Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hü*e vagyok a tanuláshoz?

Hü*e vagyok a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok tavaly érettségiztem,de egyszerűen nem tudom minek szeretnék “tovább tanulni”.

Szakközépiskolába jártam,gépész szakra,de nagyon nem az én világom :(

Az érettségi eredményeim is nagyon rosszak lettek: magyar: 72% töri 78% angol 65% matek 28% szakma azaz gépészet 39%. Mind középfokon. Menthetetlen az egész,hogy valaha is felsőoktatásban tanuljak? Tudom,hogy kell egy emelt meg stbb de ah :( hogy hozzam össze,hogy tudjak egy normàlis egyetemi szakon tanulni?


2019. dec. 31. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Neki allsz tanulni. En is ujraerettsegiztem matekbol. Nem szamit milyen nehez. Most foleg nem, hogy a nyelvvizsgas hulyesegek is vannak. (Mellesleg azt is megcsinaltam es neked is meg kell majd) Jobb ha minnel elobb bekerulsz valamilyen szakra, meg ha gagyi szak is. Nekem mernokire sikerult bejutnom es most harmadeves vagyok. Szoval semmi sem lehetetlen. Persze annyi eszed legyen, hogy mindenkepp jelentkezz valahova a regi bizonyitvannyal, megha az ujboli probalkozas nem is sikerul, mert az csak egy plusz papir lesz amit kidobhatsz a kukaba, szoval megbukni mar nem fogsz. Hajra.
2019. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben azt találd ki, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Ne az alapján válassz, hogy mit tanulnál, hanem az alapján, hogy mi az a munka, amit szívesen végeznél nyugdíjas korodig, ha ez megvan, akkor lehet elkezdeni utánanézni, hogy milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy ezzel foglalkozz. Kétkezi munkát tudsz elképzelni, szívesen jössz, mész, alkotsz egész nap, vagy inkább szellemi munkát végeznél? Szeretsz emberekkel beszélgetni, kommunikálni, vagy inkább egyedül dolgoznál? Irodában ülős munkát végeznél, esetleg szívesen dolgoznál otthonról? Úgy egyébként szereted tanulni azt, ami érdekel és könnyebben megy, vagy egyáltalán nem tudsz/akarsz hosszabb ideig könyvek felett ülni?
2019. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Mellesleg a tori es a magyar 60% koruli lett. Szoval elonyosebb a helyzeted mondhatni. Ajanlom meg, hogy foldrajzbol vagy valami konnyebb targybol erettsegizz plusszba es akkor az emelni fogja a pontjaidat, konnyebb szakokon elfogadjak. Az emeltre meg ragyurhatsz, ha keresel magantanart es eldontotted mibol szeretnel.
2019. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az emelt örit megtudod tanulni
2019. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
törit
2019. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Hát arra rájöttem a matek fizika + ez a szakma nem az én világom :/

Minden szakhoz szükséges lenne a matek ?

Azt még magam sem tudom,hogy mivel szeretnék foglalkozni :/ ,de mindennap töröm a fejem rajta. Leginkább szellemi munka érdekelne akár irodai. Szeretek gépezni és viszonylag értek is hozzá, mondjuk photoshop sony vegas meg az alap programok .

Azóta járok nyelvtanárhoz és szerintem angolból szeretnék emeltezni, de a törit is szeretem :D

2020. jan. 1. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a töri,angol,magyar nem rosz eredmények ha teszel emelt érettségit simán felvesznek csak dönsd el hogy hova szeretnél menni
2020. jan. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!