Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanáraitok nektek is mondták...

A tanáraitok nektek is mondták, hogy " mi lesz ha majd a szüleid meghalnak?

Figyelt kérdés

Igen, én alsós koromban hallottam első alkalommal ezt, kb. a T betűt tanultam amikor nem tudtam leírni a nagy T betűt, és segített a tanár közben mondta, hogy " majd ha a szüleid meghalnak nem fog ám senki segíteni ".


Aztán ötödikbe amikor megbuktam előtte órán, hogy " ha ilyen lusta vagyok akkor ha a szüleim meghalnak nem fog segíteni senki mert ha így folytatod nem lesz végzettséged" ( 2 tanárral csak arra a tantárgyra gyakoroltam abban az évben, de megbuktam )


Nekem ez nagyon nagy traumát okozott. Mi célja van ezzel azoknak a tanároknak akik mondják? Mert, hogy jobb tanuló nem lettem max. csak rájuk gondolok és undor lesz úrrá rajtam : hogy lehet ilyen mondani egy alig 8 illetve később egy 13 éves gyereknek?


21/fiú


2020. febr. 29. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Pszichológus?
2020. febr. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nekem csak azt mondták, hogy mi lesz majd, ha a tanáraid meghalnak?!
2020. febr. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Szard le
2020. márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem mondták és neked se kellett volma, hogy mondják. Egy gimnazista pl nem veszi olyan véresen komolyan, de egy általános iskolás, főleg egy elsős megrémül.

Azon kívül, hogy feleslegesnek tartom ezt a fajta riogatást, egy kisgyerek még mindent túl komolyan vesz és könnyen belétáplálhák, hogy veszteség vagy más tragédia során magukra lesznek utalva; egy kusgyerek pedig, aki bem tud még vigyázni magára, megrémülhet.

2020. márc. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amúgy, gondolj bele, ha meghal valakinek a szülője, ha szerető családban él, szerető tanára van, nem lesz magára utalva, pont, hogy támogatják.

Amikor anyukám daganatos volt, mindenki tamogatott, úgy, ahogy mi is támogattuk a lányt, akinek az édesanyja egy nap megunta a banánt és lelépett (majd visszament a családjához).

És ez felnőtt korban sem változik.

Szóval még csak nincs is igazságalapja az egésznek. Szerencsére élnek a szüleim, de tudom, ha nem lettem volba szerencsés és elvesztettem volba őket, akkor se lettem volna egyedül.


Szerintem érdemes klinikai szakpszichológust felkeresned, ha még nem tetted, mert a gyerekkori terror még Birder linehoz is vezethet

2020. márc. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Emberileg, és pedagógiailag is a legnagyobb degenerált baromság ezt hangoztatni.

Az életet nem lehet, és nem is szabad úgy élni, hogy állandóan az lebeg a szemünk előtt, hogy mi lesz, ha elveszítünk mindenkit.

Egyébként meg mi lesz? A fene tudja. De nem azon fog múlni, hogy matekórán mit tudtál.


"Mi célja van ezzel azoknak a tanároknak akik mondják?"

Ez tipikusan az érv nélküli, általában értelmileg megkérdőjelezhető emberek "érve" szokott lenni. Aki értelmes dolgot nem tud mondani, de azért jól oda akar vágni.

Egyébként ha szülő lennék, egy ilyen beszólás után másnap már más iskola padját koptatná a gyerekem. Az iskolának nem a félelemkeltés kéne, hogy a célja legyen, hanem a tanulás megszerettetése. Na, ez így rohadtul nem fog menni. És ki tudja, mennyivel többet érsz el, ha olyan tanárok tanítanak, akik az előnyeidet emelik ki, és arra alapozva segítenek egyről a kettőre jutni...

2020. márc. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Általánosba mondták ezeket, középiskolába már nem :), de a héten láttam egy volt tanárom általánosból és azóta ezen kattogott az agyam.


Köszönöm. Komolyan sokat segítettek a válaszok :) , mindenkit felpontoztam.

2020. márc. 1. 10:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Ki az isten mond ilyet egy gyereknek?

Tényleg a trauma az egyetlen cél az egész iskolarendszerben?

Annyi emberrel beszéltem már, akik 40 évesen is az általános iskolás tanár élményeik miatt alszanak rosszul.

Ezeket szépen le kell írni részletesen. Elmenni az adott tanárhoz és felolvasni neki.


"Letter of Grattitude" helyett "Letter of letting it go" lesz az új trend.

2020. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8, nekem is volt olyan tanárnőm, aki, bár jó szándékkal, de mondott néha rossz dolgokat. Szerintem vagy meghalt vagy egy idősek otthonában pelenkázzák.

Van egy tanárom, aki nagyon kedves volt, de okozott traumát. Ő meghalt.

Sajna nem mindig van esély ezt megbeszélni, plusz, ha faj a múlt, punci leszel mások szemében sajnos, illetve lehet a gyerekeddel tolsz ki.

2020. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Hmm nekünk anno középiskolában volt egy kisebbségi komplexusos, dagadt öregasszony testnevelôtanárunk, aki válogatott sértésekkel meg káromkodásokka “tanított”. Na az mondott egyszer egy olyasmit, az egész osztálynak címezve, hogy majd anyuciapuci meghal (hacsak nem mi fogunk elôbb, ezt is hozzátette) akkor majd végképp egy senkik leszünk. Asszem ezt valami olyan váltotta ki, hogy az egyik gyerek nem tudott elég felülést csinálni.😀 Szóval ja, ez a magyar oktatási rendszer, ezek a magyar pedagógusok. És amint látom a mai napig nem változik a helyzet, sôt romlik inkább.
2020. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!