Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért azt tartják bátornak és...

Miért azt tartják bátornak és erős személyiségnek, aki birkaként követi a többieket, nincs semmi személyisége, és azt félénknek és gyengének, aki nem hajlandó erre?

Figyelt kérdés
Például egy osztályon belül miért tartják bátornak és erős személyiségnek az olyan embereket, akikből van 50 másik, aki ugyanolyan, mert nem rendelkeznek semmi személyiséggel, ugyanakkor félénknek azt, aki nem hajlandó változtatni a személyiségén, a viselkedésén csak azért, hogy befogadják. Szerintem az utóbbi ember sokkal bátrabb.

2016. szept. 2. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezeknek a "menőknek" van önbizalmuk és ennyi. Ők magukat tartják egyedinek és erős személyiségnek.
2016. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Aki nem hajlando valtoztatni a viselkedesen azert hogy befogadja, azt fafeju idiotanak hivjak es senkit sem erdekel a nyomora.
2016. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
# 2: Mondok egy konkrét esetet: Egy osztályban szinte mindenki piszkálja, szívatja Y diákot. Z diák erre nem hajlandó, mert rossz dolognak tartja. Akkor Z fafejű, mert nem képes alkalmazkodni? Vagy az osztály tagjainak a kedvenc témái a bulizás, szex, menő ruhák stb., Z-nek pedig a tudományos dolgok. Akkor Z fafejű, mert nem hajlandó a "menő ruhákról" beszélgetni?
2016. szept. 2. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyik kategóriát sem tartom bátornak, akiket felsoroltál, ebből kiindulva én sem tudom miért tartják őket bátornak, de még azt sem, hogy hogyan jutottak/jutottál erre a következtetésre. Emellett te nagyon felszínesen ítélsz meg másokat. Mindenkinek több arca van, amit kifelé mutatnak és te csak azokat az arcokat látod, amit mutatni akarnak neked, úgyhogy könnyen lehet, akit birkának látsz egy egészen más személyiség azokkal, akikhez közel állnak vagy más környezetben vannak. Egészen más az, hogy valaki fejlődésképtelen antiszoci vagy fejlődőképes alkalmazkodó személyiség típus. Én például 14 éves koromtól 16 éves koromig voltam antiszoci, aki tesz mindenre. Nemtom valójában belül lehet még mindig ugyanaz vagyok, de sokat fejlődtem kapcsolatépítésben elvegyülésben alkalmazkodásban. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem akkor voltam bátor, amikor próbáltam háttérben maradni és élni a kis világomban, hanem amikor nyitottam mások felé. :P
2016. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Aki nem hajlando valtoztatni a viselkedesen azert hogy befogadja, azt fafeju idiotanak hivjak es senkit sem erdekel a nyomora."


Úgy érted nem hajlandó gonoszkodni? Kösz, de nem fogom beadni a derekam egy f*@*szfejnek. nem vagyok önbizalomhiányos, tudom, hogy le tudom szarni, és szarok az elvárásaira is. nem a főnököm, csak egy erőszakos senki. nem neki és a nevetséges elvárásainak akarok megfelelni, vannak céljaim, vannak elképzeléseim. Ha őt követném, és neki akarnék megfelelni, akkor minden energiámat rá fordítanám. Nem mehetnék főiskolára, nem lenne időm tanulni, nem tudnék magammal foglalkozni. Suli után meg el kell kísérni sörözni, meg bulizni, mintha a kutyája lennék, aki követi őt mindenfelé. Minek nyalizzak neki, ha nem a főnököm? Nem adott ő nekem semmit, amiért meg kéne neki felelnem. Most komolyan, és ha mindenki úgy csinálna mint te, akkor nem lenne társadalom? Mindig a legagresszívebb, leggonoszabb emberek lennének hatalmon (a legsikeresebb társadalmakban a legtehetségesebb, legokosabb ember van)? Nincs benned annyi életrevalóság, hogy nem egy gonosz élet- és társadalomellenes gyűlölködő alaknak feleljek meg, hanem másnak? Az elfogadott társadalmi normáknak, és nem pedig annak, amit egy szemét ember hirtelen kitalál? Te vagy az, aki mindig a leggonoszabbnak akar megfelelni, tök mindegy milyen erős, vagy mekkora a hatalma. Nem zavar, hogy az olyanok adják nekik a hatalmat, mint amilyen te is vagy? Tök mindegy mit tud. Gonosz legyen, azt kész. Ha megvernék, mellé állnál és dédelgetnéd. Még hogy alkalmazkodás meg túlélés... Semmi köze ehhez. Egyszerűen a gonoszak felé húzol, nekik akarsz megfelelni. Talán pont azért, mert csak nekik tudsz! Mert te sem vagy különb náluk.

2016. szept. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Te vagy az, aki mindig a leggonoszabbnak akar megfelelni, tök mindegy milyen erős, vagy mekkora a hatalma."


Én inkább úgy vettem észre, hogy a legtöbb ember a legnagyobb hatalommal rendelkező embeek akar megfelelni, tök mindegy, hogy gonosz-e vagy sem - nagyon gyakran az. Persze, ez se jó dolog, hogy akár egy gonosz embernek képes nyalizni.

2016. szept. 3. 00:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert ezzel az 50 másikkal összetartóak.
2016. szept. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert csordában mindenki bátrabb.
2016. szept. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 Dehogy összetartóak! Ha valamit csinálnak, és felelősségre vonják őket, rögtön egymásra mutogatnak. Egyedül a gonoszkodás a közös bennük.


#8 Nem vagy bátrabb, csak kijön rajtad a gonoszság és a kegyetlenség. Ha a többség tudná, hogy nem lennének csúfolva, ha nem állnak be a sorba, akkor is beállnának, akkor is szemetek lennének. Mivel szarják le, hogy ki csúfolná őket. Egyszerűen azért választják azt a társaságot, mert ők is ilyenek. Ezért is beszélnek egymással is sokan olyan durván. Én pont azért NEM barátkoztam velük, mert még így visszahúzódóan is kevesebb bántást kaptam, mint amit ezek egymással művelnek. Ezek akkor érzik jól magukat, ha bánthatják a másikat. Ennyi az egész. Ha ezt nem tehetnék meg, akkor úgy éreznék, hogy meg van kötve a kezük, és nem tudnák mivel eltölteni az időt. Életképtelen barmok, akik csak akkor érzik, hogy élnek, ha bántalmaznak testileg vagy lelkileg másokat. Az ember társas lény, de egy másokat bántalmazó, gonoszkodó ember, ugyanannyira sérült, mint egy olyan, aki nem mert emberek közelébe menni. Egy társadalom életképtelen, ha szemétkednek egymássla az meberek.

2016. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ki tartja az ilyet erosnek? En ugyan nem. Max a kozepiskolaban jellemzo ez... Egyetemen mar az ilyen fas..zfejek labdaba sem rugnak, sot ok vannak lenezve. Bar tobbnyire el sem jutnak odaig szval ennyit roluk. Buta emberek kozott vagy kerdezo. Ha majd ertelmesebb kozegbe kerulsz rajossz hogy az egykori menogyerekek csak a hozzajuk hasonloan hulyek kozott tudnak ervenyesulni.
2016. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!