Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztályomvan konfliktus...

Az osztályomvan konfliktus alakult ki. Mut tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy kissé problémás osztálytársam, aki tavaly jött az osztályunkba. Most nyolcadikosok vagyunk. Ennek az osztálytársamnak betegségei vannak pl. nem igen tudja kezelni az idegeit, hirtelenharagú, illetve számítógépfüggő is. Az egész osztály tisztában van ezzel, de azért a legtöbb fiú bántja. Úgy érzem én vagyok az egyetlen barátja. Az előző iskolájában is bántalmazták, ezért jött hozzánk. Mint a barátja, szörnyű azt néznem, hogy - igaz, csak szavakkal, de - bántják és úgy érzem, nem tehetek semmit.

Engem nem bántanak, de úgy érzem, hogy a volt lassan a legjobb barátommal "fordulok szembe" emiatt, mivel ő is a bántalmazók között van.

A tanárok nem tudnak erről, ill. nem az egészről, és sokszor vannak dührohamai. Egyébként nagyon kedves fiú, de a többiek még csak esélyt sem adnak neki, hogy megismerjék.

Szerencsére néha-néha a lányok is kiállnak mellette, de csak félve, hisz mit tudnának kezdeni a kamasz fikúkkal?

Kérlek, segítsetek, mert szeretném rendezni ezt a helyzetet, és nem szeretnék barátokat veszíteni.



2019. nov. 27. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem akarnék egy bántalmazó srác barátja lenni, úgyhogy ne sajnáld azt a "barátságot". De nem tehetsz sokat, kiállhatsz érte, de előbb-utóbb téged is bántani fognak, ha nem mutatod elég keménynek magad.


A srác kezelés alatt áll? Mert sokat segítene neki.

2019. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A pszihiátriáról jött ide, de jelenleg nem kezelik.
2019. nov. 28. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak olyan bántalmazók akikkel nem lehet bírni...

Engem általánosba végig szekáltak.. Eleinte verbálisan majd néha már fizikálisan is, és mindezt azért mert tesi órán miattam veszített a csapata (egyébként nagyon vékony és nádszál voltam, ez is oka volt) ... Most találkoztam ezekkel az emberekkel 4 év elteltével újra, mikor megláttak csak tátott szájjal néztek rám, meg is kérdeztem, hogy nektek mi bajotok, de válaszolni egy se mert😂😂 Pedig azért annyira nem vagyok nagy darab...


Aztán most gimiben tanulok utolsó évemet végzem... 14en vagyunk fiúk abból van 2 ember aki verbálisan be szokott szólogatni, néha szivatásból nyakon b*sznak, na velük kezdeni semmit nem lehet... Első próbálkozás az volt, hogy vissza szóltam határozottan, nem segített... Következő lépés az, hogy próbáltam figyelmen kívül hagyni őket, az se segített... Harmadik lépésként pedig mikor egyszer szivatásból nyakon b*szott, oda mentem, lekevertem egy hatalmas pofont, utána alá rúgtam, elvágódott, majd mikor földön volt bele rúgtam még egyet... Hihetetlen de ez se segített, ugyanúgy szívat(nak) ... Szóval ezzel már csak úgy vagyok, hogy túlélem valahogy aztán reménykedem, hogy későbbiekben jobb emberekkel kerülök egy légtérbe...

2019. nov. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az én osztálytársammal (a bántalmazottal) csak annyi a gond, hogy - mondjuk így - életképtelen, és hiába mondom neki, hogy hagyja őket figyelmen kívül, nem hallgat rám és mindig visszaszól.
2019. nov. 29. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem minden esetben jobb az ha visszaszól...

Egyébként nálam egyik módszer se volt hatásos, viszont mikor figyelmen kíhagytam őket akkor jobban elkezdtem azt érezni, hogy helyettem mások szívatásában lelik örömük... De ettől ugyanúgy szívattak engem is, csak ritkábban...

Egyébként szerintem látják hogy felidegesíti őt a viselkedésük és ezt élvezik... Meg kellene próbálni figyelmen kívül hagyni őket és ha beszólnak neki akkor elég annyit válaszolnia, hogy "jójó" "oké" stb..

2019. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!