Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is féltek vagy gondoltok...

Ti is féltek vagy gondoltok rá, hogy meghalnak a szüleitek egyszer mert ez az élet rendje?

Figyelt kérdés

Pár éve külön költöztem családot alapítottam , és egyre többet gondolok arra hogy a halál az élet rendje . A páromnak nemrég halt meg az anyukája , nagyon nehezen dolgozta fel. Többnyire nem beszélt semmit, csak hetek után jött rendbe újra a hétköznapi életünk. Nagyon erős ember nem mutatta hogy fáj neki de láttam hogy összeomlott.


Azóta esténként mindíg eszembjut , hogy miért nem becsültem őket jobban miért veszekedtem velük annó annyit és miért akartam ilyen hamar a saját lábamra állni.

Sokszor megfordul a fejemben , hogy nem élhetnek ők sem örökké , és már sírok is mikor erre gondolok. Annyira összevagyok velük nőve , nekem nem menne az élet nélkülük.

A párom szerint paranoiás vagyok és élvezzem hogy még vannak.


De ha hazamegyek is sokszor ezután az van a fejemben , hogy egyre jobban látom öregszenek és annyira fáj. Megakarom állítani az életet. Ez a legjobb fázis. Kicsik a gyerekek , fiatal felnőtt vagy , a szülők sem túl öregek még. Miért nem tudom élvezni ezt?

Mit tegyek hogy elhesegessem ezt a gondolatot ? Másban is vannak ilyen gondolatok? Vagy kezdek becsavarodni?

Lehet anyósom halála hozta ezt ki belőllem. Pedig azért annyira jóban nem voltunk.


2019. márc. 13. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok ezzel. Sajnos nem tudunk mit tenni. Abba is rossza belegondolni, hogy mindennap 1 nappal közelebb kerülünk a halálukhoz illetve saját halálunkhoz..
2019. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy hány éves vagy kérdező?
2019. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
28
2019. márc. 13. 22:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülök a kérdésednek,mert egy ideje én is emiatt "szorongok". Igaz én még nem költöztem külön, de ugyanezeken szoktam gondolkodni egyre gyakrabban. Kb azóta van ez eszemben mióta elkezdtem dolgozni, azóta annyira gyorsan telik az idő. Általában ünnepeken jut eszembe, hogy megint eltelt egy év, a szüleim is öregszenek és semmi nem lesz már olyan mint régen volt. Annyira jó lenne visszamenni az időben kb 5 évet. Bele sem tudok gondolni milyen lenne nélkülük. Én is rettegek, hogy elveszítem őket és nem tudom, hogy lehet egy ilyen tragédiát majd feldolgozni. Viszont igaza van a párodnak. Nem szabad ezen szomorkodni. Fiatal vagy még, és szerintem a te szüleidnek is van még sok sok éve amit együtt tölthettek. :)

24N

2019. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Más is küzd ilyen érzésekkel.

Amíg élnek törődj velük, látogasd, hívd őket.

Anya egy éve halt meg. Szörnyű. Azóta attól rettegek apa meddig marad még.

Raersz a fájdalmat átélni majd ha tényleg nem lesznek. Addig örülj nekik.

Ne gondolj a halálukra hiszen nem tudod befolyásolni.

2019. márc. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!