Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tanuljam meg egyszerűen...

Hogy tanuljam meg egyszerűen figyelmen kívül hagyni ezt a lányt?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 11.-es vagyok és van egy lány az osztályban, aki nagyon nem bír engem. Kilencedikben még jóban voltunk, aztán tizediktől utált meg valamiért. Én kitűnő tanuló vagyok, ő meg már bocsánat de egy buta, balhés csaj, már több tanárnak is meggyűlt vele a baja. Ez a lány tavaly végig beszólogatott nekem, mert az egyik tárgyból nagyon jó voltam és versenyekre jártam. Mindig kiröhögött, sértegetett.

A barátaim azt mondták hagyjam figyelmen kívül. Azt hittem ez idénre sikerült, mert már kevesebb közös órám van a lánnyal, de tévedtem. Ma is összesúgott valakivel a hátam mögött, mert jelentkeztem egy szakkörre.

Alapvetően ez a lány más osztálytársaimat is idegesíti, mert aki valamilyen tárgyból kiemelkedő vagy jó eredményeket ér el, azoknak mind beszólogat, megalázza.

Mit tudnék tenni, hogy figyelmen kívül hagyjam? Sajnos elég érzékeny vagyok, nem szeretek rosszban lenni az emberekkel és ez fáj nekem. Én nem tettem a lány ellen semmit.


2019. dec. 9. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadnod, hogy nem tudod a stresszt 100%-ban kizárni az életedből, pont a többi ember miatt. Az meg egyenesen nevetséges, hogy egy nemtörődöm, leszarok mindent, balhés csaj kinevesse a céltudatos, szorgalmas tanulókat. Ezen csak tényleg meg kell tanulni nevetni.
2019. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt a személyiségünk alakulásakor, fiatalon még tragédiának fogjuk fel. Engem sem szerettek sokan, mert hasonló voltam hozzád, sok versenyre jártam, jó tanuló voltam. Ők meg szinte melegedni jártak. És 17 éves koruktól szültek, pasiztak. Most 15 év után, mikor nézegetem a facebook oldalukat, némelyik 3-4-5-6-7!!! gyerekkel egy putriban lakik, és a fele férjnél sincs, munkahely "gyesen vagyok, az élet iskolája" megbhaaonlók. Én meg már elértem, hogy saját hitelmentes házam legyen és jó munkám, igazi családom, férjem.

Valahogy próbáld meg letojni, végülis tanulni jársz oda. A szünetekben hallgass zenét, vagy foglalkozz azokkal, akik normálisak.

2019. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt nem egy ilyen. Én eléálltam és megkérdeztem tőle, hogy mi a bajunk egymással és miért viselkedik így. Tök békésen, tényleg érdekelt, hogy mi a baja velem, normálisan megindokolva. Egy ideig undokoskodott, tette a fejét, aztán mikor látta, hogy érveket akarok és nem hat meg a szemtelenkedése, azért elkezdett velem normálisan is beszélgetni. Hogy őt ez irritálja, hogy ő azt hitte, hogy, meg egyébként is ez ronda rajtam meg az szar. Hát mondom ez van, mit csináljak vele, már megszoktam. Aztán mikor tisztáztunk mindent (vagy legalábbis nem maradt benne semmi, amit a képembe vághat), akkor megköszöntem és elköszöntem azzal, hogy ha valami nem okés, akkor dumáljuk meg, lehet velem beszélni normálisan is, nem kell magából majmot csinálnia.
2019. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!