Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Dilemma az élettől: tanárnak...

Dilemma az élettől: tanárnak mi a fontosabb a saját gyereke szalagavatója vagy az osztályának a szalagavatója?

Figyelt kérdés

Na ti hogy döntenétek (mit produkál az élet): van egy tanár aki egyben osztályfőnöke is egy végzős középiskolai osztálynak. És van neki egy szintén végzős gimis fia.

És ilyen a véletlen: a fia szalagavatója pont akkor lesz, amikor az osztályának a szalagavatója. De pont akkor adott nap adott órában (szombat 17h mind a kettő)

Dilemma! Melyikre menjen a tanár?


Ne menjen el a fia szalagavatójára? Hát....

Vagy a másik ne menjen el a végzős osztályának a szalagavatójára osztályfőnökként ráadásul ez neki nem egy szabadidős program hanem MUNKAHELYI kötelezettség? Hát....


Szóval?

Egy hét még van, de én már most megmondom hogy melyiket fogja választani (de nem árulom el). A bort iszik de vizet prédikál tipikus eset forog majd fenn.


(ja és nem én vagyok az a tanár hálistennek)


2020. jan. 13. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a saját gyerekét választja.

Egyébként meg létezik olyan, hogy osztályfőnök-helyettes. Na őt pont az ilyen helyzetekre találták ki, hogy HELYETTESÍTSEN.

2020. jan. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerekemét választanám. Ha nem élethalál kérdése, vagy a későbbi megélhetésemé kihagynám a munkahelyi kötelezettséget a gyerekemért. Kirúgni, nem fogják.
2020. jan. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"meg létezik olyan, hogy osztályfőnök-helyettes"



Létezik /létezett, a nyáron felmondott, újat nem jelöltek ki a helyére mert az iskola amúgy se fizet of pótlékot senkinek így egy pláne végzős osztályként senki se vállalta.

2020. jan. 13. 08:12
 4/12 A kérdező kommentje:

"Én a gyerekemét választanám. „



Na ezért írtam hogy bort iszik de vizet prédikál. Uis tavaly volt egy másik tanár akinek családi programja volt (esküvő, az se semmi!!) és nem ment el egy hétvégi iskolai rendezvényre.

És ez a tanár akiről szó van kioktatta-leteremtette hogy mit képzel és a hivatás és szegény gyerekek és a pálya szégyene és csak a saját érdekét nézi...

Na hát akkor! Tessék itt van az élet nyújtja is be a számlát! Hogy is mondta saját szavaival:“ a pálya szégyene“ stb?

2020. jan. 13. 08:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám nem tudott eljönni a szalagavatóra, de úgyse szoros köztünk a viszony, szóval nem igazán bántam (külön élünk, alig látjuk egymást). Úgyhogy ha hasonló a szitu, a gyereket se fogja érdekelni nagyon.


De ha én lennék a tanár, biztos a gyerekemére mennék.

2020. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Balázska! Köszönjük az iskolai webregény újabb fejezetét!


Amúgy ez sok mindentől függ, pl a szülő-gyermek kapcsolat milyenségétől, meg hogy a gyereknek ez mennyire fontos.

Sok 18 éves telibeszarja a szalagavatót szóval az se érdekli, hogy ott lesz-e bárkije vagy sem, van akinek szar a kapcsolata a szüleivel, akkor megint csak nem hiszem hogy eret vág, mert nem jöttek megnézni.

Szóval ezekben az esetekben a tanár lehet az osztályát választaná.

Minden másik esetben pedig a saját gyerekét.

2020. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az a normális, aki a saját gyerekét választja. Egy életen át bántana a bűntudat, ha nem őt választanám.
2020. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagyon azt szeretnéd, ellent mondok a többieknek.


Tegyük fel, nincs ofőhelyettes, felmondott.


Nálunk az ofőhelyettesek folyton cserélődtek és volt olyan ofőhelyettes, akit utolsó évben kaptunk meg. Ha jól emlékszem, nála nem úgy ment, hogy felajánlották neki, hanem kijelölték. Cserébe nem cibáltuk osztálykarácsonyozni, kirándulásokra - felajánlottuk neki, hogy jöjjön és elfogadtuk azt, hogy nem akart jönni.


De mindegy, tegyük fel, hogy senki sem vállalja és nem jelölnek ki találomra senkit.


Mivel ez a gyerekem SZALAGAVATÓJA, ergó nem egy 10 éves kisgyerek, hanem már 17-18-19; az érettségi küszöbén - egy szóval egy ÉRETT gyerek - ezért bíznék benne, hogy éretten kezeli. Nem vitás, rosszul esne neki, de igyekeznék elmagyarázni, hogy muszáj elmennem, egyszerűen nincs más megoldás, próbáltam magam helyett találni valakit, nem tudtam.


Megkérnék egy rokont, hogy rögzítse az egészet, aztán otthon visszanézném.


***


Amúgy, nem leszek népszerű, de a szalagavató nem egy mérföldkő. Tulajdonképpen mit ünnepelnek alatta? A gyerek még nem végezték el a gimnáziumot, igazán nem cselekedtek semmi ünneplésreméltót és felesleges elbúcsúznia a helytől, ahova még ballagásig visszajár.


Nem érdemesebb a ballagással együtt feltűzni a szalagot?


Én elmentem a szalagavatóümra. Nem volt rossz. De nélküle is úgy érzem, teljes lenne az életem.

2020. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os látja helyesen a kérdést.


Munkaügyes trollunk most ismét az alapítványi iskolában sürög-forog.

És örülne, ha a tanárt szidalmazó reagálások jönnének.

Hajrá! ;-)

2020. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt, csak ált.iskolai ballagáson. Ofőnek a lánya is akkor ballagott, ugyanabban az időben, csak másik iskolában.

Ő a gyereke ballagására ment el. Minket pedig elballagtatott egy erre kijelölt tanárnő, semmi gond nem volt.

Én a gyerekem szalagavatóját választanám.

2020. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!