Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti milyen tippeket adnátok...

Ti milyen tippeket adnátok tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Mostanában gyre több dolgot kell tanulnom,és nem tudom beosztani az időmet.Mit tegyek?Tudnátok pár tippet adni?

2015. ápr. 10. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanulás után aludj egyet, ha délután tanulsz iktass be egy félórás szunyát, ha meg este aztán már ne menj fel a fece-re, hanem feküdj le. Így a bevitt információt nem írja felül semmi. Használj szövegkiemelőt, húzd be a fontos szövegeket, a szín kapcsolatot épít az anyaggal és könnyebb a felidézés. Dúdolgass magadban egy hülye kis dallamot, az is elősegítheti a felidézést. Ezeknek az a lényege, hogy a hosszútávú memóriába egyszerre mented el és az egyik felidézése megkönnyíti a másikét, jelen esetben egy színt vagy egy hülye dallamot könnyebb felidézni szubszidiaritás fogalmánál.

Tanulj értelemmel, rendezd a fogalmakat struktúrába, kezd a fő vagy gyűjtőfogalmakkal majd haladj az egyre kisebbek, specifikusak felé.

Írj vázlatot, olvasd el az anyagot és próbáld meg a saját szavaiddal elmagyarázni magadnak.

Hirtelen ezek jutottak az eszembe.

2015. ápr. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nalam ez nagyon jol beval, tuti otos doga!

Elolvasom az anyagot, amit meg kell tanulni. Utana pihenek egy 10 percet. Eloveszek egy papirt es egy tollat, es kijegyzetelem a fontos dolgokat. Ezutan elkezdem "bemagolni" a papirra irtakat:)

2015. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ezek váltak be - de mindenki más típus, szóval lehet, hogy te egészen más típusú tanuló vagy.


-tanulás közben még egyszer leírtam mindent kis papírokra... már azzal is csomó mindent megtanultam, és volt mellette puskám is, amit ritkán használtam, de megnyugtató érzés volt, hogy mellettem van

-meg kell találnod, hogy melyik napszakban vagy igazán elemedben - én pl. este, éjjel, hajnalban jobban tudok koncentrálni a tanulásra, mint nappal

-akaraterő, akaraterő, akaraterő - esetleg kilátásba helyezni vmit, amivel megjutalmazod magad

-előre napokra leosztani, hogy kb. mennyit kell csinálni - lehet jó előre elkezdeni, mert ha egyik nap nem úgy sikerül, akkor még van idő helyrehozni

-én speciel lekapcsoltam azokat a netes oldalakat, amik elcsábítanának, ablak-ajtó becsuk, semmi zaj... de van, akinek pl. kell hozzá a zene

-mindenképpen max. 2 óra után menj ki kicsit szünetre, levegőztess, egyél stb., mert akkor újult erővel állsz neki utána

-ha esetleg haverok jönnének, jó műsor megy a tévében, tanulj meg nemet mondani

2015. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vlaszaitokat,megfogadom a tanácsokat!
2015. ápr. 10. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!