Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Olyan tanár akit csak órán...

Olyan tanár akit csak órán lehet elérni szünetben hozzá se lehet szólni és fogadó órája vamn ahol csakis „tanügyi „ kérdéssel lehet őt keresni?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek egy ilyen tanárról? Megmondja az ő dolga a tanóra megtartása azt megtartja, tanórán kívül (akár az iskolában szünetben, akár facebookon) nem lehet elérni meg is mondja ott az óra akkor lehet őt kérdezni egyébként meg vegyék úgy hogy nem létezik.


Ezen kívül van még fogadó órája ami alól nem tud kibújni de megmondja ott is, csak tanügyi kérdéssel lehet őt keresni.


Szóval nem haverkodik nem bratyizik, nem sztorizik, óra után behúz a tanáriba és eltűnik szem elől.

Más tanárok ott vannak szünetben is (akár) és azért el lehet őket kapni egy kis dumára privát dolgokról is (akár arról hol volt hétvégén-akár komolyabb téma)


2019. dec. 25. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tanárnak az a dolga, hogy tanítson, nem a haverkodás. A szünettel, hacsak nincs beosztva ügyeletre, ő rendelkezik. Ekkor tudja megenni a tízóraiját, ekkor tud elmenni vécére, ekkor tud megbeszélni szakmai kérdéseket a kollégáival, esetleg dolgozatot javít. A Facebookot nem köteles használni, mint ahogy más közösségi oldalakat sem. A fogadóóra célja, hogy a szülő tanulmányi dolgokról beszélgethessen a tanárral, ezt helyesen mondja. Miért, mit akarsz csinálni fogadóórán? Szalonnát sütni?
2019. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen tanárom, és az egész osztály imádja. Nagyon jó tanár, az órái jó hangulatban telnek.


Azt nem értem, hogy miért kapnád el a tanárodat a magánéletéről kérdezni. Persze, nekem is vannak nyitottabb tanáraim, valaki velem és pár barátnőmmel beszélte ki a párkapcsolatát, mi pedig vele a miénket, de ez is osztálykiránduláson volt, és ő hozta fel (félig-meddig).


Nem értem, neked miért baj, ha nem tudsz nem sulis dolgokról cseverészni egy tanárral? Ő nem azért van ott, ha pedig problémád van, akkor vagy az osztályfőnöködet, vagy a suli pszichológust keresd fel.

2019. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"A tanárnak az a dolga, hogy tanítson, nem a haverkodás. A szünettel, hacsak nincs beosztva ügyeletre, ő rendelkezik. Ekkor tudja megenni a tízóraiját, ekkor tud elmenni vécére, ekkor tud megbeszélni szakmai kérdéseket a kollégáival, esetleg dolgozatot javít. A Facebookot nem köteles használni, mint ahogy más közösségi oldalakat sem"


Ez mind IGAZ de ez az összes többire is igaz lehetNE de csak lehetne mert azok mégse ilyenek.


"A szünettel, hacsak nincs beosztva ügyeletre, ő rendelkezik.“


Ja és ezt a tanárt az se zavarja ha be van osztva ügyeletre. Akkor sincs kinn.. de ez már leygen az igazgató gondja.


"A Facebookot nem köteles használni“


De azért használja! És ha neki kell valami akkor fel van háborodva hogy mi az hogy XY nem felel neki meg fenn sincs, de ha őrá írnak rá akkor meg azon van felháborodva mi az hogy őt itt keresik... fő a következetesség.



"vagy a suli pszichológust keresd fel.“


Kit? Aki csak papíron létezik de még élő ember nem látta? Ja oké.

2019. dec. 25. 12:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, de hisztis vagy. Nem csoda, ha a tanár nem akar látni téged.

Amúgy miért kéne neki a magánéletéről beszélnie? A tied szerinted érdekli?

2019. dec. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
visszatért az alapítványi iskolás tanár a részeg igazgatóval
2019. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az egészet nem értem. A tanár feladata, hogy a tananyagot leadja. Ez megtörtént. Akkor mi is a probléma? Nem kötelessége "bratyizni".
2019. dec. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"kötelessége „


Senki nem mondta hogy kötelessége. Hol írtam én ilyet?


Én ennyit kérdeztem: "Mi a véleményetek egy ilyen tanárról“


Erre jön a trolltámadás hogy milyen alapon várom én el.... hol írtam hogy elvárok bármit is?

én leírtam egy típust és véleményt kértem. Hogy ki mit lát bele a kérdésembe az nem az én dolgom.

2019. dec. 25. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6. válaszoló vagyok; az én véleményem, hogy rendben van, ha a tanár így tesz.
2019. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ja és ezt a tanárt az se zavarja ha be van osztva ügyeletre. Akkor sincs kinn.. de ez már leygen az igazgató gondja."


Honnan tudod,hogy be van osztva ügyeletre?

2019. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem az általad leírt tanárt és korrektnek tartom. Elválasztja a munkát és a magánéletet.

Ha jól tanít/magyaráz az iskolai feladatait (ügyelet fogadó óra stb) maradéktalanul ellátja, a facebookon nem kommunikál a diákokkal akkor szerintem egy álomtanár.


Látva a mai diákokat teljesen megértem, hogy az a tanár nem akar több időt eltölteni abban a közegben. A szabadidejében meg mindenki döntse el, hogy kivel beszélget.

2019. dec. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!