Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fényképeket és videókat...

Fényképeket és videókat készítenek néhányan az iskolában. Sokunk tudta és engedélye nélkül! Mit tehetünk ellenük?

Figyelt kérdés

Van néhány gyerek a 9. esek közül, akiknek van kb 10 ezer insta snapcsat követője, és csak úgy rendomképeket csinálnak emberekről. Pl így: Ati! Ati nézz kicsit ide! És Ati, az osztálytársam teljesen normálisan megfordult, hogy mit akarnak és lefotózták. Aztán elmentek

És láttam, hogy ezeket a képeket videókat az összes követőjüknek elküldik. Rólam is készül nem egy ilyen és midnnkeinek el lett küldve. Nem engedtem emg nekik és nagyon nem jó nekem!


2020. jan. 28. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Először talán az iskola vezetőségének kéne jelezni a szülőknek, ha az nem hoz eredményt, akkor rendőrség.
2020. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csa kaz a baj, hogy a tanárok nem hisznek nekem. Ha egy másik gyerek káromkodik, az el van nézve, ejnyebejnye, de ha én csak annyit mondok, hogy bszki otthagytam a kabátomat, akkor meg összedől a világ. És így nem is hisznek nekem. Mondják ,hogy és? lefotóztak olyan angy ügy? Aztán meg előadást tartanak, hogy nem szabad engedély nélkül fotót készíteni. De van olyan, aki elkaptak már emiatt és "bosszúból" mégtöbb ilyet csinál.
2020. jan. 28. 16:59
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Igazgató a következő lépcső, ha falakba ütközöl. Majd rendőrség.
2020. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
elmehetnék az igazgatóhoz, de akkor meg mégjobban kiközösítenének és olyanokat mondanának, hogy : Nee várj. várjatok. Ricsiről nem szabad képet készíteni, emrt neki az nem jó :D xd. hááh lol" Kb ilyenek. és úgy tesznek, mintha ez természetes lenne.
2020. jan. 28. 17:15
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

NAIH

Nemzeti adatvédelmi és információszabadság hatóság


Képet készíthet rólad. De abban a pillanatban hogy nem saját felhasználásra, sőt nyilvános megosztásra használja, simán feljelentheted. Elsőre kapni fog egy figyelmeztetést és jogsértő magatartásra való írásos felszólítást. Az okosabbja itt összefossa a bokáját. A retardált meg ha tovább csinálja akkor egy-két további feljelentés és keményebb szankciók következnek.


Gyakorlatban meg vidd az igazgatóhoz. Ad mond neki egy kis ejnye bejnyét. Majd csinálják tovább 2 nap múlva.

2020. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Ez a helyzet nem Ricsikéről szól, hanem mindenkiről akinek a beleegyezése nélkül készítik és teszik közzé a képmását.

Leírták hogy mit tehetsz, ha szerinted nem tehetsz semmit akkor kár volt kiírni a kérdést, ezt eddig is tudtad. Akkor így jártál.

2020. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
már igazábólúgyis mindegy, kb 10e ember látott engem minden "kínos" pillanatban, sőt még videón is. Csak azt akarom, hogy fejezzék be. Névtelenül lehet feljelentést tenni?
2020. jan. 28. 17:22
 8/16 anonim ***** válasza:

Írsz egy névtelen levelet az igazgatónak (elsődlegesen ő a felelős, hogy mi folyik ott), amiben leírod a helyzetet, meg azt, hogy kiközösítenek ha felvállalod a neved. Két legyet ütsz egy csapásra, mert két problémára is felhívod a figyelmet.


Itt vergődött pont pár napja egy másik gyerek, hogy be van tiltva náluk a tiktokozás, mert valaki felvette az osztályt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

2020. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ismered az insta, snapchat fiókjaikat? Ha igen, jelentsd a videókat.
2020. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Névtelenül lehet feljelentést tenni?"


Ebből így semmi nem lesz...

2020. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!