Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akar sok diák erős,...

Miért akar sok diák erős, nehéz gimiben továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Én a város állítókag legnehezebb, legnívósabb általános iskolájába jártam, 4-5 között volt az átlagom, de aztán egy tök átlagos szakközépbe mentem tovább. Mondták is, hogy simán felvettek volna ilyen átlaggal a város legerősebb gimijébe is. Én azon csodálkozom, miért az a célja sok tanulónak, hogy nehezebben végezze el az érettségit? Amúgy is le vannak terhelve elégge a magyar diákok az elavult, magolnivaló tananyaggal, akkor miért cél az, hogy a gyereknek tényleg semmi szabadideje ne legyen? Aztán egyetemi felvételinél úgysem számít, hogy megyik gimiben lett meg az érettségije. Miért akarják megnehezíteni a helyzetüket, és miért akarnak több idő fordítani a tanulásra?

2019. máj. 26. 08:40
 1/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
87%
Egy erősebb gimiben nagyobb terhelést kapsz és jobban fejlődsz, így az érettségi is jobban fog valószínűleg sikerülni,
2019. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Felvételinél lehet, hogy nem számít, hogy hol tanultál, de mikor megkezded az egyetemet vagy a főiskolát akkor nagyon is számít, hogy mennyire lazáztad el a gimis éveket. A felsőoktatásba nem bejutni nehéz, hanem ment maradni.
2019. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Valóban igaz, hogy ugyanazt az érettségit írja meg mindenki, viszont az már különböző, hogy ehhez ki milyen felkészítést kap. Az sem mindegy, hogy milyen lehetőségei vannak (pl. nyelvek, sport, zene stb.). Arról nem is beszélve, hogy később az egyetemen hogyan tud belerázódni az új rendszerbe pl. sok tanulnivaló, nehezebb az anyag, nagyobb a leterheltség stb. Szerintem egy jó gimnázium után is nagy a váltás, de egy gyengébb gimnáziumból bekerülve talán még nehezebb. Én egy átlagos gimnáziumba jártam és tényleg jó tanuló voltam, de nem volt egyszerű és az elején azért éreztem is némi különbséget közöttem és azon szaktársaim között, akik jobb középiskolába jártak. Ez lehetséges, hogy mondjuk a jegyeinkben nem mutatkozott meg és idővel már nincs is jelentősége, de a szemléletmódunk, a szokásaink, a módszereink azért mások voltak vagy mondjuk ők több nyelvet tanulhattak, több felkészítő szakkörük volt.
2019. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

"miért az a célja sok tanulónak, hogy nehezebben végezze el az érettségit?"


Nekem nem az volt a célom, hogy "letegyem" az érettségit, hanem az, hogy minél jobb eredményt érjek el. Valljuk be, egy érettségi nem nagy cucc, ha csak átmenni szeretne az ember, az kb még úgy is menne, ha egyből általános suli után megy érettségizni.


"Aztán egyetemi felvételinél úgysem számít, hogy megyik gimiben lett meg az érettségije."


Az viszont annál inkább számít, hogy milyen eredményt ért el az érettségin. Egy gyengébb szakközépben valószínűleg a diákok kb fele érettségizni sem szeretne, a másik felének meg tök mindegy, mert úgysem akar továbbtanulni, úgyhogy nem valószínű, hogy a tanárok nagyon igyekeznének felkészíteni a diákokat az érettségire, ne adj' isten az emelt érettségire.

2019. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Az utolsóval nem értek egyet. Egy gyenge szakgimnáziumba jártam, de tudtam hogyan és mit szeretnék. Már 10.ben szóltam a tanáraimnak, hogy emeltezni szeretnék és már akkor elkezdtük a felkészülést.

Az érettségit mindegy hol írod. Megteheted a világ legjobb gimijében ha 4 évig nem tanultál és a legrosszabb szakgimiben is ha kellően eleget tanultál.

Miért csak ag iskolában lehetne tanulni? Magántanár felkészít, csoportos foglalkozás, otthon tanulás, idősebb ismerős, aki ért hozzá elmagyarázza stb...


Amúgy én se értettem miért akar mindenki erős gimibe menni. Mikor mondták, hogy egy nap 3 dogát írnak olyanokból, mint kémia, fizika stb (amit kb a büdös életbe nem használ, mert azt se tudja mi akar lenni) akkor én meg ott röhögtem rajtuk, hogy szenvednek míg én lazán megcsinálom az érettségit.

2019. máj. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
#5 miért baj, ha valaki szeretné kihozni magából a legjobbat és a szintjének megfelelő kihívásokkal szeretne megbirkózni? Nem mindenkinek az a vágya, hogy 4 évig b#ssza a rezet, lógassa a lábát és bulizzon, aztán ilyen-olyan külön felkészüléssel elmenjen érettségizni, sokan már gimiben ambíciózusak és igenis tudják, hogy mik szeretnének lenni, szeretnének versenyekre járni, második nyelvet tanulni, sportolni, stb stb. Én is ilyen voltam, ugyan csak "közepes" gimibe jártam, mert csak ez a suli és szakképzők voltak elfogadható távolságon belül a lakóhelyemtől. Én személy szerint már általánosban is szenvedtem a sok rosszabb képességű gyerek között, halálra untam magam, mikor én megoldottam egy feladatot 2 perc alatt, aztán még 10 percet kellett várni, hogy a többiek is készen legyenek, ellustultam, mert a dolgozatokat nyilván az "átlag" szinthez állították össze, én minimális tanulással is gond nélkül kaptam jó jegyeket. Igazi felüdülés volt, mikor gimnáziumban az én szintem lett az "átlag" és végre én is gondolkozhattam feladatokon, valódi kihívásokkal szembesülhettem. Olyan dolog ez, hogy egy matematika professzor is simán elmehetne a mucsai általánosba matekot tanítani ötödikeseknek, mert minek fárasztja magát az egyetemi oktatással, vizsgáztatással, kutatással, publikációkkal, viszont rövid úton halálra unná magát. De természetesen neki is joga van ezt tenni, ha erre érez vágyat, ahogy nektek is jogotok van/volt olyan suliba járni, amilyenbe szeretnétek.
2019. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért adják jobb gimikbe a gyereket, hogy jobb legyen a tudása is, többet tanulhasson, a sok rossz képességű gyerek ne vigye el az órákat más irányba (fegyelmezést stb.), legyenek jobb társaid, hozzád hasonló színvonalúak, akikkel barátkozhatsz, ne csak a diszkókban lógjál, hanem értelmes kikapcsolódásokat csinálhass a barátaiddal, ilyesmik miatt.
2019. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!