Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gáz, ha valaki egy erős...

Gáz, ha valaki egy erős gimiben az érettségi tantárgyakon kívül elég sűrűn puskázik?

Figyelt kérdés
Van amikor tanul, például, ha olyan az óra, hogy a tanár feleltet, és tudja, hogy önként jelenkezhet. Illetve nem azért csinálja, mert nem tudná megtanulni, csak úgy van vele, hogy hasznosabban is tudja tölteni az időt.
2019. nov. 10. 08:58
 1/9 Magic ***** válasza:
66%
Szerintem nem, jól teszi
2019. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Remélem nem akarsz majd főiskolára vagy egyetemre menni.

És mi az a nagyon hasznos tevékenység, amivel egy alig 17 éves el akarná tölteni az idejét, ahelyett, hogy tanulna?

2019. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem gáz. Egy középiskola szinte semmi terhelés az egyetemhez képest, aki már ezt sem bírja teljesíteni lustaságból az az egyetem első félév végén nagyon pofára fog esni.


Ne legyél lusta, nincs más dolgod, mint azt a minimumot teljesíteni.

2019. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsen vele semmi baj. Nem veszít vele sokat, sőt.

Másrészt meg össze nem hasonlítanám az egyetemmel....szerintem egyetemen sokkal könnyebb helyzetben vagy abból a szempontból, hogy azt tanulod, ami érdekel és ez ad egy nagyobb motivációt, illetve sokkal nagyobb a szabadságod és van lehetőséged saját magadnak beütemezni a tanulást, beosztani a saját idődet. Én legalábbis ezt óriási könnyebbségnek érzem az egyetemen, míg gimiben szinte minden napra kellett tanulni valami haszontalan marhaságot, hogy tudjanak jegyet adni valamire.

2019. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk sulin kívül is tanul idegen nyelveket, olvas olyan témában, ami érdekli. Esetleg foglalkozik a hobbijával
2019. nov. 10. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Idegennyelv tanulása oké, olvasni és hobbiddal foglalkozni nem tanulás helyett kell.

Ha esetleg bejutsz fősulira, ott mit fogsz csinálni? Szaktól függően 2-3-szor többet kell ott tanulni mint gimiben.

2019. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem nem az. Nekem több ismerősöm, barátnőm csinálja/csinálta ezt, igazából nem tudok olyan embert, aki nem puskázott volna (pedig szintén erős gimnázium, nem a faluvégi szakmunkásképző). Az biztos, hogy vannak bajok az oktatási rendszerrel, tudásfelméréssel.


Pl. az unokatestvérem jogon van, sosem volt jó a reál tárgyakból. Pedig hordták különórákra, de mondta hogy egyszerűen nem érti, nem bírja megtanulni. De kzöben maximalista is volt, ezért igen, puskázott azokból a tárgyakból, amikre nem akart nagyobb energiát fordítani (pl. biológia, fizika). Az iskola legkiválóbb diákjaként ballagott el 12.-ben, 2 felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgával a zsebében. Ma már negyedéves, eddig minden félévben ösztöndíjat kapott, eredményesen szerepel a versenyeken is és demonstrátor az egyetemen. Pont ő mondta, hogy az egyetemet és a gimit olyan összehasonlítani, mint az óvodát az iskolával. Teljesen más közeg, mások az elvárások.

2019. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Valahogy ez a duma üti egymást...

Hogyan lehet valaki maximalista, és közben nem tudja venni a fáradtságot egy biológia megtanulásához? A Fizikát még aláírom, a középiskola anyag lehet olyan "mérhetetlenül" nehéz, hogy egy humán beállítottságú embernek nagyon nehéz (bár szerintem, ha 7. osztályban nem szarik bele, amikor elkezdenek fizikát tanulni, akkor teljesíthető), de hogy a biológia? Amihez szimplán oda kell ülni és rászánni az időt, memorizálni az anyagot...

2019. nov. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mert mondjuk nem érdekelte. Akkor ülhet felette az ember bármennyit, nem fogja megtanulni.
2019. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!