Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezen miért kell kiakadni?...

Ezen miért kell kiakadni? Miért zavarja őket?

Figyelt kérdés

Az aranyszőke hajamat befestettem a nyáron sötétlilára. Régóta tetszett ez a hajszín, és végre anyám is megengedte. A tanáraim többsége meg az osztálytársaim nagyrésze meg teljesen kiakadt, "Mégis mit gondoltam akkor amikor így elb*sztam a hajamat, megfogom bánni, stb". Megmondtam mindenkinek, hogy nekem így tetszik és nem érdekel mások véleménye,de szinte minden órán felemlítik a hajamat kezd már idegesíteni,hogy ez a téma. Tényleg ez a legnagyobb problémájuk, hogy milyen színű a hajam?

(Felső suliba járok)


2019. szept. 9. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rájuk, az extrém hajszín még nem az a kategória, ami egy normális ember számára már undorító lenne. Az meg egyéni ízlés dolga, hogy értelmes kereteken belül mit csinálsz magaddal.
2019. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Igen Magyaroszágon muszáj a megkülömböztetés.


Èn N´emetországban élek, itt ilyenekért senki nem szól, föleg a tanár nem. Eleve az önkifejezést nagyon jónak tartják, és itt max annyit mondanának, hogy másik hajszín?


Èn 38 éves vagyok annak idején a középiskolába bementem fekete körömlakkal és fekete rúzzsal egyetlen egyszer az iskolába(totál normál öltözködésü voltam, soha nem voltem extrém), és mindenki megszolt a legjobb, hogy az osztályfönökkel elkellett beszélgetnem, hogy mi is ez. Mert, hogy féltenek...

Nekem kellett magyarázkodnom és szégylnem magamat, hogy egyszer életemben tiszta feketébe akartam lenni...


Ez már 20 éve volt, azóta sem változott semmi úgy látszik....

2019. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Te hajad. Ha tényleg megbánod, az a te bajod lesz és nem az övék. Pont.


Szerintem ha te magad nem tudod megoldani (azaz felszólalni, hogy hagyják abba a hajad kibeszélését, mert nem érdekel más véleménye, és semmi közük hozzá) az lenne a legjobb, ha beszélnél a kedvenc tanároddal (akiben a legjobban megbízol) és tőle kérnél segítséget. Az órájából csak tud szánni pár percet arra, hogy közölje az osztállyal: szép a hajad, és a te döntésed hogy hogyan hordod. Aki ezen még mindig fenn van akadva, az keressen valami hobbit.


Amúgy igaz a mondás, miszerint minden csoda 3 napig tart.

Most még nagyon fura, szokatlan a hajad, de jövő héten a kutyát se fogja érdekelni. Megszokják.

2019. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 Németországban egy kisfiú megnövesztette a haját (nem is volt hosszú-hosszú, ergo ne "kislány" fazont képzeljetek el) egy színházi szerep miatt. Pont a Pál utcai fiúk Nemecsekje volt :)


Eleinte nagyon ment a hiszti emiatt. Aztán mindenki lenyugodott, de durva hogy ez miatt fennakadt mindenki :D

2019. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szuper lehet!:))

50 felé hajazok....:)....és én is szinezem a hajam. Hidd el, ha megfelelő önbizalommal hordod, békén fognak hagyni.:)

2019. szept. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

24 vagyok, nekem középsuliban volt színes a hajam. Kék, türkiz, rózsaszín, stb. Akkoriban nagyon beszóltak érte.


Manapság már elég sok fiatal festi színesre, egyetemen is nem egy extrém külsejű embert láttam már. Szerintem mondd meg nekik hogy törődjenek a saját dolgukkal. Visszamaradottak.

2019. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szégyen, hogy anyukád engedte. Már ha nem kamu a kérdés.

Csak bele kell gondolni az ilyesmivel járó vízpocsékolásra, a vegyszerhasználatra. Amikor lehetne színes parókát is hordani, ugyanúgy nézne ki.


Hány évest jelent a "felső suli" mellesleg?

2019. szept. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!