Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim gúnyt űznek...

Az osztálytársaim gúnyt űznek abból, hogy apám katona. Hogyan lehet rájuk hatni?

Figyelt kérdés
Apám katona, havonta ha egyszer látom.. Osztálytársaim pedig azt hiszik ,hogy ha valaki katona, akkor egyenruhában bohóckodó valaki, aki rohan és lövöldözik. Amikor kérdezték év elején órán a tanárok, hogy kik vagyunk, a szüleink mivel foglalkoznak, akkor már egyből téma volt, meg se szólalhattam, más bekiabálták, hogy apuci katonaaaa :D xd lol. Látom is, hogy szünetben játsszák amgukat, hogy hú milyen jó elhet katonának lenni, kifigurázva tisztelegnek és lövöldöznke a kezükkel. Mondtam anyának, de nem érti miről van szó. Beszéltem pár gyerekkel, akik ilyenek, mondtam, hogy ez nem vicc, az életét kockáztatja, értem és értünk. De csak nevettek. Egy héttel ezelőtt, valaki előttem az orromba pofázott, hogy na mivan? kaptál már behívót?? Apád még nem hívott be a hadseregbe? Sarkonfordultam és hazamentem. Anya alintézte azzal, ohgy betelefonált az ofőnek, hogy lázas voltam, azért jöttem el. Senki nem segít. Ti tudnátok?
2019. dec. 14. 09:39
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Olyan komolytalanok. Semmiről nem lehet velük beszélni. persze van pár ember, akivel igen, de ők is tudnak a "dologról".. A rendesebbik részéből volt, aki odajött hozzám, hogy te tényleg katona vagy? Ott kaptam idegfrászt, mondtam, hogy hogy a fxszba lennék? 18 év a korhatár. Semmi értelme, hogy katona legyek. Onnantól, hogy eldöntötték, hogy alkalmas vagyok, már nem én döntök, hogy mit csinálok reggeltől estig.
2019. dec. 14. 10:21
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Ez lehet furán hangzik, de ne látszódjon rajtad, hogy zavar (akkor is, ha marhára zavar).


"valaki előttem az orromba pofázott, hogy na mivan? kaptál már behívót??"


Ilyenkor pl. mondd azt, hogy "anyukád hívott be dugni", vagy valami ilyesmit. Azt nem érti meg a hülyegyerek, ha kitárulkozol előtte, hogy apukád az életét kockáztatja és ritkán látod. Ezt olyan esetekben kell elmondani, amikor olyan viszonyban vagy valakivel, a beszélgetés úgy alakul, hogy tényleg érdeklődnek irántad.

2019. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
12%
és miért sívod ennyire fel? csak játszanak.
2019. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Az osztálytársaid neveletlen idióták. A tanárokhoz is lenne egy-két keresetlen szavam, ha ezt hagyják.


De ettől még a te számodra ez egy elég kellemetlen helyzet lesz, pláne hosszú távon. Gondold át, hogy tudsz-e tenni valamit, én is próbálok pár tippet adni. Engem 15 éven keresztül piszkáltak meg kiközösítettek (már az óvodában is), és most felnőttként nagyon hiányoznak azok a szociális készségek, amiket azért nem tanultam meg, mert sosem voltam rendesen része a közösségnek. És azok a rossz reflexek is nagyon kellemetlenek, amik emiatt épültek be a gondolkodásomba (például sosem számítok arra, hgoy valaki valamit csak azért meg fog csinálni, mert nekem az jó lenne, pl. segítene a munkahelyen vagy ilyesmi). Most 29 vagyok, és az elmúlt 1-2 évben sikerült igazán elkezdenem előrehaladni abban, hogy normálisan tudjak létezni egy közösségben, de komoly erőbefektetést igényel a részemről a változtatás. Szóval az is opció, hogy eltűröd ezt a helyzetet, de annak lesznek következményei. Nem megoldhatatlan problémák, de kellemetlen, hosszú távú hatások.


Az egyik, amit az első válaszoló is írt, hogy talán segítene, ha apukáddal találkoznának az osztálytársaid. Azt gondolom, hogy jelentős részben az van a cikizés mögött, hogy a katonaság kicsit félelmetes, ismeretlen dolog nekik, szoronganak, ha rá gondolnak, ugyanakkor kíváncsiak is, de az éretlen gondolkodásuk miatt így vezetik le, és te iszod meg a levét. Ideális lenne, ha az egyik osztályfőnöki órára be tudna menni apukád és lenne egy ilyen "kérdezz bármit" nap. (Élőben persze nem fognak kérdezni, de ha előre be lehet dobni a kérdéseket egy ládába, akkor valószínű össze fog gyűlni pár.)


Ha ebben a formában nem működik, akkor bármilyen más formában ha elbeszélgetne apukád a szóban forgó osztálytársakkal, az segíthetne. Persze a megfélemlítés nem olyan jó, mintha a kiváltó okot, a kíváncsiságukat és a szorongásukat szüntetnénk meg, de legalább neked nyugtod lenne utána.


Ha a tanárokkal még nem próbáltál beszélni, akkor tedd meg ezt is. Hívd fel a figyelmük a problémára, és mondd meg expliciten, hogy a segítségükre van szükséged, hogy azt szeretnéd, ha figyelmeztetnék és szükség esetén megbüntetnék azokat, akik téged piszkálnak. Ha van iskolapszichológus, tőle is kérhetsz ilyen segítséget, ő is megkérheti erre a kollégáit - talán egy szakemberre jobban hallgatnak.


Ha sehogy nem megy, akkor akár az iskolaváltás is indokolt lehet. Persze ehhez meg kell győznöd a szüleid.

2019. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, jó lenne, tudom ,hogy legbelül még éretlenek, én is az vagyok, csomó dolog van, amiről ciki beszélni a másik előtt, hogy pl én ne mtudom ezt és azt. A másik se tudja, de ő ha közben menőzik ,hogy á neki ez sima ügy, akkor meg nekem rossz, hogy én mennyire "visszamaradott" vagyok. Az a baj, hogy ha már szükség van arra ,hogy apa bejöjjön, az tönkrevágná az egészet. Hiába szűnne meg a cikizés, csesztetés, attólmég ott fog maradni az ,ohgy ez a gyerek "problémás" a tanár segítségét kérte, ez milyen már. Mindig kell valami, amibe beleköthetnek. Ezt mindenhol megtapasztaltam sajnos. Ha van rajtam sapka azért, ha nincs, akkor azért. Miért nem jöttél osztálykirándulásra? Miért voltál beteg? Semmi sem jó!
2019. dec. 14. 10:33
 16/25 anonim ***** válasza:

Azért kapsz ennyi beszólást, mert reagálsz rájuk, látják, hogy felkapod a vizet, ez tetszik nekik, es még több hülyeséget találnak ki. Teljesen ignorálni kell. Ha valaki odajön röhögve, hogy mikor vonulsz be, nem kell válaszolnod, mintha nem is létezne az illető, olvass tovább vagy bármi. Egy ideig áll majd ott röhigcsélve, aztán odébbáll, mert ezzel nem tud mit kezdeni. Én szoktam ezt alkalmazni, teljesen kreténeknél más nem működik.


Ha a tanár jön oda, hogy igaz-e a pletyka neki nyilván válaszolni kell, de az is jó nagy idióta lehet.


Azt, hogy frappánsan visszaszólj a gúnyolódóknak, azért nem javaslom mert nem könnyű ilyen tuti választ odavetni, amivel te égeted be őket, valószínűleg látszana rajta, hogy ideges vagy, és ugyanott lennél.

2019. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
2%
Mondjuk bármelyik hadsereg megérdemli a végtelen vegzálást. Édesapád nem az életét kockáztatja. Vagy egy irodában ücsörög vagy a határon nézegeti ahogy szerencsétlen éhes pakisztáni próbál bebiciklizni az országba vagy asszisztál az USA egy tetszőleg imperialista háborújához és afgán gyerekekre lövöldöz. Katonának lenni sem nem szép sem nem hősies. Ettől függetlenül téged nem kéne érte cseszegetni, az összes bully-t Dunába tolnám.
2019. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Apa afganisztánban volt felderítő. Messze nem találkozott senkivel, csak ott állomásozó idegenekkel, némt, amerikai katonákkal. De nem veszélytelen.
2019. dec. 14. 10:47
 19/25 anonim ***** válasza:
Miért nem kérded meg őket, hogy oszt az ő szüleik mik, és a kanapé is disznóból van-e, vagy a kerítés kolbászból, vagy a wctartály billentyűzetből, vagy rugdos-e az apja estem mert azt hiszi még mindig a buszt vezeti... A lehetőségek végtelenek, csak legyél kreatív.
2019. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
Én megkérdezném hogy az ő apjuk mivel foglalkozik? Irodai aszisztens? És jól kicsúfolnám mindegyiket hogy olyan munkát végeznek mint amilyet nők is megtudnak csinálni! XD A katona az egy igen férfias hivatás,mond meg te erre büszkébb vagy mintha eladó lenne vagy bármi más... Ennyi XD
2019. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!