Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A "stéberek" vagy "buzgómócsin...

A "stéberek" vagy "buzgómócsingok" miért nem kapnak egy kis megértést?

Figyelt kérdés

Bejelent a tanár egy nagy dolgozatot. A jó tanuló diák több délutánt is feláldoz, hogy tartósan, ne csak magolva, megtanuljon mindent. A végére már elege van az egészből, alig várja, hogy átessen a dolgozaton és hanyagolhassa kicsit annak témáját.


A tanár elfelejti a dolgozatot. Ha a jó diák nem szól, akkor nem is léphet tovább az adott témán. Következő órára is elő kell vennie, át kell ismételnie, holott már a töke tele van vele. Eszébe jut, hogy jobb dolgokkal is eltölthette volna a korábbi délutánjait, ha ezt tudja előre. Főleg akkor, ha valami számára fontosról mondott le, nagyon bosszamlntó tud lenni. Ha ez mind összeér benne és van elég bátorsága, úgy jelez a tanárnak. És az mégíratja a dolgozatot, ami miatt mindenki utálni fogja a "strébert". Ez szerintem nagyon igazságtalan.


2019. dec. 3. 11:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%
A tanár is ember, elfelejthet dolgokat.
2019. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

Megértem a helyzetedet, de ez egyedül a tanár felelőssége, hogy mikor, hogyan írjátok meg a dolgozatot. Viszonylag jobb tanuló voltam erős iskolában de nekem is ellenszenves viselkedés amikor 1 ember bemondja hogy írjuk meg a dolgozatot.


Simán lehet hogy a tanár egyszerűen megváltoztatta a véleményét és nem akarja megíratni a dogát, vagy egy későbbi időpontban szeretné. Ha meg egy röpdogáról van szó, azzal sokszor fenyegetőznek a tanárok, egyáltalán nem biztos hogy komolyan mondta. Ha pedig témazáró, aminek előre megbeszélt időpontja van, arra a tanár valószínűleg készül, összeállítja a példákat de minimum kinyomtatja a kész feladatsorokat. Ezt nem fogja csak úgy totál elfelejteni, ha pedig igen akkor amúgy sem lehet csak 1 perc alatt bepótolni és elkezdeni.


Az osztálytársak pedig nem "elsunnyogják", egyszerűen nem az ő feladatuk ezt észben tartani vagy jelezni a tanárnak. Esetleg akkor értenélek meg, ha a tanár egyértelműen elmondja hogy doga lesz, az osztály ezt tudja, utána a tanár rákérdez és letagadják. Ha a tanár nem mond róla semmit akkor nem a ti dolgotok hogy miért nem írtok.

2019. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Velem konkrétan egyetlen ilyen eset fordult elő, de sokáig voltam savazva miatta. Ahogy írod, egy TZ-re készül a tanár. Meg volt neki minden a dolgozathoz, de aznap történt egy incidens az iskolában. Berángatták a tanárt is valami megbeszélésre, szerintem pisilni se volt ideje, csak rohant be az órára pár perc késéssel. Azt se tudta, hogy hívják, levágta a cuccait az asztalra és a megszokott rutinja szerint kereste, hol tartottunk. Ekkor feltűnt neki hogy egy osztálytársam és én a régebbi röpdolgozataink felett beszélgetünk és megkérdezte, "hát ti mit csináltok?"

(Szokása volt visszaadni TZ-ben olyan feladatokat, amiket röpdolgozatban már kérdezett. Nekünk volt két különböző válaszunk egy esetben de mindketten kaptunk rá pontot és ezen ment a beszélgetésünk a szünetben.)


Mindenki látta, hogy el van veszve és mindenki tudta, hogy ha azt mondom, semmit, csak..... (ide bármi random magyarázat) akkor az óra végéig nem jut eszébe a dolgozat. De én addigra már sokat tanultam és a padtársam is így volt vele. Ezért egyszerűen közöltem, hogy a nagy doga miatt nézegettük a korábbi kicsiket. Akkor a fejéhez kapott, visszarohant a tanáriba és hozta a kinyomtatott lapokat. Onnantól el voltam vágva. (A késése miatt megkaptuk a következő szünetet is írni)

2019. dec. 3. 12:21
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
Legyél tanár, komolyan, úgy megnéznélek, hogy csinálnád. :-D
2019. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Na most ez az eset hihető. Értem a helyzetedet. nem ki....ni akartál a többiekkel. Egyszerűen ez jutott eszedbe. Mindenkinek ugyanannyi ideje volt felkészülni, nem volt megbeszélve késleltetés. Ennyi.

Ne bánkódj emiatt, de megértésre se számíts soha miatta. Egész egyszerűen azért, mert nem rosszindulatból, de olyant tettél, ami nekik nem kellemes. Ennyi.

2019. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazat adok Neked abban, hogy nem jó, amkor készülsz egy dogára, majd mégsem esel túl rajta.


Na már most, a dolgozat előbb-utóbb tényleg megtörténik. Viszont, amíg egyeseknek ez igazából annyiból állna, hogy következő órára átfutják az anyagot mégegyszer vagy máskor használják a puskát, lehet akadnak gyerekek, akiknek kapóra jön a csúszás, mert nem volt elég idejük készülni vagy több idejük marad átismételni, megérteni a dolgokat.


Magadnak szerzed a jegyeket, magadért tanulsz, de csapatban játszol; így, amikor egy dogát elfelejt a tanár, nem mindig azt kell szem előtt tartani, hogy Neked mi lenne a legjobb, hanem, hogy az osztálynak.


Pl egyszer én emlékeztettem egy tanárt a leckére és nekem jött mindenki, hogy hogyan is lehetek ennyire aljas, közben jószándékból emlékeztettem a tanárt; közben lehet, volt, akinek nem jutott ideje megírni s a következő órára elkészül volna vele.

2019. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is stréber típus vagyok, de kétszer nem tanulok. :D


Én pl. mindig örültem, amikor a többiek elnapoltatták a dogát, aztán meg egész héten a könyv felett görnyedtek. Én azon a héten meg csak szórakoztam, mert én már tanultam előre. :DDD

2019. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben strébernek tartottam magam, de ez a teljes áttanult délutánok... wtf?... odafigyeltem órán, otthon egyszer átolvastam a leckéket, aztán ha dogára vagy felelésre került a sor, akkor meg megvolt az 5 az esetek 90%-ában.... ha valakinek a töke tele van a tanulással szerintem annak tanulási nehézségei vannak, az semmiképen nem stréber.
2019. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igazából a stréber by definition olyasvalakit jelent, aki nyal a tanárnak, nagyon a tanár kedvére akar tenni, szóval nem feltétlen kell sokat tanulni hozzá.
2019. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!