Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy aki tehetős...

Miért van az, hogy aki tehetősebb családból van, azokat mindig többen szeretik? Vagy úgyis kérdezhetném, hogy aki szegényebb családból van, azt miért nem szereti senki (vagy csak kevesen)?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Mert ez nincs így.
2017. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Ez nincs így.

Talán annyi van, hogy akinek rossz a családi háttere az gyakrabban önbizalomhiányos és ez nehezíti az emberi kapcsolatok kiépülését.

2017. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor én azt rosszul látom ugye, hogyha pl. van egy divatos ruhákban járó, ebből kifolyólag jó megjelenésű, vidám személy, akinek a személyiségéből is sugárzik, hogy jó helyről jön, és jó vele együtt lenni. Illetve van egy szegényebb családból származó, nem olyan divatos ruhákat hordó személy, akiről meg az sugárzik, hogy nem könnyű az élete, sose volt az, és ebből kifolyólag nem is annyira vidám, nincs pozitív kisugárzása, és nem is annyira jó vele együtt lenni. Tehát akkor nincs ilyen különbség, ugye? Ugyanolyan arányban keresik mind a kettejük társaságát, és nem az van, hogy az első személynek van egyfajta olyan előnye, hogy a megteremtett anyagiak miatt neki ez a kisugárzásán, illetve a megjelenésén is megjelenik pozitív irányban?
2017. dec. 26. 23:15
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Azért van így, mert az emberek nem szeretnek problémákról, nehézségekről hallani, és aki szegényebb családból való, ott feltehetően jelen vannak ezek. Sokkal könnyebb a jó élményeket, terveket, vásárolt dolgokról véleményt cserélni, és nevetni bele a világba.
2017. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik legjobb barátnőm olyan családból jött, hogy 13 éves korától kezdve gyakorlatilag a saját pénzéből élt, amit összeszedett diákmunkával. Amint mehetett, bevállalta az éjszakai munkát is, úgy érettségizett le, hogy előtte éjszaka a raktárban pakolt. Ennek ellenére hatalmas baráti köre volt/van, akikkel komolyan barátok, nem csak haverok. Tényleg rengetegen szeretik, köztük én is, és soha meg sem fordult a fejemben, hogy a párszáz forintos ruhái vagy bármi egyéb miatt ne szeressem.
2017. dec. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de nekem mégis valahogy az élet mindig napi szinten tolja bele az arcomba azt, hogy a gazdagabb ember az több, jobb, szerethetőbb nálam.
2017. dec. 26. 23:40
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is így látom, kérdező. Nem csak társkeresésnél nehezíti meg a dolgom, hanem haverkodásnál is a saját nememnél. Nem vesznek be egy haveri körbe sem, mert nem tudok beadni a közösbe időnként. Ez a gané világ már erről szól. Pénz és kapcsolatok. Aki mást mond, az vagy alszik vagy direkt homokba dugja a fejét.


22/F

2017. dec. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyik ismerősöm nagyon tehetős a családja által. Viszont mellé szorongós is, de ezt hamarabb kezelték nála, mivel volt pénz. Ez mindig fájt nekem egy kicsit, mert azóta kicsit magasabb lóról beszél mások szorongásáról. Lényegében egy nagyon előnytelen külsejű, kezelt szorongós emberről van szó, mégis rengeteg "barátja" van, mert van pénze utazni és vendégül látni, van négy nyaralójuk, ahol nyáron folyamatosan vendégül lát embereket, mindent ő fizet, mert nagy szíve van.

Minap panaszkodott, hogy a legtöbb "barátja" nem is keresi, csak akkor amikor nyaralni mennének az általa birtokolt ingatlanokba. Mert érdekes módon pl. szilveszterkor senki nem hívta sehová...hidd el ez sem jobb.

2017. dec. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert az egész világ érdekeken alapszik.

Ha van pénzed,akkor hirtelen mindenki megakar ismerni,érdekes leszel,ha nincs,akkor senkit nem érdekelsz.


Nehogy azt hidd,hogy amikor a facebookon látod a gazdag ismerőseidet villogni ők annyira őszintén örülnek mindennek.

Azért vannak együtt,mert valami érdek,vagy esetleg még hátsó szándék is van a dologban.

2017. dec. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nekem is ismerős.

Vannak rokonomék,nagyon jól élnek,de nagyon nehéz természetük van.Vendégül látják állandóan a fél utcát,akik cserében elnevetgélnek velük,közben isszák a drága piákat.Megveszik szó szerint a szomszédok barátságát.Épeszű ember nem közeledne feléjük,ha csórók lennének.

2017. dec. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!