Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben mi a helyes...

Ilyen esetben mi a helyes magatartás?

Figyelt kérdés
Szeretném előre leszögezni, hogy mindig könnyen alkalmazkodtam a mindenkori munkatársaimhoz, nem akadok fenn kis dolgokon... Két hete kezdtem egy új munkahelyen, előtte 3 hónapig voltam munkanélküli. Az irodában én vagyok az 5. nő, tehát 4 volt ugye az eredeti felállás. A munka tetszik de azt vettem észre, hogy kezdenek szabályozgatni (pl. ha mosdóba megyek, szólnom kell, nehogy a próbaidőm alatt elkószáljak) az ebédidő úgy alakul, hogy amikor ők esznek és rendszerint bevárják a másikat, de én elúszom a dolgokkal, akkor nincs már ebédidő, csináljam a dolgom, ők addig cigi kv pletyi kombóban elvonultak. NEM zavart ez a mai napig. Le kellett volna adom egy papirt ma a munkaügyi részlegen de olyan szinten leoltottak, hogy el kellett vonulnom a mosdóba mert potyogtak a könnyeim. Mert itt ha így meg úgy viselkedem, nagy bajba kerülhetek, közben meg mindenki dolgát végzem és a sajátomra nincs időm. Négyen tanítottak be, mind a négyen négy féle képpen... és ma sehogy sem volt jó, akárhogy csináltam. Mit tegyek? Kell a munka, de így még nem álltak hozzám soha, pedig nem most kezdtem dolgozni. A pénz is kell, van egy lányom de idegileg már most kivagyok...
2017. jún. 12. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nehéz helyzet, te jó ég. Sajnos, a nők a legrosszabb munkatársak ilyen helyzetben, iszonyú undorítóan tudnak viselkedni egyesek, ha kis hatalomhoz jutnak. Ha van lehetőséged szólni valami férfinak, aki esélyesen a te oldaladra áll és felettük van, akkor tedd meg. Ha van esélyed váltani, akkor ne habozz! A gyerek sem kis munka, és mellé még egy ilyen munkahely egyenes út az idegösszeroppanáshoz!
2017. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogy fokozzam, egyetemre is járok :)

Van lehetőségem szólni de azt hogyan tegyem? Olyan rossz így indítani, de én egyébként nyitott lennék, de ők elzárkóznak és azt keresik, hol hibázom, azt mikor tudják jelenteni.

Mire jó ez nekik? Annyira el vagyok keseredve, itt vidéken nincs más, váltani nem tudok, az ilyen munkahelynek, mint lehetőségnek, nagyon örülök..

2017. jún. 12. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, szegénykém.:( Talán azt is meg lehetne próbálni, hogy lenyeled és te kedves vagy velük. De tényleg, feltűnően kedves, rájuk mosolyogsz. Ez bennük akarva-akaratlan el fog indítani egy folyamatot, amitől lehet megváltoznak, főleg látva, hogy nincs hatalmuk feletted.

Ha pedig szólsz valakinek, csak őszintén. Mondd, hogy nehéz erről beszélni és világért sem szeretnéd őket rossz színben feltüntetni, azonban gyerek, és egyetem mellett ez téged rettenetesen megvisel, és ezután elmondod mi történik.


Remélem minden helyre jön. Sok sikert!

2017. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm

:)

2017. jún. 12. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Ez vicces, hogy ők alig várják, hogy jelentsenek rólad, de te nem akarsz, pedig lehetne?


Szerintem túl szerény és nem elég határozott-rámenős vagy és azért ülnek a fejedre-rabszolgát csinálnak belőled-szokás ez.

Ha szünet van, amely bizonyára időponthoz kötött ( munkaszerződésben is írják sokszor vagy üzenőfalon... ), akkor elindulsz szünetre és addig tartod, ameddig az időpont engedi és lesz@rod, hogy ők cigizni mennek vagy wc konferenciára.A te szüneted, a tiéd.Ha nem tetszik nekik, jelentsék.

Mivel már tudod a munkád végezni és még helyettük is dolgozol, akkor nyugodtan mondhatod a legközelebbi hülének nézésnél, hogy neked is van feladatod, amelyet el kell végezned, de ha lesz időd segítesz "szívesen".


A gyökérféle piták mind ilyenek bár palikban is van ez bőven..meg kell őket nevelni-a határt mutatni...miért?? Mert így nincs értelme ott dolgoznod és helyettük is és 1 fizetésért meg idegroncsos állapotért.

A megalázás meg a másik, mindennek van határa.


Volt szerencsém hepciás pitához is, aki egy másik részleg főnökeként létezett és hitte, hogy üvöltözhet meg ugráltathat bárkit, bármilyen módon, bármikor...hamar meguntam és egyik reggel: Jó reggelt! Most beszélnünk kell és végig fogsz hallgatni!Nem a degenerált haverod, nem a hüle gyereked vagyok, hanem munkatársad.Ezért úgy szólj és állj hozzám, ahogyan illik vagy megismered kegyetlen oldalamat, ami nem fog tetszeni!Fal fehér arc és lassú menekülés a wc-re..."pánikszobába".

2 hónapig nem is köszönt, de nem is érdekelt viszont a lényeg, hogy a munkahelyi feladatok úgy voltak elvégezve, ahogyan lenni kell, megbeszéltük normálisan, elvégeztük, nem volt keresztberakás meg ilyenek.A légkör is jobb lett.


Emeld fel a hangodat is akár és érvényesítsed jogaidat bátran:)

2017. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, hasznosak.

Megvárom a hetet, dacára hogy hétfő van , sokaknak ez probléma, hogy dolgozni kell, szerintem kicsit frusztráltak is..


Nem vagyok és soha nem is voltam szerény, én ma is megmondtam, hogy nem dolgozom más helyett, elég nekem a saját munkám, meg ha egyszer egy munkára azt mondják, hogy az A, akkor az maradjon is A és ne legyen B és C, mert akkor ahhoz tartom magam. Érdekes módon reggel mindenki morcos, még a kávé után is, én meg nem ilyen vagyok. Örülök, hogy van munkám, cska a munkamorál az, amivel különbözök tőlük. Kollégáim már 10+ éve ott vannak, a hangulatuk 10 percenként változik, nehéz ezt követni.

2017. jún. 12. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6


Akkor sok sikert:)

2017. jún. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menekülj!Hasonló szituba kerültem be 5 nő közé(én voltam a 6.-ik),meg egy férfi főnök(aki nem volt ott soha,mert állandóan külföldön/vidéken volt)meg amúgy is cart mindenre).Ők már majdnem 10 éve ott dolgoztak együtt,barátnők voltak,engem kiközösítettek,minden rossz volt amit csináltam(van sapka-nincs sapka)Nekem az volt az első munkahelyem egyetem után,egy év elteltével idegroncsként jöttem el onnan :(
2017. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!