Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit mondjak a tanárnak, miért...

Mit mondjak a tanárnak, miért nem tudok ott lenni az előadáson?

Figyelt kérdés

Törifaktos vagyok és holnap 7-8. órában jön egy történész előadást tartani, amit nekünk faktosoknak kötelezővé tettek.

Viszont nekem holnap alapból csak 6 órám van, utána pedig időpontom van az iskolapszichológushoz. Ezért szeretnék elkéredzkedni a tanártól, de nem tudom mit mondjak. Azt nem akarom megmondani, hogy az iskolapszichológushoz megyek, mert nem akarom hogy bárkinek elmondja (főként a szüleimnek, mivel ők sem tudnak róla). Szóval nem tudom mit mondjak, valahogy éreztetni akarom, hogy fontos dologról van szó, nem csak ellógni akarom.


2020. febr. 25. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne indokold meg, csak szólj, hogy sajnálod, de nem tudsz elmenni. Nem tudom, hány éves vagy, de a faktból ítélve 17-18 éves, (majdnem) felnőtt ember vagy, senkinek nincs köze a magánéletedhez. Ha kérdezné a tanár, hogy miért nem tudsz menni, akkor annyit mondj, hogy "magán jellegű ügyek" vagy "családi okok" miatt (=szépen mondva, hogy "közöd?", normális ember ez után nem akarja tovább boncolgatni a témát).
2020. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd csak azt, hogy orvoshoz van időpontod és ennyi. Nincs köze hozzá, hogy milyen orvos, vagy hogy egyáltalán tényleg oda mész-e.
2020. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elvileg ha azt mondanád, hogy orvoshoz mész, akkor nem kéne visszakérdezzen, hogy milyenhez, miért.

De ha jófej a tanár akkor nyugodtan elmondhatod, hogy pszichológushoz van időpontod, és hamarabb egyeztettél oda.


De mondjuk azt is mondhatod, hogy temetésre mész.

2020. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hát inkább az első tanácsát követem és nem mondok semmit, de ha tényleg muszáj valamit mondani, akkor inkább azt mondom, hogy orvoshoz megyek.

Mint írtam, bármennyire is jófej a tanár és biztos megértené, nem akarom elmondani neki.

Egyébként meg igazolatlant nem tud adni, mert aznapra nincs 7-8. órám a naplóban, így az igazolással nem kell bajlódnom szerencsére.

2020. febr. 25. 16:36
 5/8 anonim válasza:
50%

Jobb a szemébe mondani.


Bocs tanárnő/úr,mennem kell dokihoz.

2020. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kiindulva az egykori iskolai éveimből, a tanár várni fog egy indoklást. Gondolj bele, ha nem lenne határozott e téren SENKI se menne el.


Szépen elmondid, hogy orvoshoz kell menned.


Ha pszichológust mondanál se lenne semmi. A tanárok ezt annyival elintézik, hogy "ok.", nem kezdenek el még telefonálgatni meg ezen kattogni, millió egy dolguk van meg családjuk, magánéletük is. Lehet aggódna, megkérdezné, baj van e, de és ezt nem sértésből írom, nem ez lenne a fő gondja.


Anno én is féltem, hogy mit gondol majd rólam ez a tanár vagy az a tanár elmondja a szüleimnek, amit mondtam neki.


Plusz, valószínűleg úgy hinné, tudják a szüleid is, akkor meg miért hívná fel őket?

2020. febr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy felhívja őket, hanem pl. fogadóórán rákérdez náluk, hogy mi van velem, mert hallotta hogy járok pszichológushoz vagy ilyenek.
2020. febr. 26. 06:48
 8/8 anonim ***** válasza:

ynem fog rákérdezni fogadóórán, hidd el. Képzeld el, ha minden tanítványával ilyen részletekbemenően foglalkozna. Mondom, neki van kismillió dolga és magánélete, illetve, ha tudni akarja, hogy vagy, géged kérdez meg.

De, ha biztos szeretnél lenni, amikor szólsz neki, hogy nem tudsz menni pszichológus miatt, hozzáteheted, hogy szeretnéd, ha köztetek maradna.

2020. febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!