Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szólnak be a tanárok...

Miért szólnak be a tanárok (is) csak azért, mert kicsit tehetősebb családból származom?

Figyelt kérdés

Ezt el sem tudtam volna képzelni, hogy mi megy az iskolában!


Nem tagadom, évszázados örökségünk van, 1800-as években alapított cégekkel (akkoriban még más volt, ráadásul a 2. vh- után elvették a családtól, csoda, hogy rendszerváltás után visszakaptuk egy részét)..


És ugye amikor kérdezték első nap a gimiben még 9.ben, hogy és a szüleid mivel foglalkoznak? Nem hazudok, őszintén elmondtam, hogy mi a helyzet. Egyáltalán nem flvágósan, nem is nagyképűen, egyszerűen csak megmondtam, hogy örökségből maradt cégek tulajdonosai.


Hát ott egyből eltávolodott tőlem vagy 15 barátom..


Azóta tanárok is beszólogatnak, hogy ha elkésem, akkor "naa. Zsoltika... Késett a limuzin?" És ezt mind mosolyogva, viccnek szánják, de közben mégis van egy utálat a hangjukban.. Én si ugyanúgy busszal járok, mint a többiek.. Semmiben nem térek el tőlük..


Azt most leszögezném, hogy hiába olyanok a szüleim amilyenek, ÉN!! nem rendelkezem semmiféle befolyással, nincs a tulajdonomban semmi, zsebpénzt SE! kapok. Diákmunkára küldtek, hogy tanuljam meg a pénz kezelni!...


Gyerekekről nem is beszélve. Menzát kellett befizetni, akkor mondtam, hogy még nem tudom kifizetni, nincs nálam annyi pénz. Akkor csak úgy olyanonat mondtam, hogy: Nem mindegy? Miért nem veszed meg az iskolát? Meg van oldva..


Ezerszer elmondtam nekik is. Nem tehetek róla, ez van, ha az lennék akinek beállítanak már rég nem járnék iskolába és a sessel szigeteken vakarnám a tökömet ellazulva.


Olyan utálattal beszélnek rólam.. Tanárok is. Oké, hogy az ő órabérük kb 1/400-ada a szüleiméhez kéepst, de azért viselkedjenek már felnőttként! Tényleg.. Óvodában azt hittem, hogy Minden felnőtt normális, mert kinövik a gyerekkorukat. Hát sajnos tévedtem :(


Mit lehet ezellen tenni? Teljesen tanácstalan vagyok..

Nem fogok csak azért hazudni, hogy mást gondoljanak rólam..


2020. febr. 20. 21:57
1 2
 11/16 Flagstaff ***** válasza:
Ha nem akarsz beszállni a ringbe, akkor meg engedd el az egészet. Hadd járjon a szájuk, te meg dolgozz és tanulj legjobb képességeid szerint. Aztán majd amikor mennek hozzád munkát kérni, visszaadhatod, amit kaptál tőlük.
2020. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ebből annyi a tanulság, hogy nem szabad az emberek orra alá dörgölni mindent, pontosan ezért, mert ilyenek. Nem, nem hazudni kell, csak megtartani magadnak az információt.
2020. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy inkább tartsam meg magamnak.. Úgy is viselkedem, hogy ha nem tudom minőségben jobbat mondani, akkor maradjak csöndben. Én ilyen vagyok..


De mégis megkérdezték, az egész osztály előtt, mindnek engem nézett, nem mondhattam ,hogy "Inkább nem mondanám el" bár mundjuk akkor meg az lenne a baj..


Olyan szar ez így.. Miért nem lehetnék én is a "tömeg" része. ahol azt mondom hogy anyám tanár, apám fogorvos.. Teljesen normális szakma, egy lennék a többiekkel.... :(

2020. febr. 21. 15:10
 14/16 anonim ***** válasza:
Dehogynem mondhatod el, de elég lett volna annyit mondani, hogy cégük van vagy vállalkozók, nem örökségből megmaradt blablabla. :D
2020. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyet értek. Ahogy írtam, tudnod kell, kinek mennyit mondhatsz el negatív következmények nélkül. Ez nem azt jelenti, hogy a többiekhez hozzá se szólj, hanem tudd, mi az információ, ami rájuk tartozik és ami pont elég a válaszhoz.
2020. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahogy #15 is írta, meg kell tanulni - sajnos ehhez ilyen tapasztalatok kellenek néha - hogy kinek és hol mi az amit el lehet mondani és milyen csomagolással.

Az egyetemen az egyik évfolyamtársunkról akkor derült ki hogy mennyire gazdagok is a szülei, amikor már harmadévesen a saját kocsijával jött le egyszer valamiért a kollégiumba és nem vonattal vagy a szüleivel. NEKI volt olyan kocsija ami akkor a gazdag családokban sem volt átlagos. Tudtuk hogy vállalkozók a szülei, de ezen kívül nem sokat - nem volt fontos. Soha nem mutatta magát szegénynek, nem játszotta meg hogy nincs pénze vagy hasonló, csak nem beszélt arról hogy mennyire gazdagok.

Valószínűleg ő már hamarabb megtapasztalta milyen az amikor megteszi.

2020. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!