Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi az osztályfőnök teendője,...

Mi az osztályfőnök teendője, ha az ötödik osztályos tanítvány retteg az tőle?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok.


Egy felsős fiú jár egy nő osztályába - minden gyerek (még a fiú is) jól kijön a tanárral, kis családként vannak, elballagnak, majd a tanárnő kap egy új osztályt.


Az új osztálynak a fiúnak a kishúga is a tagja.


A kislány akkor volt elsős, amikor a bátyja ötödikes. A 4 év alatt, ha a tanár a szülőkkel beszélt egy rendezvényen, a kislány mindig elbújt az anyuka mögött, ha tanórák között találkoztak a folyosón, elszaladt vagy direkt nem nézett rá, ha a tanárnő barátkozni próbált, a lány sírva fakadt.


Felkerült a lány felsőbe, vannak barátnői, szereti a sulit, de, mindig kerüli a társalgást a tanárnővel. Egy osztálykirándulás volt és akárhányszor a tanár a lány csapatával kezdett beszélgetni, a többi gyerek örült és jókedvűen társalgott a nővel, a lány elvonult.


A nő próbált beszélgetni a lánnyal négyszemközt órák után, de a lány 1-2 szavakban válaszolt és nagyon el akart menni. Sajnos nem volt hajlandó elmondani, mi a problémája.


Az ofő a kislány szüleivel is beszélt. Ők se értik, miért fél ennyire az osztályfőnöktől.


A lány a többi tanárral remekül kijön.


Miket tehet az osztályfőnök, hogy a lány ne rettegjen tőle?



2019. okt. 30. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Semmi.
2019. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Tudtommal még létezik olyan, hogy Gyermek- és Ifjúsági Pszichiátriai Tanácsadó vagy ehhez nagyon hasonló nevű hely. Itt olyan szakemberek (gyermekpszichiáter, logopédus, gyermekpszichológus stb.) dolgoznak, akik pontosan tudják, hogan lehet ezt a rettegést feloldani és mi lehet az oka. Beszélj a szülőkkel és vigyék el a gyereket, de azonnal. Lehetséges, hogy kell egy háziorvosi beutaló is hozzá.
2019. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Rákattintottam a zöld kézre.
2019. okt. 30. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is szakember bevonásával lenne érdemes kideríteni ezt, iskolapszichológus például. Szerintem ne olyan célzattal kerüljön szakemberhez a gyerek, hogy már előtte tudatosuljon benne, például önismeret elmélyítése, személyiségfejlesztés és majd kiderül a probléma is, ha a szakemberrel való bizalom elmélyül.
2019. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Biztos nem ok nélkül retteg, de az ofőnek biztos, hogy nem fogja elmondani az okát.

Én a lányka szülei helyében a kislány barátnőitől próbálnék tudakolózni, mert lehet, hogy nekik elmondta az okokat, vagy olyasmit tapasztaltak az iskolában, amiből a szülő leszűrheti, mi lehet a problémája a kislánynak a tanárral. De ha beszéltetik a kislányt egy-egy iskolai napjáról, abból is lehet "olvasni a sorok között". Én is így derítettem ki, miért stresszel a lányom az ofőjétől.

2019. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hírnök ***** válasza:
100%

ne akarjon közeledni hozzá erővel


van olyan, hogy valaki nem szimpatikus és kész


át kéne lehet rakni másik osztályba, ahol nem fog félni a gyerkőc

2019. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt nem feltétlenül "rettegésről" van szó. Lehet, hogy a kislány nincs magával megelégedve, ez a tanárnő viszont szép, igényes (ezt nem írtad).

Egyfajta példaképként tekinthet rá, aki mellett kisebbségi komplexusa van.

Meg kell tőle kérdezni.

2019. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!