Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A "stéberek" vagy "buzgómócsin...

A "stéberek" vagy "buzgómócsingok" miért nem kapnak egy kis megértést?

Figyelt kérdés

Bejelent a tanár egy nagy dolgozatot. A jó tanuló diák több délutánt is feláldoz, hogy tartósan, ne csak magolva, megtanuljon mindent. A végére már elege van az egészből, alig várja, hogy átessen a dolgozaton és hanyagolhassa kicsit annak témáját.


A tanár elfelejti a dolgozatot. Ha a jó diák nem szól, akkor nem is léphet tovább az adott témán. Következő órára is elő kell vennie, át kell ismételnie, holott már a töke tele van vele. Eszébe jut, hogy jobb dolgokkal is eltölthette volna a korábbi délutánjait, ha ezt tudja előre. Főleg akkor, ha valami számára fontosról mondott le, nagyon bosszamlntó tud lenni. Ha ez mind összeér benne és van elég bátorsága, úgy jelez a tanárnak. És az mégíratja a dolgozatot, ami miatt mindenki utálni fogja a "strébert". Ez szerintem nagyon igazságtalan.


2019. dec. 3. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Ha értenéd a tananyagot, nem kellene átismételni, és mindegy lenne, mikor írod meg.
2019. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Én átérzem a dolgot, voltam én is hasonló helyzetben. Nem kell annyi átismétlés szerintem, legalábbis nekem nem kellett. Bár erősen attól függ, milyen tárgyról van szó.
2019. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Én sose tudtam magolni, viszont ha valamit értettem, nem is kellett sokat készülni rá.
2019. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Oh, ezt én is, de utáltam.

Mondjuk alapvetően csak azokra a tárgyakra fókuszáltam, amikkel kezdeni is akartam valamit (matek, töri, angol, német, info), de akkor is nagyon tré érzés volt, hogy tanul az ember, felkészül, aztán úgymond “hiába”. Persze nem hiába, mert a tudás megmarad, de akkor is, bosszantó.

De az osztálybeli kapcsolataim és barátságaim miatt sosem szóltam, csak nyeltem egyet, és átnéztem mindent újra következő óra előtt.

2019. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Mert olyan terhet okoznak a diákoknak a dolgozattal, ami nélküle nem lépett volna fel. A többi diák logikája szerint. Odáig kevesen jutnak el, hogy a dolgozat így is-úgy is megtörténne. Tehát a diákoktól ne számítson megértésre.

2. Az igazi stréber szívesen tanul a tanár rokonszenvéért, eesetleg a jó jegyért. Emiatt nem nyűg neki a téma. Ez belső indíttatás. Külső megértés nem kell hozzá. Ld. [link]

3. A buzgómócsing a nyalizós ellenszenves. Sosem kap, nem is számít alapvetően "megértésre".


Akire még gondolhatsz:

4. A pedálozó szívesen tanul a jó jegyért, a jobb megértésért. Emiatt nem nyűg neki a téma. Belső indíttatásból teszi. Nem kell neki rokonszenv.

2019. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonymousreview60 ***** válasza:
62%
Te valószínűleg egy közepesnél jobb tudású, de annyira tanulni nem szerető "átlagdiák" vagy, akire az 1. pont igaz.
2019. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Első, te a kérdést sem értetted meg.


Ha valamitől már szabadulnál, azt nem szívesen tartod észben még napokig. Nem mindenki szeret minden tárgyat, aki amúgy jó tanuló az összesből. Van, aki csak kötelesség tudatból teljesít jól. Amit utálsz, annak egy részét rendes tanulással is elfelejted néhány nap alatt. Ha te mégsem, (amiben kételkedek), akkor iratkozz be egy zseni képzőbe. Nekem pl. Fizikából sosem kellett ismételnem, ha ilyen előfordult, de töriből két nap elteltével is muszáj volt, annyira utáltam. Mégis mindkettőből jó voltam.

2019. dec. 3. 11:30
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem kaptok megértést,mert önző módon magatokra gondoltok,és kiszúrtok az olyanokkal,akik örültek volna,ha még egy kis időt kaphattak volna felkészülni,mert esetleg nem volt idejük készülni,vagy igazi gyerek módjára nem magoláztak otthon,hanem hülyültek egymással,és bepótolták volna a tudást,ha te buzgómócsing megtudtad volna őrizni a tudásodat a következő óráig,és nem 20 másik diákkal csesztél volna ki...
2019. dec. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

1. Te csak buzgómócsing vagy, nem stréber.

2. Koncentrálj azokra a tárgyakra, amik szükségesek lesznek később továbbtanuláshoz, pályaválasztásnál olyan irányba orientálódj, amit könnyen és szívesen tanulsz, a többiből nem kell ugyanolyan kiválónak lenned.

2019. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha azt gondolnák, hogy ez a plusz tényleg jár, holott nem. Mindenki ugyanannyi időt kapott felkészülni. Más az, amikor a többségnek ez tényleg kevés és megbeszéli az osztály a tanárral, hogy több idő kell. Megbeszéli, nem pedig elsunnyogja. Olyankor, bármily kellemetlen nyilván szavunk se lehet. De érzitek a különbséget a két helyzet között?
2019. dec. 3. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!