Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Helyes ha egy tanár órán...

Helyes ha egy tanár órán arról beszél a diákoknak hogy mennyivel tartozik neki az iskola?

Figyelt kérdés

Most lehet szőrözni mert nem az iskola tartozik hanem a tankerület mert az a munkáltató jogi értelemben, de ezt egy diák úgyse érti, ő azt érti hogy a tanár munkahelye az iskola, és a tanárt nem fizették ki rendesen.

Mert ő X órát tart, de hónapok óta csak X-2 órát fizetnek ki neki és ennyivel meg annyival tartoznak.

És a tanár úgy kezdi az órát hogy na múlt héten még csak ennyi volt a tartozás, de már annyi lett így most már 300.000-el lóg neki az iskola.

És mindezt a diákoknak. Akik a maguk részéről le se szarják nem is érdekli őket (meg mit is lehet erre mondani).

Ez helyes magatartás egy tanártól?

(még akkor is kérdés, ha amit mond a tanár az voltaképp az utolsó szóig igaz)


2020. jan. 20. 11:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Ott fogja hagyni a sulit, már nem érdekli, mi lesz, azért beszél róla. Már tojik bele a tanári státuszába ott, mert inkorrektek vele a munkaadói. Igaza van, ilyen iskolában nem szabad dolgozni.
2020. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
36%
Nem, egy tanárnak nem az a munkája, hogy gyerekeknek beszéljen a személyes problémáiról. Nem ezért fizetik.
2020. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"gaza van, ilyen iskolában nem szabad dolgozni."



AKkor te se érted nem csak a diákok nem. Nem a suli inkorrekt vele nem az fizet, hanem a tankerület. És épp ezért van meglőve mert az összes iskola tankerületi fenntartású (ha nem ez a tankerület akkor másik, egy kutya másik eb) így mehet másik meg harmadik meg 13. iskolába is-az is csak tankerületi lesz.

Ahol ugyanez ugyanígy meg fog történni (nem csak vele egyébként)

2020. jan. 20. 12:05
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
én megértem a tanárt, engem sem fizetett ki 1 évig a tankerület, soha többé nem dolgozom nekik...
2020. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"Nem ezért fizetik."


Mondjuk ez esetben tán ne firtassuk miért FIZETIK mert ugye NEM FIZETIK.


Másik oldalról úgy is kérdezhetem számon kérhető egy tanártól hogy miről beszél azon a tanórán amit szívességből ad le mert úgyse fizetik ki?

Hát érdekes lenne egy ilyen számokérés. Előbb tán fizetni kéne aztán lehet számonkérni.

2020. jan. 20. 12:08
 6/30 anonim ***** válasza:
nem
2020. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Engem egy XV. kerületi alapítványi iskolába hívtak tanítani, és valami nem tetszett az igazgatónő mimikájában, sunyiság, agresszió tükröződött rajta, nem fogadtam el a állást, és egy év múlva kiderült, hogy csak hitegetik, de egyáltalán nem fizetik ki a tanáraikat. Pedig ők nem is tankerületiek. Pályát módosítottam.
2020. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
28%

"Előbb tán fizetni kéne aztán lehet számonkérni."


Utólag úgyis kifizetik neki. Csak jobb hisztizni, mert jajj, egy hónappal később kapom meg a plusz fizetést.

2020. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Mit akarsz?
2020. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Csak jobb hisztizni, mert jajj, egy hónappal később kapom meg a plusz fizetést."



Január vége van, és még a szeptemberi elszámolást se kapta meg. Az barátok közt is 5 hónap.

Te mit szólnál a melóhelyeden ha 5 hónappal lógnának?

És miért jár be a tanár? mert az alap órái után járót megkapja csak a kieg. órái után járót nem.

Az a gáz hogy az alap órája a tanárhiány miatt épp annyi mint a kieg órája (12 + 12) így elmondható hogy a munkája fele nincs kifizetve.

2020. jan. 20. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!