Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez milyen viselkedés mégis?

Ez milyen viselkedés mégis?

Figyelt kérdés
Osztálytársaim úgy beszélnek ki, hogy rám néznek és egyből elkezdik mondani rólam a dolgaikat, úgy, hogy kicsit hallom. Most nem tudom eldönteni h ennyire nem tudják hogy hallom, vagy direkt provokálnak?

2019. szept. 18. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyökerek. Ne foglalkozz velük.
2019. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akiről beszélnek, az valamiért érdekes. Állj így hozzá. Érdektelen embert nem szoktak kibeszélni. Mosolyogd ki őket, és ha valaki óbégat, akkor ezt varrd oda nekik.
2019. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Volt egy osztálytársam aki zaklatott. Mindent csinált. Testi illetve lelki bántalmazást. Ócsárolt. Stb. Egy ideig elnéztem aztán gondoltam beállok a játszmába. Először teljesen érdektelen voltam vele. Amikor kiröhögtem egyre agresszívabb lett. Majd végül megunt és mással kezdett el kötözködni. Utána én váltottam. Poénból elkezdtem mégjobban hergelni és olyan ideges lett hogy nekem jött. Azt terjesztettem róla az osztályban hogy egy közveszélyes elmebeteg. Igaz ő is pont ugyanezt csinálta de én a szemébe röhögtem ami neki nem tetszett. Majd összeomlott és elment pszichológushoz. Végül becsicskult és jóba lettünk.
2019. szept. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Direkt csinálják, hogy idegesítsenek.
2019. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Direkt provokálnak. Te most komolyan azt gondolod, hogy meg vannak győződve arról, hogy nem hallod, amit mondanak, miközben néznek téged és hangosan beszélnek tőled pár méterre?

Valószínű arra kíváncsiak, hogy érted-e amit mondanak, és mit fogsz rá reagálni. Te is emberi lény vagy, tagja a társadalomnak. Közeledj feléjük, beszélgess velük, nevetgélj velük, éld az életed, hiszen ez az élet. Na nem az, amit ők művelnek veled, hanem az, amit te nem teszel, pedig tehetnél. Fiatal vagy, most kell közeledned feléjük, amíg tudsz és amíg van rá lehetőséged, és amíg sokkal több a szabadidőd. Ha normális közösségi életet élsz, akkor rájössz, hogy te is mennyire könnyen mondhatsz olyat, amin te is megsértődnél ha neked mondanák. És így fogsz eljutni arra a pontra, amikor már könnyebben fogod elviselni ha rádszólnak, már nem fog úgy megviselni, stb, stb. Tudást és tapasztalatot szerzel. Az iskola fő célja ez. Amik a tankönyvekben vannak, azokat lehet 2-3 év múlva már kiveszik, raknak be helyette mást, és kicsit más lesz a tananyag. Mert nem az a lényeg, ami ott van, hanem az a tapasztalat, amit szerzel a többiekkel való barátkozás közben. Ez még akkor is így van, ha tovább tanulsz (csak akkor órákon is nagyon kell figyelned, és jól kell tanulnod). Fontos, hogy megtanuld az tananyagot, de ezt nem fogja elősegíteni az, hogyha nincs egy barátod sem. Fontosak a barátok, és a velük töltött idő nem fölösleges.

2019. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván provokálnak. Szerintem ilyenkor hosszasan nézz,bámuld őket.
2019. szept. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!