Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kérdezzem meg ezt az...

Hogyan kérdezzem meg ezt az osztálytársamtól?

Figyelt kérdés

Franciából járok különtanárhoz az érettségire készülni, viszont a tanár, akihez járok közölte, hogy január végén elköltözik, így nem tud vállalni.

Van egy osztálytársam, akinek az anyukája angol-francia tanár és mindkét nyelvből tart maszekban órákat. El szeretném tőle kérni az anyukája elérhetőségét, hogy megkérdezzem vállalna-e engem, viszont nem tudom hogyan. Csak menjek oda hozzá és kérdezzem meg, vagy írjak a lánynak egy üzenetet?


2020. jan. 28. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Az osztálytársad, minek írnál neki? Menj oda, és kérd el a számát.
2020. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia bocsi a zavarásért de úgy tudom anyukád angol-franciát tanít. Nem tudod esetleg engem is vállalna? Megkérdeznéd vagy megadod a telefonszámát?



Ez így tökéletes ha nem annyira szoktál azzal az osztálytársaddal beszélgetni. :3

2020. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Szia! Egy kérdés - Édesanyád angol, franciatanár, ugye? Csak azért kérdezem, mert nekem a franciatanárom külföldre ment és szeretném megkérdezni, hogy esetleg Anyukád nem tudna engem elvállalni?"


Erre vagy azt mondja, hogy megkérdezi vagy azt, hogy fogalma sincs. Ha fogalma sincs, akkor mond neki, hogy "Kérlek szépen, meg tudod tőle kérdezni?"


Ha jófej, megkérdezi.


Ha megígéri, hogy megkérdezi, de folyton elfelejti vagy azt mondja, nem kérdezi meg, egyik szülői előtt kérd meg anyukádat, hogy keresse meg a gyerek szüleit és ő személyesen kérdezze meg.


Vagy, hogy ofőt keresse fel és hátha ofő össze tudja őket hozni (ofő megkérdezi az anyukát, hogy tudna e Téged vállalni)

2020. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!