Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár bent tarthatja a...

A tanár bent tarthatja a diákot a nap végén akár még fél órával is?

Figyelt kérdés

Utolsó óránkat becsöngő után 4 perccel kezdtük, akkor ért be a tanár. 45 perc múlva befejezte, de mivel "rosszak" voltunk, azért dolgozatot irat. és fél órát még bent kellett ülnünk.


Ez jogos? Mert szerintem nem. A diáknak 8:00 tól az utolsó órája legvégéig köteles az iskolában megjelenni és az órán rész venni. A tanár maximum kérhet minket, hogy maradjunk még egy kicsit.


2020. jan. 30. 22:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

"Nekem 13tanóra volt... Számold már ki hánykor szabadultam + sportoltam, jogsit tettem le, később dolgoztam is mellette"


Tapsoljunk? :D

2020. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igazából benne van minden a házirendben. Anno minket is volt hogy bent tartottak valami hülyeség miatt ritkán. 1x-1x ki lehet bírni, felesleges ezen pattogni. Pláne, hogy úgysem áll melléd senki, ha meg egyedül kivonulsz, akkor te szívod meg.
2020. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

Balázska kisöccse is bekerült az alapítványi iskolába?

Sok lesz ez a tanárellenes, provokatív kérdés szerintem

2020. jan. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

Szia, én pedagógusnak tanulok, viszont (mivel én is voltam középiskolás) teljesen meg tudom érteni a felháborodásod, viszont gondolj bele egy dologba:


Az a + 30 perc az óra vége után nem csak nektek, diákoknak + 30 perc, hanem a pedagógus kollégának is +30 perc. Általában a tanároknak olyan délután 4-ig bent kell maradniuk a suliban (attól függően hogy egy nap hány órájuk van) a különböző adminisztratív dolgok miatt (hiányzások kezelése stb.), így jó esetben hazaér olyan fél 5 / 6 óra magasságában, amikor te már valószínűleg otthon vagy.


Neki ezt követően még el kéne végezni a háztartási feladatokat (főzés, mosás, vasalás, gyerekek, párkapcsolat stb.), és kijavítani a dolgozataitokat, készülni a következő tanítási napra, így sok esetben van hogy éjfél körül végez mindennel, amikor Te már vígan alszol vagy valamilyen szabadidős tevékenységet végzel.


Ha viszont tényleg ennyire zavar a téma, érdemes elolvasni az iskola házirendjét, és amennyiben tényleg sérültek a jogaitok, kulturáltan meg kell fogalmazni a tanárnak, hogy nagyon kellemetlen dolog az ha bent kell maradnatok még plusz 30 percet a suliban, mert lekésitek a buszt, édesanya / édesapa aggódik, így ha lehet a tanárnő / tanár úr próbálja meg belekalkulálni az órába a dolgozatírást is.

2020. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nyilván egyszerűbb lett volna a renitenseknek az órai teljesítményüket egyessel honorálni, így másik nézőpontból még jófej, hogy megadja a jobb jegyszerzési lehetőséget. Másrészt igen, tanulmányozd át a házirendet.
2020. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

9-es. Nagy iq bajnok lehetsz. 27 évesen sem vagy érettebb egy 7 évesnél. Legalábbis az írásodból ez látszik.

Leírtam van telefon, de mivel "óra" volt nem elhetett elővenni. Egy szülőnek tudod milyen rossz az, amikor a gyereke az eddigi legnagyobb késésen túl 1-2 órával jön haza? és nem tudja elérni telefonon? Ha a vonaton ülök, de késik, akkor még fel tudom venni a telefont....


És mint írtam, nem voltunk rosszak, csak vannak tanárok, akiknek ha halkan sustorgunk egy feladaton nem jó, de ha néma csend van, az se jó.

2020. jan. 31. 15:07
 17/19 anonim ***** válasza:

Azt azért remélem látja mindenki, hogy egy gimnazista idejön feltenni egy kérdést, hogy jogos-e, hogy benn tartja az osztályt FÉL ÓRÁVAL tovább az óra befejezte után, azt is megtudtuk, hogy a tanárt az sem nagyon hatja meg, hogy ha esetleg a diákoknak még órájuk van, és ezt valaki képes úgy érteni, hogy a diákok a faxkalapok? Igen, igen, hallottuk már, hogy a diákok "csak a jogaikat ismerik", de úgy látszik, a tanárok is.


A 27 évesnek üzenem, hogy csak azért, mert neked rossz volt, másnak nem kell, hogy az legyen. Az, hogy dicsekedni próbálsz azzal, hogy xar volt neked csak azt mutatja, hogy nem vagy százas.


Lehet órán fegyelmezni, lehet szaktanárit adni, sőt, néhány helyen engedélyezett az is, hogy a SZÜLŐK ÉRTESÍTÉSE UTÁN a diákot az iskolában tartani felügyelett mellett. Tanárként kiskirályt játszani már annyira nem ér.

2020. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek. Én is ugyanilyen lázadó vagyok mint te :D Valóban nincs joga bent tartani a diákot az utolsó tanóra végezetével, maximum megkérhet amin nem vagy köteles részt venni. Számtalanszor kellett nekünk is maradni pakolni, de olyan is volt, hogy iskolai ünnepség volt ór@k után, ballagóra estére vissza kellett menni, vagy esetleg szombati nap iskola.

Ezekről mind egy szó nélkül ellógtam, természetesen semmi következménye nem lett egyiknek se. Lehet ijesztőnek hangzik, mikor a tanár megfenyeget, hogy ha el mersz menni akkor igazolatlan, de ez csak száraz fenyegetés. Megtenni nem tudja mert mégis mire írja be az igazolatlant?? E naplóba nincs benne... Onnantól a semmire nem tudja beírni.

Ha pedig letelik a tanóra ideje, de bejelenti a tanár, hogy még egy fél órát ráhúzunk akkor nyugodtan állj fel, köszönd meg a lehetőséget és menj Isten hírével.

2020. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

off: a 27 éves női hozzászóló tipikus frusztrált, buta nő, kár válaszolgatni neki. amiért neki xar volt, elvárná, hogy más is nyuszi módjára tűrjön.

nem nem volt jogos. anno velünk a szám tech tanár csinált ilyet, panaszt is tettünk.


egyébként bírom, hogy mindenki arról, hogy mai diákokat szidja (amiben lehet némi igazság), de azt látom, hogy a tanárokkal legalább akkora gond van: csupa, frusztrált, tanítani nem tudó, egyszerű ember oktat az iskolákban.

2020. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!