Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy is van ez? Mennyire...

Hogy is van ez? Mennyire jóérzésű szülő az, aki az osztály 90%-át összeszedi szülinapi partira és kb.3 gyereket szándékosan kihagy?

Figyelt kérdés

Nekem és a gyerekemnek ez a megnyilvánulás sértő, bármennyire is szeretnénk sportosan kezelni a dolgot.

Én már korábban meghívtam ennek a szülő gyerekét a mi szülinapi partinkra, de ő már nem hívott vissza. Egy óra elteltével már jött is a gyerekért. A gyerek jól érezte magát, nem is akart hazamenni. :) A gyerekek jó barátok, kedvelik egymást, soha nem bántották egymást. Én úgy érzem nem a gyerekemmel van a baja, hanem velem. Annyit viszont érzek a viselkedésén, hogy szeret központban lenni, hetvenkedik, henceg, amint alkalma adódik rá. Éreztetni szeretné a szülőkkel, hogy ő különb mindenkinél és csak "ő és más senki!"

Ez után Ti köszönnétek a szülőnek, vagy levegőnek néznétek? Kellemetlen és ritka helyzet ez nekem. Köszönöm a válaszokat.



2020. jan. 12. 08:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Ez a gyermeke szülinapja. Ha nem a gyermek akkor ő dönti el kit hív el, és kit nem. és nem köteles megindokolni téged miért hagyott ki. Az is lehet szimplán megfeledkezett rólatok, vagy a gyerekeknek volt nézeteltérése, amit nem mondtak el.

Én nem verném nagy dobra, ugyanúgy köszönnék neki.

2020. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Igaza van egyesnek. Szarni rà. A sajat onertekeleseddel van problema ha ezen agyalsz.
2020. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van, "szarok rá!" :)
2020. jan. 12. 09:10
 4/20 qkker1 ***** válasza:
50%

"bármennyire is szeretnénk sportosan kezelni a dolgot."


Mi van? Ne használj olyan kifejezéseket, aminek nem ismered a jelentését!

2020. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én olyan kifejezést használok, amilyet én akarok! Semmi közöd hozzá milyen hasonlatot, ill. kifejezést használok. Ahhoz pedig végképp nincs jogod, hogy kioktass! Ha valami nem tetszik, lapozz tovább! Szép napot!
2020. jan. 12. 10:30
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
“sportszerűen” az a kifejezés, amire a kérdező gondolt. Mondjuk az sem nagyon illik ide.
2020. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Én már alapban ott elvesztettem a fonalat, hogy a gyerek szülinapjára miért kell meghívni az egész osztályt?

Nyilván nem mindenkivel barát, nem szimpatizálnak egymással mind a 32-en, vagy vannak közöttük közömbösek is.

Én is voltam diák 16 évig, csak magamból indulok ki.

Ez nem is a gyereknek kell, hanem hogy a falu lássa a felhajtást, ugrálóvárral, bohócokkal, tűzijátékkal és a népes gyereksereggel.

Egyszer valaki elkezdte, a többi "módos" szülő meg nem akar lemaradni

Sokkal meghittebb és a gyereknek maradandóbb élmény lenne, ha azokkal ünnepelhetne, akiket szeret és akik őt is szeretik, akkor nem lennének ilyen problémák!

A többi cirkusz, csak a szülőnek fontos.

2020. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet, hogy azért nem hívták meg a csemetédet, mert átvette tőled ezt a fellengzős pattogós stílust, amit itt is előadsz és akarnak a gyerekből is egy kis szünetet a gyereked var@zslatos személyéből is?
2020. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én meg ott vesztem el a fonalat, hogy puszta szemétségből, kötözködésből, unalomból ide irka-firkáltok és semmi köze a kérdező problémájához.

"Sportosan", vagy "sportszerűen", nem ezen van a hangsúly! Figyelmetlenül olvassátok el a kérdést, amit a válaszokból egyértelműen látni. Beszélgetni, elmélkedni egy adott kérdésről itt szinte lehetetlen (sajnos).

Írja itt az egyik, hogy miért is kellene meghívni az egész osztályt? Nem kell, nem kötelező, de illik, ha már valaki "rongyot ráz"! Azon vajon elgondolkodik az illető, hogy miért kell kihagyni kb.3 gyereket a buliból? Van egy olyan érzésem, hogy aki ilyet csinál, az pont a kihagyott gyerekekkel és szüleivel akar éreztetni, fájdalmat okozni. Az egész cirkuszt, felhajtást a kihagyott, néhány gyerek miatt csinálja. Ha már valaki "rázni akarja a rongyot", mit számít neki +3gyerek? Nem arról van szó, hogy nem barátok, de még arról sem, hogy egymásnak a gyerekek közömbösek lennének. Nehéz kérdést adtam az itt lézengőknek? Akkor ne válaszolj rá, de szemétkedni felesleges.

2020. jan. 12. 11:11
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Most már biztos, megválaszoltad.
2020. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!