Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan bizonyítsam be, hogy...

Hogyan bizonyítsam be, hogy megsértették a tanuláshoz való jogomat?

Figyelt kérdés
Mindig beszélgetnek órán, bekiabálnak, meg dobálják az első sort papírgalacsinokkal (középiskola) mint az óvodások. De hogyan bizonyítsam ezt, hogy emiatt több ember nem tud normálisan figyelni?

2015. okt. 16. 19:47
1 2 3
 1/21 Sunshinedoll ***** válasza:
Tanárral kéne közölni, hogy tartson fegyelmet, mert nem ezért a s-rért fizettél tízezreket azokra a sz-ros könyvekre.
2015. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én fel akarom őket jelenteni a bíróságon, mert a tanár nem tud velük kezdeni semmit, max csúnyán néz és másnap vagy 10 perc múlva ugyan ez van, abból nem tanulnak. De hogyan bizonyítsam?
2015. okt. 17. 08:54
 3/21 anonim ***** válasza:
szinte biztos, hogy a tanár kész örömmel fog tanuskodni
2015. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Itt 2 féle tanár van: 1 aki szigorú, és ugye ott csönd van (nagyon ritka az ilyen) mert 1eseket osztogat, igazolatlant ír be. A többség viszont, ahol hangosak az emberek, a tanárt nem zavarja, mert nem tud fegyelmezni, és nem is akar mert magasról tesz a munkájára. Ő ígyis úgyis megkapja a fizetését alapon (bár itt amúgy sem tanít szóval ha nem sértenék meg a jogom akkor sem lennék sokkal előrébb, de azért kellemesebb lenne megoldani) "tanít". Ő csak a pénzért jár be - pályakezdő tanárok. Egy per neki a szabad idejéből elvenne több hetet, biztosan nem vállalja, azt mondta akinek nem tetszik amit ő csinál lehet menni máshova. De persze ettől függetlenül nekem megérne ez a dolog pár hetet. Ne legyen már korrupt egy (****) állami intézmény a velejéig.
2015. okt. 17. 09:13
 5/21 anonim ***** válasza:

Helyesen: ugyanez.


Ha a normális társaid nem tanúskodnak, akkor nincs sok esélyed, mert a tanár nyilván nem fogja beismerni, hogy alkalmatlan a pályára.

2015. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Őket nem zavarja ez a dolog annyira, hogy időt szenteljenek rá még a kedvemért sem. A nagyobbik baj, hogy ők nem is tudják, hogy miről beszélek amikor ezt elmondom nekik, félnek ilyeneket intézni mert nem tudják hogyan működik egy feljelentés, mi az a bíróság, a tanuláshoz való jogról sem hallottak (az igazgató az évnyitó beszédén ezzel kezdte) de én sem azért is kérek itt most segítséget. Undorító ez a korrupció, hogy ennyire nem hajlandóak a "társak" sem ennyire, mert azt sem tudják hogy működik. Lenyelik a torkukon mint mindent, nagyon sok mindent eltűrnek. Én már nem akarom ezt, senkinek sem jó. Egyedül mennék a bíróságra ha lehetne valami bizonyíték. Miért nincs bekamerázva egy "fejlett" országban egy közintézmény? A parlament be van kamerázva, de még a lepukkant szegény kis utcai bolt is, itt az egyik osztályterem nincs, 2 kamera van a pótkapunál meg a főbejáratnál...
2015. okt. 17. 09:22
 7/21 anonim ***** válasza:

Hűha, csitu van. Az az igazság, hogy a tanuláshoz való jogoddal kiröhögnének a rendőrségen. El sem jutna bíróságig az ügy. Most komolyan, beszélgetnek, bekiabálnak, dobálóznak? Elárulom, ez minden gimiben így van. Nem jó, hogy így van, de ez van. Örülj neki, hogy csak ennyi a problémád, egy vidéki szakmunkásban már rég meg is vertek volna ha sokat pattogsz. Karithy Frigyes Tanár úr kérem megvan? Csak mert abból is szokták ám idézni az igazgatók ha épp viccesnek akarnak tűnni, ajánlom figyelmedbe.

Ülj az első sorba, ott nem fogan beszélgetni veled, sem dobálni. Ha ennyire nem vagy képes elviselni a pórnépet, akkor meg megániskola vagy magántanárok. Megértem, hogy tanulni szeretnél, de egy teljesen hétköznapi dolgot fújsz fel. Tanuláshoz való jog meg bíróság! Aha, persze. Hagyjuk már.

2015. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Amúgy pénzed honnan lenne fizetni a pert? Pár hét? Ebből is látszik, hogy mennyire tájékozatlan vagy. A bírósági perek hónapokig-évekig szoktak húzódni, és az nyer akinek jobb ügyvédei vannak, gyakran több százezezer-millió Forintba kerülnek. Na, EZ korrupció, de szerintem te nem ismered a szó jelentését, mert hibásan használod.

A többi osztálytársad valószínűleg azért nem támogatja az ötletedet, mert veled ellentétben a való világban élnek, és tisztában vannak a magyar igazságszolgáltatással. Bocsi, de a kérdésed alapján te teljesen hülyének tűnsz.

2015. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#7: Annyira fel szoktam magam húzni az olyan embereken, mint Te, hogy az nemigaz.


Először is, miért adnának a polgároknak olyan alkotmányos jogot, amelyet nem vesznek komolyan, és magasról le(**)ák ha megsértik? Na, ez a korrupció. Szövegértelmezéseddel is baj van, az első sort dobálják. Másodszor írtam le. Miért ülnék oda? Én nem vagyok olyan igénytelen senki, hogy eltűrjem, hogy ilyen egy KÖZOKTATÁSI INTÉZMÉNYBEN megtörténjen, te valami MadMax világban élsz. Mire való az intézmény akkor? Hol vannak a kamerák? Én örüljek, hogy nem vertek meg? Mivan?? Mert nyilván teljesen természetes dolog, nem? Akkor én is gondolom mehetek egy másik közintézménybe pl. korház és jól megdobálhatom meg megverhetem az ottani betegeket, úgy sem fogják komolyan venni. Szerinted ez hol megengedett? Látszik, hogy elmúltál már 30, de lehet 40 éves is, aki még a kommunista rendszerben tanult, nos 40 éve talán még nem volt annyi igényük az embereknek, de ma kimondhatják a véleményük. Így is sokat eltűrök, nap mint nap többszáz bűncselekményt látok. Miért hülyézel le olyat, aki a törvényes közszféráért harcol? Mert Te nem tetted meg? Mit reagálnál, ha azért lenne a Te gyereked utcaseprő, mert egyszerűen nincs ideje otthon megtanulni az anyagot, és iskolában szeretné azt megtenni, legyél már együttérző, empatikus, ne egy kommunista diktatúrában élő keleti gyári igénytelen törvénytelen másokat a jogukért való kiállásukért lenéző személy. Így nem viheted sokra. Vagy mit mondanál a gyerekednek, ha betört koponyával jönne haza a közintézmnyből? Ugyan fiam/lányom, ez megesik, köszönd meg? Na ne. Volt már rá példa, hogy egy hajtépésért fél millió kártérítést szedtek be valakitől, ez általános 6. osztályban volt. Nem megverték, és még semmit sem tett. Az ilyen cselekedetért minimum 5 év intézmény, pszichiátriai kezelés, kártérítés, intézményből való azonnali elbocsájtás, szülők felelősségre vonása járna. Hol élünk, basszus a sötét középkorban, hogy csak úgy nézzem el a sok jöttment "társnak" hogy miattuk cs***em el a jövőmet, mert én tennék érte? A kérdésre még mindig nem kaptam választ, 2 napos. Az alkotmánybíróságról is elküldtek, azt mondták nem tudják hogyan kell bizonyítani, ezek is alkalmatlan emberek, mind korruptak. Szánalmas és siralmas ami itt folyik, de vége kell hogy legyen. Úgylátszik csak ez az ország nem fejlődik e téren sem (igazságszolgáltatás). Nyugaton mondanád ezt, egy gyerekes szülőnek, hogy mindennapi, hogy a gyereket megveik mindenféle következmény nélkül az iskolában, Téged röhögnének ki de keményen, és akkor finoman fogalmaztam. Aki ilyeneket jelent ki mint nyugaton mint amint Te tetted, arra egyből ráfogják, hogy nemnormális.

2015. okt. 18. 15:51
 10/21 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy Nyugaton így működik a dolog, viszont nem ott vagy. Itt le se fogják sz*rni,hogy téged dobálnak papírgalacsinnal, mert ha a tanárt nem zavarja és így is képes tanítani(az már édesmindegy, milyen szinten), akkor ez van.

És minden egyes iskolában beszélgetnek a diákok az órán, ez van. Szólj rájuk te, vagy panaszkodj a tanárnak, ha ennyire zavar, válts iskolát és fél év múlva megint kiírhatod a kérdést, hogy mit csinálj az új iskolában lévő diákokkal, mert azok is beszélnek az órán. Hát törődj bele, mert az égvilágon senkit nem fog érdekelni, ha a tanárt nem zavarja.

2015. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!