Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen a bölcsész hallgatók...

Milyen a bölcsész hallgatók személyisége?

Figyelt kérdés
Tudom, nyilván nem lehet így általánosítani, csak az érdekelne, hogy pl miben térnek el a többi karok/szakok hallgatóinál.

2020. febr. 21. 16:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy valaki írta azt, hogy mindent lelkiismeretesen megtanulnak.


Nálunk több csoport volt.


- Ugyebár írtam azokról, akik nem is akartak ott lenni. Na, ők vizsga előtti estén szépen elkezdtek pánikolni, valakit zaklatni FB chat-en, hogy azonnal dobjon át valamilyen tananyagot, de nem tudták értelmezni se a részletes anyagot, se a rövidített jegyzetet, se a puskát.


- Voltak a lazábbak, akik készültek, de pl vittek puskát a vizsgára és akkor használták, ha kellett.


- Voltak, akik semmit se készültek bizonyos tárgyakra, mert más tárgyakra készültek és így néhány vizsgát végig puskáztak.


- Voltak, akik megtanultak mindent és a puskát is átnézték, de vizsga alatt nem mertek és nem is akartak puskázni.


- Voltak, akik rendesen jegyzeteltek órán és szívesen megosztották a jegyzeteiket, sőt, lefotózták a feladatlapot is, amit vizsgán kaptak és megosztották.


- Voltak, akik órán mindig figyeltek és jegyzeteltek, kiolvastak minden könyvet, elolvasták a rövidített jegyzeteket és jól kinevették a szerzőjét, majd puska nélkül levizsgáztak, se a kérdéseket, se a jegyzeteiket nem osztották meg.


Vizsga után sokan beszéltek magáról a vizsgáról, hogy ki mit írt, mi volt a megoldás, stb.


A "dílerkedés" :) is ment diákok között vizsga előtt, hogy minden rövidített jegyzetet és puskát meg vizsgakérdést vagy akármit beszerezzenek.


***


Valaki írt a lógásokról.


- Voltak, akik SOHA nem hiányoztak. Még a katalógusmentes órákról sem.


- Voltak, akik kimaxolták a lógást, de pl volt, aki főállásban dolgozott a nappali tagozat mellett, így alig tudott bejárni.


- Voltak, akik néhány óránál kihasználták a megengedett 2-3 hiányzást és mellette a katalógus nélküli órákra nem járt be.


A tanárok is másképp viszonyultak ehhez. Volt, aki magasról letojta, hogy ki jár az óráira, volt aki 2-3 hiányzás után kitette a gyereket a csoportból, volt, aki pl berendelte a 39 fokos lázas csoporttársam az órára és pl nem fogadta el kifogásnak a fizikai rosszullétet senkitől, mert mindenre van orvosság.

2020. febr. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is btk-s vagyok, második éve orvosisokkal lakom együtt, az egyik legjobb barátnőm közgázon tanul, a másik pedig műszaki karon és rajtuk keresztül volt és van szerencsém picit megismerni az ottani embereket, az egyetemet, elmentem velük pár programra stb. Nyilván azért más, ha az ember külsősként tapasztalja meg ezeket, de nekem ezerszer és ezerszer sokkal szimpatikusabb az ottani légkör, a hangulat, a hallgatók stb., mint a saját karomon és szakomon. Nálunk sem egyformák a hallgatók (pl. az előttem lévő egyik válaszoló is leírta, hogy azért elég más az emberek célja, hozzáállása stb., ez nagyjából nálunk is így van), viszont amit ki tudnék emelni általánosságban az az, hogy a vártakkal ellentétben nem túl nyitottak és barátságosak az emberek, sőt. Én néha nem akarom elhinni, hogy, a szaktársaim 90%-a arra nem képes, hogy köszönjön az utcán, de az órákon a csoportmunkáknál is mindig mindenki húzza a száját, miért kell együtt dolgozni, minek, nem akarok és a többséggel tényleg nem is lehet így együttműködni. Sokan a legtávolabb eső helyen ülnek le, rá se néznek másokra, elvonulnak egyedül, rájuk sem ehet nézni. Alapvetően van egy ilyen nyomott, "depresszív", negatív hangulat, valahogyan mindig mindenki fáradt, rossz kedve van, ilyen-olyan baja van stb. Nagyon megy az egymásra mutogatás, a panaszkodás, az elégedetlenkedés, a kibeszélés, a versengés, a lenézés stb., stb., szóval tényleg "fantasztikus" ebbe a közösségbe tartozni. Ezzel szemben én más karok hallgatóival pont azt tapasztaltam, hogy sokkal befogadóbbak, sokkal nyitottabbak, segítik egymást, kedvesek, tényleg van egy ilyen közösségi érzés és nekem sokkal jobb emlékeim, élményeim vannak velük.
2020. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%
Sokkal magasabb a marxisták aránya a többi egyetemi karhoz képest
2020. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!