Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Autista, fogyatékos osztálytár...

Autista, fogyatékos osztálytársam van, és kialakult egy konfliktus. Bővebben kifejtem lent. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

6. osztályosak vagyunk mindketten.

Én kitűnő tanuló vagyok, tesiből vagyok csak hármas. Ő egy egyes diák, csak tesiből kettes :D

Minden tesi órán, amikor én elbénázok egy feladatot, akkor azt szokta mondani, hogy "b*z* gyerektől nem vártam sokat", és nagyon a szívemre vettem. Azt is szokta mondani, hogy testi fogyatékom van.

(Azt mellékesen jegyzem meg, hogy szegény gyerek amiért ő úgy gondolja, hogy anyja fogyatékosokkal dolgozik (nem, egyébként irodában dolgozik), ő jobban tudja nálam, hogy mit jelent az, hogy valaki fogyatékkal élő ember.) De sajnos ebbe nem csak ez a gyerek van benne. Van még rajta kívül 2 osztálytársam, aki ugyanezt gondolja, hogy b*z* vagyok. Azért mondják rám ezt a szót, mert van egy haverom, akivel sokat szoktunk beszélgetni szünetekben (gyakran órán is :D), de ettől még nem vagyok meleg! Szerintem természetes dolog az, hogy egy átlagos gyereknek van egy haverja, bár a mai világban már lehet, hogy nem...

Valakinek már van tapasztalata ilyen konfliktussal kapcsolatban?

Ha kommentelsz erre valamit, azt megköszönöm!



2018. febr. 26. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, ez vesztes ügy. Fogyatékossal nem állhatsz le vitázni, mert mindenképpen te jössz ki vesztesként, szóval ja... hagyd rá szerencsétlenre, úgysem fogja fel, hogy mit mond. A bzizás csak addig érdekes, amíg ugrasz rá, inkább röhögd ki a többieket, szólj vissza nekik, a fogyatékost meg ignoráld.
2018. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

És ennek mi köze van ahhoz, hogy autista vagy fogyatékos?

Neki nem szól be senki sem? Vagy ő mindent tökéletesen csinál?

2018. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy tényleg nehéz helyzet. Sajnálom, hogy a tanároknak a B-z- szó nem tünik fel, és nem tesznek ellene semmit sem.


De a legjobb lenne, ha a gyerekeket oda hívnád a tanárhoz(osztályfönök/tesitanár), és ott elmondanád, hogy ezek a gyerekek folyamatosan le b-z--nak... Ès ez téged nagyon zavar. A hátukmögött besúgásnak fog tünni. Szerintem ha oda hívod öket és akkor mondod el a tanárnak akkor ezek a gyerekek köpni-nyelni nem fognak tudni.


Ami ellen magad is tehetsz az ha leszolnak mert nem sikerül valamit megcsinálni. Egyszerüen szembe kell velük nézni és mondani, hogy "igen, és akkor mi van, ha nem tudom megcsinálni?". A cikizésre a legjobb ellenszer, hogy szembe állsz azzal aki cikiz és oda mondod, hogy "na és?" .Ezzel azt látja, hoyg téged nem zavar. Minél jobban felhúzod magadat annál jobban fognak cikizni, ha azt látják, hogy belátod, hogy nem vagy tökéletes, és nem zavar amit mondasz akkor leszállnak rólad.


Ès ami még fontos, hogy mond el szüleidnek...

2018. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Lehet én vagyok a hülye ... de csak úgy mondom .. az autistákra ez nem jellemző.. Ismerek enyhe és komoly autistát is .. és neem igazán találkoztam még butával aki legalább egy dolgot ne tudott volna mást megszégyenítő módon. Az ,hogy nem tudod ,hogyan kezelni a piszkálódást még nem tartom jogosnak ezt a kirohanást .. szólj vissza ott állj ki magadért mert ahogyan leirtad abból az jön le ,hogy ez nem történt meg..
2018. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Fel kell mérned, hogy mennyire lehet vele beszélni. Ez fontos. Nekem általában az működött legjobban, ha négyszemközt beszéltem az illetővel. Tehát, amikor más nincs ott. ez fontos, mert ilyenkor mindenki emberibb, normálisabb. És nem azt mondtam neki, hogy ne csinálja, mert ez meg az lesz. hanem elmondtam neki, hogy nekem ez milyen. és ezért kértem hogy ne csinálja. és nem akartam kikényszeríteni, hogy mondja, hogy jó vagy bármit. az már az ő dolga. csak értse, hogy nekem ez nem jó. szóval ne egy harci helyzet legyen. ahol ütésre visszaütünk.


ez az esetedben lehet az, hogy elmondod neki, hogy nem vagy meleg és ezért zavar, ha ezt mondják rád, rosszul érzed magad ettől.


És amúgy meg a barátság szép dolog ne aggódj miatta. Ez manapság van így, hogy mindentől parázni kell mert melegnek néznek. Régebben ez nem volt így. Most ez van.


Ami még fontos, hogy neked sem kell ilyenek miatt bizonytalankodni magadban, hogy esetleg tényleg meleg vagy e. Mert tudom, hogy ebben a korban az ember bizonytalan. Mert nem volt még szerelmes és nem szexelt és fogalma sincs az egészről. De ha valaki meleg az egy nagyon egyértelmű dolog, azt az ember tudja.


Alapvetően az a lényeg, hogy nem számít mások véleménye. Vagy aki vagy.


(azt meg tudd, hogy jóval szerencsésebb helyzetben vagy mint az a másik csávó. ő jóval nagyobb szarban van.)

2018. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Miért mondod, hogy autista?

A leírás alapján messze nem az.

Ha egy iskolába jár veled, csak magasanfunkcionáló autista lehet, azokat meg olyan szinten nem érdekli a külvilág többnyire, hogy biztos nem fognak beszólni senkinek, pláne nem ilyen stílusban.

Nem tartom kizártnak, hogy van valami gond a fejében (figyelemhiányos, hiperaktív, bármi, nekem is voltak ilyen osztálytársaim), de hogy nem autista, az biztos.

2018. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A tanácsaitokat lehet, hogy holnap megteszem!

2018. febr. 26. 15:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt fogyatékkal élő osztálytársam, és bármennyire kedves, segítőkész volt vele mindenki, annál jobban kihasználta. Komolyan, előre tolakodott a sorban, beszólt, meg ilyenek... Az a legjobb, amit az egyik válaszoló írt, hogy tanárhoz menjetek együtt. Akkor érezni fogja a súlyát a dolognak, és talán leszáll rólad. De próbáld figyelmen kívül hagyni őt, legyen elég, hogy te tudod magadról, hogy nem vagy meleg :D Ha tényleg autista, akkor nem nagyon lehet jól kijönni, akár egy veszekedésből sem, mert mindenképp az lesz, hogy : "de te egészséges vagy, neked legyen eszed...". Pedig sok esetben nem árt nem engedni mindent valakinek, csak azért mert fogyatékkal él, vagy hátrányosabb helyzetben van, mert ők is el tudják kapatni magukat. Az egyik ismerősöm lánya például beteg, és az elkényeztetettség miatt, olyan agresszív lesz lassan, mint egy állat. Pedig ez nem jellemző a betegsége mivoltára...
2018. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbálj a lehető legnyugodtabban válaszolni, de ne arra amit rád mondott... tudod: Ha megfobnak kővel,dobd vissza kenyérrel...

Neki az lesz a legidegesítőbb ha nem foglalkozol vele, akkor majd keresi a társaságod

2018. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy pont, hogy az autista embereket szokták bántani nem forditva.

Az neurotipikus gyerekek sajna:(

2019. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!