Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csinálhatok ennyire...

Mit csinálhatok ennyire rosszul tanulás tekintetében egyetemi vizsgákra és zh-kra való készüléskor?

Figyelt kérdés

Nagyon lassan tanulok másokhoz képest, így pl. vizsgaidőszakban nincs is időm minden tantárgyból megcsinálni a vizsgát. Amiket megcsinálok azok javarészt jól sikerülnek, megtanulom az egész tananyagot vagy minden tételt amit kell, de egy 2-3 tantárgy minden félév vizsgaidőszakában elmarad. Másoknál nincs ez, minden vizsgára el tudnak menni, egy vizsgára felkészülnek akár 2-3 nap alatt, még akkor is, ha előtte egy szót se tanultak a tantárgyból. Még a durvább tantárgyakra is 1 hét alatt felkészülnek.

Legutóbbi vizsgámra pl. amire volt kb. 100 nem túl hosszú tétel, fél hónapot tanultam és kettes lett, míg egy szaktársam tanult rá 3 napot és ötös lett neki. Szóval valamit nagyon rosszul csinálok, de mit ronthatok el ennyire, min kéne változtatni?


2020. jan. 8. 04:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek egyforman mukodik a memoriaja.

Lehet olyan problema is, hogy ami nem erdekel, de muszaj, azt nehezen tanulod meg.

Vagy koncentracios, figyelemzavarod van.

Egyszoval tanulasi nehezsegek.

Ez nem derult mar ki korabban, kozepiskolaban, vagy altalanosban?

Keress ra a tanulasi nehezsegekre az interneten, biztosan talalsz nehany tippet, otletet, ami segithet valamennyire.

2020. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt a problémám és abba is hagytam az egyetemet mert már képtelen voltam ezt elviselni. És igen sokaknak van olyan adottságuk hogy minden infót beszívnak az agyukba órán.
2020. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy hogy szoktal tanulni.
2020. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem teszel bele eleg energiat valszeg, meg rossz strategiat talalsz ki, en reggeltol estig tanulok ha muszaj kisebb szunetekkel, es minden targyhoz maskepp osztom fel a tananyagot ugy h a legvaloszinubb legyen h megszerezzem a kettest, ha sok a vizsgad az egesz vizsgaidoszakot elore el kell tervreni, melyik nap mit tanulsz. Ha rossz a memoriad akkor segithetsz a kepek tobbszori lerajzolasaval, sajat magad vizsgaztatasaval, a feladatok tobbszori megoldasaval, a tetelek tobbszori leirasaval fejbol, a kulcs az ismetles es a sajat magad tesztelese, es persze az idobeosztas. Ne masokat nezd csak magadra koncentralj.
2020. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Sok oka lehet, lehet, hogy rossz a tanulási metódusod, vagy valamilyen tanulással kapcsolatos nehézségeid vannak. Lehet, hogy rosszul prioritizálsz és egyből akarsz mindent megtanulni ahelyett, hogy az átfogó képet először megértenéd és úgy építkeznél fel, lehet, hogy magolsz, és nem értően tanulsz, vagy csak szimplán több idő kell a tanuláshoz, az adott tárgy nem köt le, figyelemzavarod van, ezernyi oka lehet.

Nekem is voltak olyan tárgyaim, hogy a Zúristenért se akart a fejembe menni, mert nem szerettem, olyankor nem is erőlködtem. Megcéloztam egy 3-ast vagy 4-est és inkább olyan tárgyakra fordítottam több energiát, amiket szerettem.

2020. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!