Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha mi fizetjük az érettségi...

Ha mi fizetjük az érettségi tablófotóst milyen alapon szólhat bele egy igazgató abba ki legyen a tablón és ki nem?

Figyelt kérdés

Ezt magyarázzátok meg nekem. Az érettségi tabló elkészítését mi, az osztály fizetjük.A suli egy fillért se ad bele. Van egy tanár akit kedveltünk és 3 évig volt itt. Aztán összeveszett az igazgatóval (tudjuk is hogy min de ezt most mellékes) és elment innen. Őt is rá akarjuk tenni a tablóra, de az igazgató annyit mondott az osztályfőnöknek hogy „ne merjük rátenni“.

Kérdésem annyi milyen alapon szólna ebbe bele a diri, ha ő egy fillért se ad a a tablóba? Állja a tabló árát 100%ban és akkor majd megszabhatja. De így hogy mi fizetjük majd tán mi eldöntjük ki legyen rajta, nem? Az hogy neki személyes ellentéte van az adott már itt se dolgozó tanárral, az az ő dolga. Kinek mi köze hozzá.


A szomorú, hogy az of akkora birka hogy nem mer az igazgatóval szembe menni és már hívta is a fotóst hogy vegye le a tanárt.

Vicces. Mi fizetünk de nem mi döntünk és a fotós inkább fogad el instrukciót az of-től noha nem is ő fizet, mint tőlünk, akik meg a számlát álljuk.

Vicces.


2020. febr. 5. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez szemétség ..... és sajnos teljesen jellemző a magyar közállapotokra.

Az ofőt ne bántsátok. Ő itt akar dolgozni jövőre is, meg utána is, és ugyanez az igazgató lesz a főnöke. Az igazgató pedig nyilván nem azt kérdezte, hogy "Van-e lehetőséged beleszólni, hogy ki legyen a tablón?", hanem, hogy "Úgy oldod meg, ahogy akarod, de ne legyen rajta az az ember, különben neked lesz bajod énvelem."

De ha ti keményebbek lennétek, akkor megfenyegetne titeket az érettségivel, amin a továbbtanulásotok múlik.

Egy iskolaigazgatónak mindig vannak eszközei, hogy a tanárokat és a diákokat megfélemlítse. Pláne most, amikor a legtöbb iskolában politikai komisszárok ülnek az igazgatói székben, akikkel szemben a felügyeleti szervük soha nem fog fellépni, hiába tesznek panaszt ellene.

2020. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne tegyétek rá a durit se ;)
2020. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocs, dirit akart lenni. Ti fizetitek, nem? Akkor meg kell mondani, vagy rajta lehet a tanár, vagy az igazgatòt se teszitek rá.
2020. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hadd említsek egy ma már történelminek számító példát! Antall József (aki 1990-94 között miniszterelnök volt) fiatal korában tanár volt, osztályfőnök is. 1956 után politikai okokból eltávolították az iskolából, és akiknek az ofője volt, megtiltották nekik, hogy a tablójukra rátegyék őt (aki nem csupán egy tanáruk volt, de eltávolításáig osztályfőnökük is!). Abban az időben még keményebben ment az ilyesmi, tehát esély sem volt másképp tenni.

A diákok ezek után csináltak egy "szamizdat-tablót", amin rajtuk kívül csak egyetlen tanáruk szerepelt: Antall József. Természetesen erről az iskolában senkinek nem beszéltek.


Esetleg nektek is lehetne ez a megoldás.

Persze szomorú, hogy 2020-ban ugyanott tartunk, mint az 1950-es évek végén.

2020. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nézd, az osztályfőnöködnek ez a munkahelye, az igazgató pedig a főnöke. Tudom, hogy fáj, de ha szembemenne az igazgató akaratával, akkor könnyen elveszítheti ő is az állását. Ezt értsd meg, nem kéne lebirkázni.

Sajnos vannak ilyen igazságtalan helyzetek. Én imádtam az általános iskolámat, de soha nem lesz már olyan, mint amikor oda jártam, tudod miért? Azután, hogy elballagtunk, teljesen átalakították az iskolát, névváltoztatás, igazgató eltávolítása, tudod miért? Mert az igazgató indult a polgármesteri választáson, és ezért az akkori polgármester válaszként tönkretette az életét. Sajnos ilyen világban élünk, hiába tüntettünk több százan, semmit nem ért. Mindig a magasabb beosztásban ülők akarata nyer. Ezért ilyen "birka" az osztályfőnököd.

2020. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Részemről megszültem a megoldást. A magas kis eszközével. A tabló árát visszakértem az of-től vissza is kaptam és megmondtam innentől azt csinál amit akar. Immár az én pénzem nincs benne. Az se érdekel hogy én magam rákerülök-e.

Persze ezzel a többiekre magasabb költség hárul (evidens) de ha valakinek ez nem tetszik majd tesz ellene.

Téma zárva.

2020. febr. 5. 16:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez megint Balázska egyik kitalált kérdése.
2020. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Rodi91 ***** válasza:
Ha nagyon akarjátok,hogy rajta legyen meg lehet oldani. En tuti azt tenném,hogy kinyomtatnám külön ennek a tanárnak a képet,és valami nagyon erős ragasztóval raragasztanam utólag a tablóra. Ha nagyon szemet akarok lenni,akkor az igazgató fotójára:D
2020. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na ennyit nem ér.

Az én lelkem megnyugodott azzal hogy a pénzemet kivettem az ügyből innentől fogva tényleg azt csinálnak amit akarnak.

A pénzem nincs benne innentől fogva közöm hozzá semmi.

2020. febr. 5. 19:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tenném rá a tanárt. Ellenben ha nagyon troll akarnék lenni, simán csináltatnék egy Voldemort fotót, alatta [Ő, akit nem nevezünk nevén].

Mondjuk nagyon nem akarnék troll lenni, mert baromira nincs jelentőssége. Részemről nem hogy azt nem tudom, hogy a tablóról kapott fotóm merre van, de igazából azt sem, hogy a suliban a tablónk hol van. Te eljössz onnan, nem fogod nézegetni már. Ellenben az igazgató igen, vagy akár azt is megteheti, hogy ki sem teszi, ha nagyon elmérgesedik a helyzet.

2020. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!