Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim gúnyt űznek...

Az osztálytársaim gúnyt űznek abból, hogy apám katona. Hogyan lehet rájuk hatni?

Figyelt kérdés
Apám katona, havonta ha egyszer látom.. Osztálytársaim pedig azt hiszik ,hogy ha valaki katona, akkor egyenruhában bohóckodó valaki, aki rohan és lövöldözik. Amikor kérdezték év elején órán a tanárok, hogy kik vagyunk, a szüleink mivel foglalkoznak, akkor már egyből téma volt, meg se szólalhattam, más bekiabálták, hogy apuci katonaaaa :D xd lol. Látom is, hogy szünetben játsszák amgukat, hogy hú milyen jó elhet katonának lenni, kifigurázva tisztelegnek és lövöldöznke a kezükkel. Mondtam anyának, de nem érti miről van szó. Beszéltem pár gyerekkel, akik ilyenek, mondtam, hogy ez nem vicc, az életét kockáztatja, értem és értünk. De csak nevettek. Egy héttel ezelőtt, valaki előttem az orromba pofázott, hogy na mivan? kaptál már behívót?? Apád még nem hívott be a hadseregbe? Sarkonfordultam és hazamentem. Anya alintézte azzal, ohgy betelefonált az ofőnek, hogy lázas voltam, azért jöttem el. Senki nem segít. Ti tudnátok?
2019. dec. 14. 09:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%
Katona vagyok. Speciel, venném a fáradtságot, hogy bemenjek az iskolába és tartanék egy kisebb előadást az érintett osztálynak, amennyiben erre megadnák a lehetőséget. Bemutatnám egy prezentációban, hogy milyen sokoldalúan hasznosítható a katonák tudása békeidőben úgy, mint háborúban. Bemutatnám a hallgatóságnak, hogy a katona nem csak arról ismerszik meg, hogy képes a rábízott technikával halomra ölni embereket, képes elpusztítani különböző objektumokat, hanem arról is, hogy amennyiben parancsot kap rá életet tud lehelni az élettelenbe. Megkeresi, felkutatja, megtalálja és a béke szolgálatába képes állítani a természeti adottságokat, meg tudja teremteni az élet legalapvetőbb feltételeit ott is, ahol sok ember nem is gondolná, hogy ez lehetséges. Ehhez egy jól szervezett, működő gépezet kell, amely nem csak a levegőbe ujjongva lövöldöző emberekből áll, - rengeteg olyan ember szolgál katonaként, akik a gépezet működésének hátterét biztosítják a siker érdekében. A modern, kulturált katona nem pusztít saját elhatározásból, úri szeszélyből és főleg nem ártatlan civilek terrorizálása a fő profilja. A modern hadseregek célzott csapásokat mérnek felderített célpontokra és csakis a kitűzött hadi cél eléréséig kelendő mértékben. És ez az a pont, ahol rá tudna mutatni néhány gondolatban a saját speciális tudására: hogy képes a leglehetetlenebb helyeken észrevétlenül mozogni, létezni, információt szerezni, FELDERÍTENI, INFORMÁCIÓT SZOLGÁLTATNI annak érdekben, hogy jól tervezhetőek legyenek a lépések / ellenlépések. Meg tudná mutatni, hogy miként lehet tájékozódni olyan helyeken, ahol nincs mobil telefon / internet szolgáltatás. Rá tudna világítani számos dologra, amivel kapcsolatban teljes a sötétség sok fejben. Katonáéknál senki nem csodabogár, de mindenkinek pontosa kell tudnia és végre kell hajtania a saját feladatát azért, hogy például itt, Magyarországon is (katonai értelemben értelmezett) békében élhessünk, nyugodtan kimehessen szinte bárki az utcára a nap bármely szakában, ne árassza el lehetőleg senkinek a házát egy kiöntött folyó, gyorsan megfelelő ellátásban részesülhessenek akár emberek nagyobb csoportjai is, ha történik egy nagyobb horderejű szerencsétlenség. - Lehet, hogy pont az ilyen agyonképzett hülye gyerek nagyanyját hozzák ki felfújható gumicsónakon a katonák, polgárőrök, rendőrök, katasztrófaelhárítók, mentősök, tűzoltók, mentők a víz fogságából és egy helyzetben és nem nagyon válogathatnak szimpátia alapján a bajbajutottak közül. A katonáskodás nem csak abból áll, hogy trappolunk egész nap az aszfalton egy fapuskával a vállunkon, - ezt kellene megértenie számos idiótának!
2019. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
78%
Annyit kell momdani hogy ez egy fontos munka,akkor ezek szerint regen akik ertunk harcoltak az eletunkert azok ,,bohocok”??idiotak akik ezt mondtak.Szolj vissza igy
2019. dec. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

En is katona vagyok, de én nem mennek be a suliba.

Akinek van 2 működő agysejtje, annak nem kell prezentáció, aki még hülye, annak csak olaj lesz a tűzre. Inkább a fiam/kerdezo tanítanam hogy reagáljon a csesztetesre.

En is voltam kamasz, tudom hogy mindenki okosabb a másiknál, mindenki a legmenőbb, mindenkit és mindenért cikizni kell.

Azert szivatnak mert van akit. Vagy kiengedem a masik fuleden, vagy megtanusz frappánsan visszaszolni.

A tanárhoz viszont lenne egy-két szavam.

2019. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Hidd el, mindnekinek lenne szava a tanárhoz. De az már régen volt. ost már más világ van. A tanárok soha nem tesznek semmit, vagy ha igen, abból még rosszabb lesz.
2019. dec. 14. 17:16
 25/25 anonim ***** válasza:

Mégis hány évesek? 5?

Ilyen elcseszett gondolkodást még nem láttam. Persze sok embertől kapjuk a hülyeséget,de ez egy új szint.

Szivesen levinném őket a határra,hogy akkor tessék lehet bohóckodni. Megnézném hogy védik meg magukat,hogy marad a kezükben a fegyver amikor a migráns próbálja kitépni a kezedből.

2019. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!