Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van magyar (országi) angoltanárokkal?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert pár hónap alatt többet haladtam az angollal egyedül, mint bármelyik iskolai tanárommal. A gimnáziumi osztályomból egyedül később is csak kb. 5-en jutottunk nyelvvizsgáig, és mindannyian főiskolai évek alatt.


Jobbára csak szódolgozatokat írattak, alig beszélgettünk, és sokszor elég rossz volt a kiejtésük, érződött rajtuk, hogy könyvből tanulták a nyelvet.


A huszonéves külföldi fiatalok, akikkel beszélgetek, lényegesen jobban tudnak angolul.


érdekelnének a tapasztalatok, és az, hogy miért ennyire csapnivaló a nyelvoktatás országban (nyilván a jobb gimnáziumok és kéttannyelvűk kivételével)



2019. okt. 14. 09:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%

A kérdező kommentje:


"nagyon remélem, nem tanár vagy, mert ha igen, az nagy baj. aki ekkora állatságot leír, annak ne legyen köze a közoktatáshoz. aki 2019-ben még a szódolgozatnál tart, annak túl esze nincs. érdekes, mert p,, az összes poliglott az mondja, h szavakat ne elszigetelten tanuljunk, hanem teljes mondatokat írjunk ki, minden szót kapcsoljunk vmihez, és sokat beszéljünk."


Az egynyelvű szótanulás (definíció + mondatalkotás) egy kiváló módszere a szótanlásnak. De ehhez ugyanugy le kell ülni és bemagolni a jelentést, a hozzákapcsolt mondattal vagy definicioval! És igen, KELL a szódolgozat, mert le kell elelnőrizni hogy tudja e a szavakat!


"nem kell kikérdezni, ha tanárok vennék a fáradságot és beszéltetnék a diákot, megtudnád, h ismeri-e a szavakat."


De ki kell kérdezni igenis, mert azt a LEGEGYSZERŰBB és LEGHATÉKONYABB módja az ellenőrzésnek! Vagy majd csevegsz vele órákon át céltalanul, mire nagynehezen kimondja magától mint a 20 szót?!


Én MINDIG íratok szódolgozatot és tudom ki hanyadán áll a szavaknak! És fogom is magam tartani ehhez az elvhez! Okoskodó b***zeránsok ne akarják már mmegváltani a világot!



"szerencsére nem hozzád hasonló buta emberek döntik el, kinek hol van keresnivalója :)"


De, valamilyen szinten igen mert aki hozzám jön tanulni és látom hogy debil vagy fogyatékos, azt páros lábbal rúgom ki a tantermemből!


"nem én mondom, te IQ bajnok, hanem a szánalmas nyelvtudási statisztikák pl, meg a sok diák, akik még középfokon sem tudnak a gimi végére."


Mert sok az idióta, aki várja, hogy a fejébe szálljon a tudás, és nem tanul!


"lehet h vétenek hibákat, viszont nagy a szókincsük, mernek beszélni, ellenben a sok barommal ebben az országban, akik a nyelvtant erőltetik 0 beszéd mellett."


OK, akkor, akkor semmi probléma, felejtsük el a nyelvtant, minek az! Elég csak szavakat tanulni és rakosgatni őket egymáshoz! Agyrém!


"mondjuk ilyet keveset láttam, lehet h egyszerűen hazudsz."


Mit láttál te keveset?!

2019. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
13%

Az a baj, hogy a legtöbb nyelvtanár csak a diák fejét simogatja, meg társasjátékozik a nyelvórán.


Így az egész nyelvtanulás egy ilyen szép nagy tömegbuzu***lás lett, ahol csak az a cél, hogy minden debil nyelvtani ismeretek nélkül, észnélkül óbégasson az órán.


Hát nálam nem. Én nem kegyelmezek a hülyéknek. Aki nem fújja kívülről a feltételes mondatok összes esetét és a gerund összes alakját oda-vissza, mehet a pics**b***.

2019. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát volt pár angoltanàrom, legtöbb csapnivaló volt.

1-4. osztály: Kedves tanárnéni, értelmesen magyaràzott, szerettem az óràjàt, szerintem ha nála maradok még 8 éven keresztül most lenne angoltudàsom is.

5-8. osztály: Minden egyes órán ugyanaz a forgatókönyv. Nagy, dagadt, tűzvörös hajú, dohànyfüsttől bűzölgő, malacfejű hàrpia berontott a terembe és torkaszakadtàból elkezdett ordítani: ,,Itt mindenki mocskos csöves lesz, idióta banda vagytok, majd jöttök ide nekem pár év múlva és leborultok előttem. Olyanok vagytok, mint az elefánt, kur va nehezen tanultok, csak felejteni tudtok. Hülyék vagytok, mint a se gg. Én az ország legjobb gimnàziumàba és egyetemère jártam, de még gimnàziumba sem fogtok jutni, idiótàk, miattatok szedek gyógyszereket." Ezt nyomatta 45 percig. :D Néha írtunk szódogàt is olyan szavakból, hogy "apple", azzal elment 10 perc, aztán nyomatta tovább üvöltve ezeket. :D

9-11. osztály: A tanár nem nagyon tudott angolul, szóval nem is nagyon tanította, minden órán autókkal kapcsolatos filmet néztünk, vagy Star Warst, persze magyarul.

12. osztály: A tanár az érettségi évében lelèpett, és itt hagyta a csoportunkat ahol kettő ember kivételével mindenki sík hülye volt angolból. Kaptunk egy öreg nénit, akivel nem filmet néztünk, hanem elmesèlte nekünk az életét órán, mit szokott főzni, mit tanul a lánya, mit dolgozik a fia,de volt, hogy a szexről beszélt nekünk. Aztán az utolsó 2 hónapban észbekapott, hogy "ja..lassan vizsga" meglepetés kisèrettsègi, azonnal megírtuk. Szóval kb 0 tudàssal mentem vizsgàzni, de meglett! Most más nyelvet tanulok. :D

2019. okt. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
26%

Igen, az a vörös hajú tanárnő jól beszélt. Szívesen leülnék vele egy kávéra, beszélgetni a jelenlegi nyelvtanulási válságról. És való igaz, a legtöbb tanuló egy dolgot biztosan tud: felejteni!


Agyzsibbasztó amikor a szerkezetek heteken át tartó megtanulása után egy olyan épkézláb mondatot nem képes összerakni a tanuló, hogy Sarah doesn't like apples. És még ilyenkor is elb***ssza a DOES-t és DO-tmond helyette!!


Agyzsibbasztó amikor ezerötszáz alkalommal találkozott a kérdőszavakkal és még 1 év után is keveri a WHAT-ot a WHERE-el!


Agyrém amikor kézzel-lábbal-foggal-körömmel kapaszkodnak a magyar jelentésbe! elmondom neki hogy a soak up something az nem más mint to enjoy something. Soaking up the sun is the same as enjoying the sun. És akkor: de mit jelent, de mit jelent, de mit jelent?!


Vagy: break the law. It means that somebody does something illegal. De mit jelent, de mit jelent, de mit jelent?! Somebody steals a car. Or somebody sells drugs. Or somebody goes through a red light. Akkor most mit jelent?! B***zmeg!


Fogyaték!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Ne aggódjatok, aki itt idegbetegeskedik, az nem tanár, hanem Bazsika, aki a szokásos alapítványi iskolás kamukérdéseit tolja. Ezer közül megismerném az írását:) Mentális beteg, buta troll.
2019. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ahogy számolom, még 10-15 év, és már nem lehet az átképzett orosz tanárokra haragudni. :D No és ma is, nem is volt senkinek sem volt (mai időpontra számított) 52-55 évesnél fiatalabb angol tanára? Mert ugye átképződni az tudott, akinek 89-ben volt már diplomája...


A kilencvenesekben repültem Angliába, a kinézetből, beszélgetésekből, egy pár interjúból kiderült, hogy a gépet nagy részben angol tanári ambíciós tizennyolc évesek töltötték meg. Meg jártam a katedrába, ami akkor az angol tanári képzésben résztvevők nyelviskolája volt (kettőhöz volt szerencsém, igen jók voltak, okos tyúkocskák, az egyiknél emlékszem erre a fél mondatra: ez magyarul nem megy természetesen, mert ezt a berlini egyetemen tanultam, és németül mondták :D ) Lehet, hogy azóta angol tanárnak csak azok mennek, akik olyan hülyék mindenhez, angolt és pedagógiát is értve, mint a sejhaj? Elég fura lenne. Illetve, lásd alább a kötelező képzés jellemzőit.


Emellett a módszerváltás első 10 éve után már senkinek sem lehetett probléma jó kiejtést hallani.


A többi meg a belső igény kérdése. Mint ahogy van rossz és jó hentes, belgyógyász, varrónő és autószerelő is.

Ami a belső igényt illeti, az én középiskolás koromban (hát, az nem mostanában volt) aki tovább akart tanulni, az a felvételi tárgyakból külön tanult. Volt szakkör az iskolában, a szaktanár korrepetált pénzért, jártak versenyekre... ez minden felvételi tárgyból szokás volt, kivéve a nyelvtanulás, arra foghegyről odaveti a kuruc, hogy: eb ura, fakó! Ha nem tanítasz meg a reguláris képzésben, akkor hülye maradok, és kész, nekem ez így tetszik! Persze, van az a réteg, aki fel sem ismeri, hogy ebből nem fog eredmény kijönni - itt a szülőnek lenne felelőssége.


Mióta a régi 8+4 modellt százféleképpen felrúgták, azóta általában, aki az általánosba járt, az úgy járt. Hát, ez az ócska kapitalizmus jellemzője. Az értelmeseket elvitte a gimnázium, a maradéknak meg az állam olyan képzést ad, amire csak egyet nem lehet állítani, hogy egyáltalán nem is képzés. Legalább épület van (legtöbbször :D ), meg felirat rajta. Kis pénzért kis alibifoci. A lelkiismeretes tanár mit tud csinálni, ha bemegy a terembe, és rászegeződik 12 rajongó, de szellemi fénytől nem világos szempár? Berak egy Starwars kazettát.

2019. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ekezetek nelkul irok, mert telefonon vagyok es igy konnyebb.

Nem vagyok szakerto, csak egy diak, aki nagyon szeret nyelveket tanulni. Tudom, hogy nem mindenkinek van nyelverzeke (mar ha ilyen van) es valakinek nehezebben megy a nyelvtanulas, mint nekem, de kicsit kezd mar elegem lenni abbol vagyis nem ertem, hogy miert jon mindenki ezzel? Meg most ugye 2020-tol van ez a legalabb egy kotelezo nyelvvizsga torveny es ez is akkora felhaborodast keltett! Felre ne ertsd, ezzel nem teged hibaztatlak most, csak elmondom a velemenyem.


6 evig jartam altalanos iskolaba, utana hatosztalyos gimibe. Elsotol kezdve volt angolunk, bar alsoban meg igen csekely oraszamban. En nem tudom megitelni a dolgokat, hiszen kicsi voltam, de a szulok a tanart hibaztattak, hogy milyen rossz tanar, igy a gyerekek sosem fognak megtanulni angolul. Nem mondom, hogy jo tanar volt, de nem is kritizaltam sosem. 6-11 evesen meg en is kicsi voltam, a magyar nyelvtant sem tudtam, a magyar szokincsem is szegenyesebb volt, illetve nem is tudtam, hogy a nyelvtanulas miert hasznos stb.

A masik iskolamban viszont egy nagyon jo angoltanarom volt. Persze neki is sokat koszonhetek, de ha en nem figyeltem volna maximalisan az orakon, nem gyakoroltam volna iskolan kivul (a hazin kivul), nem fektettem volna bele ennyi energiat, akkor nem tudnek angolul.

Elhiszem, hogy vannak rossz tanarok es tobb jo tanar kellene, de a gyerekek hajlamosak mindenert a tanart hibaztatni. Azok az osztalytarsaim, akik egesz oran dumaltak, telefonoztak es a 2 feladat hazit sokalltak, hogyan akarnak tenylegesen megtanulni angolul?


En szemely szerint ugyanolyan fontosnak tartom a nyelvtant, a szokincset, a beszedet es az iraskeszseget is. Mindegyiket kell gyakorolni es egy tanarnak mindegyiket kell gyakoroltatnia. Mi is irtunk szodolgozatot (is). A szavakat egyszeruen meg kell tanulni. Ki lehet talalni tortenetet korejuk vagy meg lehet oket tanulni mondatban, de akkor irasson a tanar “mondat dolgozatot”? Akkor meg az lesz a baja mindenkinek, hogy tul sok mondatot kell megtanulni... Azert van szukseg a szodolgozatra, mert kulonben sajnos a gyerekek tobbsege nem ul le magatol foglalkozni a szavakkal. Marpedig a szokincs fontos.

A nyelvtan is fontos, mondhat barki akarmit. Jo, ha kimesz Angliaba nyaralni es nem epp a legmegfelelobb igeidot hasznalod, de azert megertenek, akkor jo, de ha valaki magasabb szinten szeretne beszelni az angolt (vagy mast) es nyelvvizsgat akar, annak igenis tudnia kell a nyelvtant.


A kiejtes meg olyan, hogy mindenkinek lesz valamennyi akcentusa, de neha nagyon nem mindegy, mit hogy ejtesz. Errol vannak jo kis videok a youtubeon. Pl nem mindegy, hogy a sheet szot ugy ejted ki hogy “sít” vagy ugy hogy “sit”. Mert ugye teljesen mast jelent...


A kulfoldiekre visszaterve. Kulfoldon elek, en magantanulo vagyok, de vannak itteni ismeroseim, illetve kis idore voltam bent egy suliban latogatoban angoloran es spanyoloran. Semmivel sem volt jobb, a gyerekek tudasa sem volt jobb. Egyik tanarom mondta, hogy o masodik nyelvnek franciat tanult, de semmit nem tud franciaul, a fia 18 eves, 4 evig tanult franciat es par mondatot tud kinyogni. A masodik nyelvet ok is kevesen beszelik. Az angolt tobben, talan picit tobben mint a magyarok, de azert a tobbseg kozel sem magas szinten es nem hibatlanul.

2019. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Csak hogy legyen egy kis pozitív példa is. Az én angoltanárom egy csoda, két kezem összerakom, hogy tanít engem. Baromi fiatal, mindössze két éve tanít. Rengeteget fejlődünk mellette (osztály szinten), imádom az órákat vele. Rengeteget beszélünk angolul, egy csomó kreatív feladatot csinálunk, csoportmunkákat, stb. Tavaly év elején mindenki középszinttel indított kb, a cél az, hogy következő szeptemberre mindenkinek meglegyen a felsőfokú.

Szóval szerintem elvétve akadnak itt ott jó angoltanárok, bár a többségük a 35 alatti korcsoportot erősíti.

2019. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
26%

Mondok egy szituációt az egyik nyelvórámról. A tanuló érettségire késszült. EMELT TÖRTÉNELEM, EMELT ANGOL. Elvileg ilyenkor a LEGOSOKABB az ember az életében.


Természeti katasztrófák az óra témája.


Van egy ilyen mondat: the people were evacuated from their homes.


Ő: mi az az evacuated?


Én: it is a situation when people have to leave their homes after a hurricane or earthquake


Ő: akkor? mit jelent?


Én: evacuation is a situation. When the police tells you to go away, leave your home because of a hurricane! Or tornado!


Ő: vagyis akkor?!


Én: EVAKUÁCIÓ!!


Ő: Jó, de még mindig nem tudom mi az az ejakuláció!


Én: EVAKUÁCIÓ, NEM EJAKULÁCIÓ TE ELMEBETEG!!!!! És még ezeket a magyar szavakat se ismered???!!! Te csökkent értelmű!!!!!!


Na és ilyen a diákok egy jó része.


Az érettségije nem sikerült, természetesen, aminek nagyon is örültem. Én ezeket a tanulókat eltiltanám a tanulástól, mert veszélyes foglalkozás ez nekik. Sőt, buktatni fogom őket életük végéig. Nálam ezeknek nincs kegyelem és nem is lesz.


Mert egyszerűen értelmileg fogyatékosok.


--------------------------------------------


Egy masik tanulónál az ókori egyiptom a téma.


Bemelegítő kérdések:


- What do you know about Egypt?


Hallgat, hallgat.


Ő: most mit monjdak?! (persze hogy magyarul válaszol)

Én: Where is it?!

Ő: Honnan kéne tudnom? Ausztrália?

Én: It is IN AFRICA!

Ő: Jaaaa, jóó... Hát biztos akkor! Biztos!


Na, ezek után mondtam neki, hogy az angol az valójában fekete mágia és gyorsan felejtse el, ne is foglalkozzon inkább vele! Elzavartam, az óradíjat el se kértem, azóta se hallottam felőle.



Ezeknek a gyökereknek nemhogy lexikális ismereeik, agyuk, sincs!!!!

2019. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az iskolai angoltanáraim kritikán aluliak voltak. Persze, tudtak angolul, de kiejtésük csapnivaló volt, de azért nyivákoltak, ha vki amerikai angolt használta, az angoltanítás meg abból állt, hogy feladatokat oldottunk meg és nyelvtani táblázatokat írtunk. Nem is jutott el senki középfokig gimiben, vajon miért?


Magántanárok: volt olyan angoltanárnőm, aki Angliában tanult angolul, de lövése sem volt az amerikai kiejtésről, de legalább dagadt volt, és mosolygott, mikor mondtam, hogy szoktam edzeni.

A másik magántanárom meg youtubera csinál ma is oktatóvideókat, amelyekben képtelen kiejteni a "doubt" "closer" szavakat. 2 perc után elaludtam, annyira unalmasak a videóik, tipikus "most felsorolom a rendhagyó igéket" típusú borzalmasan unalmas hulladékok.


A magyar angoltanárok többsége egy marék lepkét nem ér, kiejteni nem tudják normálisan a szavakat, a youtubeon bármelyik koreai/német ASMR-es lánynak sokkal jobb a kiejtése meg az angolja úgy általában.

2023. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!