Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akkor mi van ha egy tanár nem...

Akkor mi van ha egy tanár nem hajlandó a bértáblás bérért dolgozni hanem többet kér és hatalmas tanárhiány van? Megkapja/nem kapja:

Figyelt kérdés

Akkor mi van ha egy tanár odaáll az igazgató elé és közli hatalmas a tanárhiány, ő is mehetne 20 helyre városon belül akár, így a következő az ajánlata: kapjon 20%-kal több bért mint eddig.

Ha nem, akkor megy máshova.

Ha hatalmas a hiány valóban, és kell a tanár valóban, akkor elvileg meg kéne adniuk az elemi logika és a kereslet-kínálat törvénye alapján?


Noha persze tudom úgyse adják meg inkább elengedik hadd menjen.

Ha + 5 ft-ot kérne azt se kapná meg, inkább egész évben nem lesz szakos tanár de akkor se adnák oda.


2019. aug. 7. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy alapítványi iskola, ha jól sejtem, igaz?
2019. aug. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Fityisz-hatalom van, itt senkinek sem fognak emelést adni. Köpedék maffiakormány.
2019. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a jogszabályok a tanároknál mit tesznek lehetővé pontosan, de amúgy náluk is vannak különböző pótlékok. Így lehet, hogy meg tudják oldani az adminisztrációt. Vagy ha az illetőnek megfelel, akkor esetleg Szép-kártyán kaphat plusz pénzt, vagy az lesz az év végi jutalom stb. Egy normális iskolaigazgató nyilván megpróbál megoldást keresni, főleg, ha jó tanárról van szó.


Én is állami intézményben dolgozom, az iparhoz képest nevetséges a bér, amit fizetnek, de a közalkalmazotti bértáblához képest több, és lehetne jóval több is, csak nincs miből. Többféle közalkalmazotti besorolás van, nálunk szabad többet fizetni, de pl. a különböző egyetemi oktatói állásokban (tanársegéd, adjunktus, docens stb.) fix a fizetés.

2019. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdésem mert lefutott meccsőrl van szó, az iskola egy szem matekosa állt fel így, és az van amit én jósoltam: bár hiány van és nem tudni honnan akasztanak le új matekost (meg akármilyen tanárt...) de azért 5 ft emelést nem adnak neki.

Bár hatalmas a hiány de hadd menjen a tanár, mert nincs keret de még 5 ft se a megtartására.

Érdekes módon amikor az igazgató itt tanító rokona kért emelést egyből meg tudták oldani....

Hiába az egyenlők meg az egyenlőbbek ugye.... pedig az is csak egy tanár volt. Ott mégis megoldható, naná mert az rokon.

2019. aug. 7. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, ezt mondom. Maffiakormány van. Sajnos nem tudom szofisztikált módon kifejezni magam ilyenkor, mert elönti a fos az agyam, ha igazságtalanságokkal szembesülök.
2019. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Te tényleg tanàr vagy? Hú... most csalódtam.
2019. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Üdv "kedves" alapítványi iskolás Kérdező!


Állami iskolákban nincs bérpótlék (max az osztályfőnöki vagy a vezetői pótlék) így ott hiába kér valaki +20%-ot inkább elengedik és majd a tankerület tesz amit akar.

Alapítványi sulikban papíron bértábla szerint is alkalmazhatnak de itt jellemzően minden csak alkú kérdése. Az igazgató rokona kaphatott béremelést 1 diplomával és most bruttó 400-500-at keres. Vagy a takarítónő kialkudott magának 220 bruttót. Míg Te a 3 diplomáddal a 4 okj-del és a 3 nyelvvizsgáddal keresel bruttó 180-200 ezret. 10 napja egy másik kérdésedben már lebeszéltük ezt.

2019. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon keveset tudsz a közintézmények gazdálkodásáról... Mégis MIBŐL adnának +akárhányezer forintot, mikor egy iskoláknak a bérre szánt gazdálkodási kerete 0, azaz nulla forint. A tankerület bérszámfejt, az államkincstár utal. SZÉP-kártya sincs már régen a pedagógusoknak!

Pár éve még ezt meg lehetett volna csinálni, amíg az iskolák önkormányzati fenntartásúak voltak. Akkor az önkormányzat dönthetett úgy, hogy a bértáblán felül is ad juttatásokat a SAJÁT dolgozóinak. Pont ezt elégelte meg a kormány, hogy mi az, hogy bizonyos iskolák jobban működnek, mint mások, mert több pénz van rájuk, legyen egyformán sz*r mindenkinek! Nem csak hogy egységesítettek, hanem a gazdagabb önkormányzatoktól szolidaritási hozzájárulást is kérnek az oktatásra.

Egyetlen dolgot tehet egy önkormányzat: ha valamilyen tanárból nagyon-nagyon nagy a hiány (pl. nemzetiségi tanár, őket tényleg lasszóval fogják), akkor a lakhatásához hozzájárulhat szolgálati lakás formájában, de erre külön szerződni kell a tankerülettel. Ráadásul a tanároknak nyújtott béren kívüli juttatások járulékterheit tavaly úgy megemelték, hogy még véletlenül se érje meg.


Egyébként a fenti kérdésben van egy apró logikai bukfenc... OK, mehet a tanár 20 helyre is városon belül, de ott is pontosan ugyanannyit fog kapni... ugyanaz lesz a munkáltatója is (ugyanaz a tankerület).


Na de a lényeg, hogy tud egy tanár magasabb bért kapni... ahogy előttem is írták: pótlékokkal. Plusz munkáért plusz pénzt. Nálunk a fiatalabb kollégák mindent bevállalnak, osztályfőnökség, munkaközösség-vezetőség, diákönkormányzat patronálás... ezekért mind jár plusz pénz.


De amúgy a legtöbb tanár nem ezt csinálja, hanem vállal suli után magántanítványokat. Pláne matekkal, idegen nyelvvel... de más tárggyal is simán lehet. Egy-két tanítvánnyal már simán megvan az a 20%-nyi plusz. Több tanítvánnyal meg még sokkal több is lehet.

2019. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ember. Már rosszul kezded.... közintézmény.... ez NEM AZ.... ez nem állami suli.


Kettő. Érdekes módon más tanár esetében azonnal megoldották az emelést. Naná mert az a másik tanár az igazgató rokona volt, aki heti 6 órára kapott 100%-ois státuszt. Már ez önmagában kimeríti a csalás fogalmát.


És az elüldözött matekos is mehet ám más suliba ahol nem a bértábla van hanem épp a tanárhiány miatt többet kap.

Hülye volt hogy eddig nem ment

2019. aug. 7. 14:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ugye te vagy az a matek tanár? :)


Egyébként meg állami iskolába akár milyen jól dolgozik valaki, csak a bértáblás fizut kapja meg.

2019. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!