Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez mégis hogyan? Gazdagok/jómó...

Ez mégis hogyan? Gazdagok/jómódúak de közben mégsem?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, aki csapattársam. Focizik, 2-3 havonta kap új foci cipőt, több 10 ezerért. (A mostani foci cipője 40 ezerbe került.)

Mindig márkás cipő van rajta, divatosan öltözködik, félévente új telefont kap, de nem olcsó sz.a.rt. Van laptopja, tabletje, powerbank-ja, JBL hangszórója, minden menő cucca. Külföldi nyaralás, több belföldi nyaralás évente.

Nyáron is mentek nemzetközi foci bajnokságra, 210 ezer ft (nevezés, repülőút, szállás) az anyja pikk-pakk kifizette.


2 hete meghívott a házába engem meg még két csapattársunkat. Először voltam náluk. Nagyon meglepődtem. Az udvaron minden tiszta sz.a.r volt (vannak állataik [kutya, macska, liba, kacsa, ló] és gondolom nem nagyon takarítanak utánuk)

A házuk fala többnyire le volt verve.


Bent sem volt jobb a helyzet: penészes, vizes falak, szétdobált ruhák stb. A szőnyeg, ami az előtérbe volt, tiszta morzsa volt, mintha több hete nem takarítottak volna.


És hazudott is:

Azt mondta, hogy 4 szoba van: egy a nővéréé, egy az ikertesójáé, egy az övé és egy a szüleié. Hát nagyon nem úgy volt: 2 szoba volt csak, ő a nővérével volt egy szobába.


Nem azt mondom, hogy én palotában élek, és hogy nálunk mindig patyolat rend van, de akkor se olyan koszos meg penészes s hàz, amiben laktunk mint az övéké.


És egy valamit nem értek;

Ha a fent felsorolt dolgokra van pénz, akkor a ház felújítására miért nincs?



2019. dec. 7. 20:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
58%
Ez a magyar fiatalok 90%at bemutatja.:D En eleg jomodban elek, az osztalytarsaimrol is ezt felteteleztem, mert mindig ment a legujabb iPhone, Zaras nagybevasarlasok. Aztan elvittem oket egy etterembe, es rendelni sem tudtak. Ennyit errol. 16/L
2019. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen családok akik ahogy megkapják rögtön mcdonalds-os kaja,új telefonok meg minden közben pedig saját lakásuk sincs. De nem véletlen kerültek oda ahol vannak.
2019. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!