy azert mert korán kelő típus. Én is simán felkelek,mert egyszerűen nem bírok sokáig aludni. Ennek az az előnye hogy időben kész vagyok az ebéddel, vagy bármivel es utána tudok a gyerekekkel foglakozni. A gyerekeim is ilyenek, alig volt olyan, hogy keltenem kellett volna őket ovi/suli időben.
2019. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha olyan a munkaköröd akkor muszáj. Én például autóbuszvezető vagyok és van, hogy én viszem az első járatot. Ilyenkor 02:30-kor kell kelnem mert 03:30-kor már fel kell vennem a buszt, hogy 03:45 körül indulni tudjak. Nem jó érzés, de ha nem csinálnánk meg, akkor nem lenne buszjárat.
2019. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám már 20 éve fél 5-kor kel, hozzá lehet szokni, ha muszáj.
2019. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Úgy, hogy muszáj. Amikor iskolába jártàl, hogy keltèl 5-6-kor? Na pont úgy kelsz most is.

Vélemény szerint mondjuk ez egy kínzás, nincs olyan dolog amit jobban gyűlölök a koránkelèsnèl.

2019. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nehezen. Mert muszáj. Én pl nagyon szenvedve, és a hétvégéket kb. végigalszom, és/vagy hétköznap ha hazaesek 6 körül délután, akkor ledőlök aludni 1-2 órát.

Vagy van, aki olyan típus, anyósomék hétvégén is 6-kor már ébren kukorékolnak, cserébe mindig "kiakadnak", hogy hogy bírunk mi este 10 után ébren lenni.

Más beállítottság. :D

2019. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt tudom javasolni, hogy könnyebb legyen a koránkelés [link]


Esetleg ezt olvasd még át [link]


Illetve ezt [link]

2019. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!